718 postów w tym temacie

Dużo zmiennych, może być inne wydanie, inny soft odtwarzający, inna ścieżka przesyłu sygnału, może być że tidal ściemnia z jakością.... Mnie teżbrzmi gorzej Tidal jak wiem że tidal gra a nie mój pliczek na karcie ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napisano (edytowane)

22 minuty temu, Spawn napisał:

Dużo zmiennych, może być inne wydanie, inny soft odtwarzający, inna ścieżka przesyłu sygnału, może być że tidal ściemnia z jakością.... Mnie teżbrzmi gorzej Tidal jak wiem że tidal gra a nie mój pliczek na karcie ;) 

Ja własnie jestem jak najdalej od "psychologicznego" wpływu na odbiór jakości odtwarzanej muzyki. Nie wkręcam sobie, że słyszę różnicę pomiędzy mp3 320, a flac (przy ślepym teście wychodziło mi 50/50 więc nie słyszę tego). Jak znajomy mi przepinał Tidal/plik - za każdym razem wiedziałem, że to Tidal gra - więc nie wkręcam sobie :)

Edytowane przez chronic_pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napisano (edytowane)

49 minut temu, Spawn napisał:

Ale rzecz w tym że nie ma przyjętego standardu. Nawet zakładając że dana płyta ma tylko jedną edycje na płycie CD to wcale nie oznacza że na Tidalu jest wersja z płyty CD. Może być coś kompletnie innego z innego źródła. Tidal nie podaje dokładnych informacji co jest czym i skąd wzięte i w jakiej jakości. Myślisz że jak dostaną jakiś album w formacie mp3 128kilo od wydawcy to będą kręcić nosem i nie wrzuca na serwery?

No bez jaj - chyba nie wierzysz, że jakiś wydawca podesłałby album w mp3 i to 128kbps.

Poza tym, nie wszystkie albumy na Tidalu są bezstratne - jeżeli coś jest skompresowane to znaczek HiFi się nie "świeci".

Edytowane przez awayeah

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sądze że przy dziesiątkach milionów utworów mogą się tam znaleźć różne rzeczy bo nie da się wszystkiego sprawdzić :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napisano (edytowane)

ja tidala i spotify  odbieram podobnie jak serwisy filmowe. niby 4k, niby full hd - a bitrate spieprzony i artefakty przy szybszych scenach (pozadne fullhd jest lepsze niz te streamowane 4k) :P oczywiscie przenosnia, ale chodzi mi o porownanie ;)

Edytowane przez chronic_pl
1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tidal to na jakim silniku audio chodzi, flashu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może kwestia ustawienia wyłączności i blokady na głośność żeby szło bit perfect na daca. Tidal dużo opcji grzebania nie daje może coś po drodze się gubi.
Oczywiście jeżeli przez klienta na przeglądarce a nie w aplikacji to dużo może dziać się po drodze i zależy od systemu.
Pytanie z czym porównujesz i na czym odtwarzasz bo aplikacje też różne zeczy robią.
Ja z Tidalem problemu nie mam a katalog master daje momentami różnicę moim zdaniem.

Co do silnika audio to nie flash.
Flash umarł jakiś czas temu.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
41 minut temu, szczurz napisał:

Co do silnika audio to nie flash.
Flash umarł jakiś czas temu.

nie umarł, przez www na linuksie właśnie idzie przez flasha

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To mnie zdziwiłeś.
Jaka przeglądarka ?
Chrom czy Firefox nie wspiera na linuxie możliwości audio z Htmla 5 ?
Może po prostu nie chciało się Tidalowi grzebać w kliencie na tak mały rynek i wisi jakaś stara wersja.
W zakładce "about tidal" w aplikacji jest sterta licencji więc wiadomo co tam wsadzili i chromium plus masa java script oparte na c++. 
Sporą część kodu od grafiki i nawigacji mają pewnie wspólną.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
27 minut temu, szczurz napisał:

To mnie zdziwiłeś.
Jaka przeglądarka ?
Chrom czy Firefox nie wspiera na linuxie możliwości audio z Htmla 5 ?
Może po prostu nie chciało się Tidalowi grzebać w kliencie na tak mały rynek i wisi jakaś stara wersja.
W zakładce "about tidal" w aplikacji jest sterta licencji więc wiadomo co tam wsadzili i chromium plus masa java script oparte na c++. 
Sporą część kodu od grafiki i nawigacji mają pewnie wspólną.

chrome i firefox, w chromium w ogóle flasha nie ma na linuksie przynajmniej nie wiem jak to zmusić do pracy

ponownie adobe flash wspiera linuksa i ciągle są nowe wersji

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy tylko pliki Masters obsługują kodowanie MQA?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 minutę temu, Palpatine napisał:

Czy tylko pliki Masters obsługują kodowanie MQA?

Tak, reszta leci w 16 bit.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 minuty temu, all999 napisał:

Tak, reszta leci w 16 bit.

Ok dzięki. W końcu Red potrafi w locie rozpoznać wyższe próbkowanie i przełącza się na odtwarzanie plików MQA w "locie" nawet sygnalizuje to innym kolorem diody.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
35 minut temu, Palpatine napisał:

Ok dzięki. W końcu Red potrafi w locie rozpoznać wyższe próbkowanie i przełącza się na odtwarzanie plików MQA w "locie" nawet sygnalizuje to innym kolorem diody.

Zmienia sie z jasnego rozowego na ciemniejszy prawda?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Teraz, Noah napisał:

Zmienia sie z jasnego rozowego na ciemniejszy prawda?

Zgadza się - mowa o WIN

Na iOS na niebieski

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy jest jakiś prosty patent żeby sterować ajfonem klienta Tidal'a działającego na stacjonarnej makówce? Bez zewnętrznych kombajnów w stylu Audrivana?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szukałem takiej możliwości dla windy albo maka i skończyło się na daphile.
Spotify tutaj dużo lepsze jest i jeżeli wprowadzą lepszą jakość za większy abonament to ja wrócę do nich.
Może coś nowego się w międzyczasie pojawiło.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@szczurz Dzięki, oszczędziłeś mi research'u, też czekam na jakość w Spotify jak wielu tu na forum chyba

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta