Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Głośniki 2.0 edifier r1700bt czy r1600


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy dobrodzieje! :)

 

Zwracam się do Was z uprzejmą prośba o pomoc!

 

Jestem zadowolonym posiadaczem karty AIM sc 808 oraz Takstar'ów Pro80 po rekablingu i wymianie padów. Do kompletu brakuje mi solidnej pary głośników.

 

Początkowo przymierzałem się do solo6c/7c. Po mniej więcej pół roku spędzonym na tym forum uznałem jednak iż siedzę zdecydowanie zbyt blisko, ponadto nie odczuwam potrzeby dzielenia się słuchanymi utworami z sąsiadami - moc 60/66 W w pełni mnie satysfakcjonuje.

 

Rozchodzi się zatem między tymi modelami (na alternatywy otwartym pozostaje) Czy moduł Bluetooth jest wart dopłaty ok 100zl? Posiadam dość dużą ilość urządzeń, nie wykluczone byloby regularne korzystanie.

 

Możliwości odsłuchu nie miałem, w Poznaniu nie trafiłem na edifiery w sklepach stacjonarnych. Jako papuga, jestem jednak świadom 14dniowego zwrotu w przypadku zakupów na odległość.

 

Za pomoc będę niezmiernie wdzięczny.

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dużo lepszych Edifierów i niestety nie byłem nimi zachwycony, także bierz tylko jeśli cena dobra i w razie czego możesz odsprzedać :) Co do modułu bluetooth to ja bym wolał zewnętrzny, bo ten wbudowany nie ma chyba nawet aptX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które były dużo lepsze? Bo ja słuchałem r2600 i, mimo że droższe, wypadły gorzej. Jeśli ktoś szuka komputerówek, które ewentualnie można czasem odkręcić mocniej, to gorąco polecam. 1700 niby 100zł woęcej, ale to 30% wartości głośników - trzeba sobie odpowoedzieć czy ta funcjonalność iest dla CIEBIE tyle warta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edki są najlepszym dla mnie dealem w sprzęcie nowym. Oczywiste że wygrzebiesz na olxach coś co nie jest szrotem i zagra lepiej. Ale wzmak i kolumny (może jeszcze podłogowe?) :) , używane trochę się mija z przeznaczeniem przedstawionym w tym wątku. Nikt nikomu nie broni przy kompie stawiać 2.5m focali - tylko po co?

Oczywiście odsłuch to sprawa kluczowa :)

Do tej pory 4 osoby kupiły r1600 z mojego polecenia:

1 skrajnie niezadowolona

1 na granicy niezadowolenia

2 zachwycone

Słowem - nie ma rady, trzeba słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt ma służyć do podstawowych zadań- a to jakiś serial/film obejrzeć, posłuchać muzyki podczas kręcenia się po pokoju. Montaż filmowy odbywa się i tak w słuchawkach, dodatkowo jest to raczej hobby więc pro sprzęt niepotrzebny :) odsłuchu w Poznaniu ustalić się nie udało. Poza tym do pro80 też przyzwyczaiłem się i polubiłem mniej więcej po miesiącu.

 

Przy budżecie 1000 zl zdecydowanie poszedł bym w wzmacniacz plus monitory.

 

Obecnie jednak poszukuje zestawu plug and play o uzasadnionym stosunku jakości do ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wziąć aktywne monitory studyjne blikiego pola (one mają wzmacniacze wbudowane) : http://www.thomann.de/pl/cat_PG_2.html?gf=aktywne_monitory_bliskiego_pola&oa=pra

Jest tego trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym, że przyszły też, wczoraj je zamówiłem :mellow:

 

A poza tym to dźwiękiem oczywiście, na plus, brat u mnie siedzi bo przyjechał na święta, u siebie ma maudio bx8 i obaj się śmiejemy jak z tych małych Edifierów taki dźwięk wychodzi. Od siebie śmiało polecam.

 

Ps. Nie mam dźwiękówki nic, mam Della 7537 który strasznie szumi, ale jest puszczone przez HDMI na monitor z lineoutem który ma lepszą jakość dźwięku od lapka (sic!) i nic nie szumi, zadowolony jestem. W DACa będę w takim razie dopiero przy słuchawkach inwestował.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie rozwalają mnie te pobłażliwe uśmieszki tych co ich nie słyszeli, kiedy polecam ten sprzęt. Jak ktoś w tej kasie chce więcej szczególu i napompowanej sceny to chyba sobie jaja robi. No chyba że miesiącami poluje na wintydż na ebayach. Dosyć długo wybierałem i dla mnie jako fana grania akg, one po prostu podchodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a które to? 1600 czy 1700?

 

1600tiii dokładnie.

 

Plusy z jakością niektórych vintage to jedno a zabawa w kolumny, dobieranie pasującego wzmaka, mniej miejsca na biurku przez ampa i to że takie kolumny są często niezdatne w bliskim polu to drugie, tu chciałem kupić podłączyć i się uśmiechnąć, działa więc polecam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brąz brązem, ale wykończenie piękną czernią ;)

 

Decyzja zapadła - uroda i moduł BT razem były elementem przeważającym :)

 

Pierwsze wrażenia baaardzo pozytywne - zaskoczył mnie rozmiar- myślałem że będą większe a tu proszę :)

Edytowane przez Burbon Kid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemnie. Żaden ze mnie audiofil ale z zestawu aim 808 +pro80 + 1700BT jestem baaaaardzo zdowolony :)

 

Bluetooth działa bez zastrzeżeń- z niekorzystnym wpływem na jakoś dźwięku, ale i tak jest malina :)

207cbc372ec9e3fcbc7222b182c4dc54.jpg

Edytowane przez Burbon Kid
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem, że jest dobrze :)

O ile r2600 czy inne ich wynalazki to fajne komputerówki, niektóre nawet mocne, to r1600/1700 grają fajnie, klasowo. W tej cenie nie do pobicia (przy kupnie z marszu, a nie czekaniu 10 miesięcy na okazję na allegro) :)

Chcąc więcej detali i mięsa, wkraczamy w 3krotność ich ceny (za pasywne) - a gdzie wzmak? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem r2600 czy r2700 i było muzykalnie niczym tanie monitory studyjne, czyli przyjemności ze słuchania żadnej. R1600 chyba kupię dla próby. I tak potrzebuję komputerowych głośników. Nie będę męczył zestawu stereo dla teamspeaka czy YT.

Szkoda, że u mnie w okolicy tylko wersja z bluetoothem dostępna.

Edytowane przez paatos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Cię rozczaruję - r2600 dają więcej funu i mięsa. R1600 są duużo chudsze i mają połowę mniej mocy. One mają bliżej do monitorów niż 2600 (nadal daleko :P, ale jednak bliżej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności