Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

tommy be lucky, a nie nerwowy...

 

 

1 minutę temu, hibi napisał:

all nie pisz takich rzeczy mieszkając w polsce bo nóż się otwiera

na każdym kroku kombinują a tu chłopakowi bronisz ..

 

 

 

nóż to się otwiera jak ktoś myśli że Polska to gorszy kraj...

bo to znaczy, że nie bardzo zna resztę świata oraz historię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mykupyku napisał:

tommy be lucky, a nie nerwowy...

 

 

 

nóż to się otwiera jak ktoś myśli że Polska to gorszy kraj...

bo to znaczy, że nie bardzo zna resztę świata oraz historię...

Polska to piękny kraj ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu Polska nie ma znaczenia w każdym kraju jest podobnie a np w softach do okradania sygnału z satelit przodują  Niemcy i Angole. 

 

Siemens niemiecka firma z ogromnymi karami za łapówki.

 

Myśle, że wyczepaliśmy temat januszów gdyż w każdym jakiś Janusz drzemie a jeśli nawet nie to sąsiad ma swoją wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powraca tu temat kont z Allegro. Są chyba 2 teorie. Jedna że są to konta kradzione. Druga, że są to konta darmowe z jakichś promocji, które sprytni sprzedawcy sprzedają nam (czyli pobierają opłatę za procedurę rejestracji konta).
Co jest prawdziwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Lord Rayden napisał:

Powraca tu temat kont z Allegro. Są chyba 2 teorie. Jedna że są to konta kradzione. Druga, że są to konta darmowe z jakichś promocji, które sprytni sprzedawcy sprzedają nam (czyli pobierają opłatę za procedurę rejestracji konta).
Co jest prawdziwe ?

Dokładnie o to samo chciałem zapytać. Jeżeli jest to pierwsza opcja do wracam na mój pełnopłatny login, bo z takim syfem nie chcę mieć nic do czynienia. Kupiłem na próbę sądząc w dobrej wierze, że konto zostało założone jako darmowe promocyjnym kodem a ktoś na tym zarabia parę złotych. I to jest do zaakceptowania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież już dawałem Wam dowody, że te najprostrze (z najkrótsza datą) da się ogarnąć samemu. Z resztą, sprawdźcie na jaki mejl są one zarejestrowane. Najczęściej z Yopmail, a to jest szybki generator mejli. Z tego co kojarzę, to nie da się ot tak zmienić adresu mejl.

Poza tym, jak kupujesz na 30 czy 45 dni, to masz na cały ten czas subskrypcję. Chyba nikt nie będzie z kradzionych kont wyłapywał gdzie zostało 30 lub 45 by to opchnąć zgodnie z umową.

No i żeby zamknąć temat... Te konta są sprzedawane na allegro przez zarejestrowane firmy. Wiem, że w dzisiejszych czasach mamy kupę "firemek" porejestrowanych na słupy, ale bez przesady.

 

 

Ps. Chcecie Tidal Premium lub HiFi na miesiąc? Rejestrujecie trial np. za pomocą Yopmail.

Tidal Premium na dwa miesiące? Link

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś z was dodawał do paypala kartę przedpłaconą i opłacał tidala? Czy takie rozwiązanie przejdzie, ponieważ nie posiadam karty kredytowej a karty płatniczej i rachunku nie chcę podpinać do paypala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, zEh napisał:

Mam pytanie, czy ktoś z was dodawał do paypala kartę przedpłaconą i opłacał tidala? Czy takie rozwiązanie przejdzie, ponieważ nie posiadam karty kredytowej a karty płatniczej i rachunku nie chcę podpinać do paypala.

Tak. Ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lucky_tommy napisał:

ABO nie jest tylko od tv ale i od radia szanowni Panowie a przepraszam radia też nie słuchacie w domu samochodzie itd. Miłego wieczoru i skończy ten temat bo jak każdy chciałby by być legalny to jednak nie do końca mu to wychodzi a napewno dużej większości.

 

Ja tidala póki mogę dalej będę tak używał w końcu jawnie podaje swoje dane karty i widza ile mam kont jak  mogę mieć ich 1000 to ich sprawa. Żeby jeszcze JayZ tak płacił tym artystom co użytkownicy jemu abonament .

 

Podział abonamentu:

 

Telewizja Polska - 310 mln (w 2013 - 282 mln, w 2014 - 444 mln, w 2015 - 404 mln , prognoza na 2016 r. - 335 mln);
Polskie Radio - 167 mln (w 2013 - 194 mln, w 2014 - 164 mln, w 2015 - 181 mln, prognoza na 2016 - 171 mln);
Radio Białystok - 9 216 000 zł;
Polskie Radio Pomorza i Kujaw w Bydgoszczy - 9 023 000 zł;
Radio Gdańsk - 10 103 000 zł;
Radio Katowice - 9 067 000 zł;
Radio Kielce - 8 577 000 zł;
Radio Koszalin - 9 001 000 zł;
Radio Kraków - 10 396 000 zł;
Radio Lublin - 9 011 000 zł;
Radio Łódź - 8 901 000 zł;
Radio Olsztyn - 9 365 000 zł;
Radio Opole - 9 987 000 zł;
Radio Merkury w Poznaniu - 9 426 000 zł;
Radio Rzeszów - 9 374 000 zł;
Radio Szczecin - 9 194 000 zł;
Polskie Radio RDC w Warszawie - 9 690 000 zł;
Radio Wrocław - 9 384 000 zł;
Radio Zachód w Zielonej Górze - 8 285 000 zł.

 

 

Oglądam telewizje oraz słucham radia ale ani jednego z wymienionych z listy. Mam płacić za możliwość odbioru (infrastrukture, nadajniki itd) z których również nie korzystam bo mam kablówke i za nią płace? Mam płacić z góry za hamburgera w macu bo mam możliwość go zjeść chociaż nie chce? W spotify jak nie płacisz to masz reklamy. Reklamy masz też w telewizjach prywatnych ale też nie płacisz za oglądanie natomiast w tv polskiej masz zapłacić i dalej oglądać reklamy! Chore! Za telewizor podatek już zapłaciłem podczas zakupu.

 

Ze spotify, tidal, netflix nikt Ci nie karze płacić jak nie używasz więc używanie na krzywy ryj to januszowanie i nie da się tego inaczej nazwać.

Edytowane przez Spawn
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lucky_tommy napisał:

ABO nie jest tylko od tv ale i od radia szanowni Panowie a przepraszam radia też nie słuchacie w domu samochodzie itd. Miłego wieczoru i skończy ten temat bo jak każdy chciałby by być legalny to jednak nie do końca mu to wychodzi a napewno dużej większości.

 

Ja tidala póki mogę dalej będę tak używał w końcu jawnie podaje swoje dane karty i widza ile mam kont jak  mogę mieć ich 1000 to ich sprawa. Żeby jeszcze JayZ tak płacił tym artystom co użytkownicy jemu abonament .

 

"ABO" w tym przypadku jest obligatoryjny a nie dobrowolny, więc odniesienie całkowicie bezsensowne. Chociaż można powiedzieć, że to rządowe Janusze, bo chcą zmusić ludzi do płacenia za coś z czego nie korzystają. Telewizja powinna się utrzymać z reklam.

Ja nie oglądam tv i nie słucham radia - wolę sam wybierać treści, a nie przystawać na to co akurat "leci".

 

Zgadzam się, że taki sposób korzystania z Tidala to droga Janusza. Co miesiąc tworzenie nowego maila, nowego konta... Ale jak się komuś chce.

 

Tidal i inne podobne twory to coś wspaniałego - 0-40zł/msc za dostęp do 20-40 mln. utworów z dowolnego miejsca w dowolnym czasie, na telefonach, tabletach, komputerach, itd., w dodatku wszystko pięknie podane - z okładkami, otagowane, opisane. Coś pięknego. Za nic chętniej nie płacę niż za Tidala - oby dalej się rozwijał i obyśmy dalej mogli korzystać z tej kapitalnej usługi. Sam preferuje Tidala, ale mam na myśli ogólnie streamowanie muzyki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie macie czasem wrażenia, że pliki z tidala (nawet losless) są gorszej jakości niż z płyty/dobrego pliku ? testowałem już na kilkunastu utworach - ten sam tor - różnica tylko w strumieniu.

Tidal gra jakoś tak mniej klarownie. Pomiędzy 320mp3 a flakiem ciężko mi usłyszeń różnicę, a przy dobrej jakości 320kpbs mp3 a tidalem HIFI, słyszę różnicę na korzyść tego pierwszego.

wersje utworów również niby te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, chronic_pl napisał:

ale jak porównam plik FLAC do tego samego kawałka z Tidala - dalej FLAC jest lepszy niz Tidal. Myślę, że jednak Tidal ma jakiś swój sposób kompresji.

roznice w masteringu tego samego albumu/utworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby być pewnym to trzeba mieć numer katalogowy. Na przykładzie Nine Inch Nails - Fragile z 1999. Zobacz ile wydań było w samym 99 roku https://www.discogs.com/Nine-Inch-Nails-The-Fragile/master/3930 nie mówiąc już o tym że na tidalu może być nawet remaster z wpisanym tylko rokiem oryginalnej premiery albumu.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście  w przypadku ninch inch nails masz racje.

ale jak porónywałem tidal/flac to sprawdzałem po disgogs nagrania, których wydanie było jedne - w sensie jeden remaster (często jest dużo RE na discogos co oznacza Reissued, a RM remastered) - remaster jeden, a kilka reeedycji :)

najcześciej w jakims przedziale lat nr katalogowy może byc inny, a mastering ten sam (zmieni sie poligrafia itp) - jesli chodzi o wydania europejskie (nie japany itp)

Edytowane przez chronic_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rzecz w tym że nie ma przyjętego standardu. Nawet zakładając że dana płyta ma tylko jedną edycje na płycie CD to wcale nie oznacza że na Tidalu jest wersja z płyty CD. Może być coś kompletnie innego z innego źródła. Tidal nie podaje dokładnych informacji co jest czym i skąd wzięte i w jakiej jakości. Myślisz że jak dostaną jakiś album w formacie mp3 128kilo od wydawcy to będą kręcić nosem i nie wrzuca na serwery?

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Spawn napisał:

Ale rzecz w tym że nie ma przyjętego standardu. Nawet zakładając że dana płyta ma tylko jedną edycje na płycie CD to wcale nie oznacza że na Tidalu jest wersja z płyty CD. Może być coś kompletnie innego z innego źródła. Tidal nie podaje dokładnych informacji co jest czym i skąd wzięte i w jakiej jakości.

 

 

Właśnie o tym też myślałem - ale wtedy po co podają przy niektórych albumach dokładna datę wydania skoro sami ogarniają temat... i czemu zawsze brzmiało gorzej.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności