Skocz do zawartości

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Zeppelinów nie słuchałem - muszę sprawdzić.

Słuchałem natomiast Deep Purlpe, a utwór Child In Time jest akurat moim testowym.

Nagranie to mam w pliku FLAC (zaznaczam, że nie wiem z jakiego wydania) i na tym z Tidala Master blachy brzmią (w stosunku do pliku FLAC) jakby ktoś je przetrzymywał dłońmi. Mniej rozdzielczo, bardziej głucho, krótsze wybrzmienia, mniejszy akustyczny pogłos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

In Rock - jakość fatalna, ale jak pamiętam ten album był w ogóle źle nagrany (powstały chyba potem jakieś upiększone wydania).

Dynamika jak wyżej; wszystko na jednym poziomie głośności; taka płaska, gładka, usypiająca papka niestety. Tidal popraw się.

mnie powaliła EPka Davida Bowie No Plan, mastering mistrzostwo i to nie zależnie od źródła.

Master nie wniósł tego czego oczekiwano, komercja zostanie komercją pod telefony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nikt nie obiecywał że to będa od nowa masterowane płyty. Mastering quality w nazwie MQA oznacza że mamy dostać 24/192 przy których rzeczywiście płyty są masterowane tyle że to taka półprawda bo nie jest prawdziwe 24/192 tylko taka zaawansowana forma upsamplingu gdzie plik musi zostać specjalnie przygotowany. Jak pełne 24/192 z HDtracks czy SACD brzmi słabo to MQA moze brzmieć tylko gorzej. Ciekawe jeszcze czy te MQA z tidala rzeczywiscie są robione z prawdziwych plików hires czy przepuszczają zwykłe 16/44 czyli takie robienie flaca z mp3 ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

In Rock - jakość fatalna, ale jak pamiętam ten album był w ogóle źle nagrany (powstały chyba potem jakieś upiększone wydania).

Dynamika jak wyżej; wszystko na jednym poziomie głośności; taka płaska, gładka, usypiająca papka niestety. Tidal popraw się.

mnie powaliła EPka Davida Bowie No Plan, mastering mistrzostwo i to nie zależnie od źródła.

Master nie wniósł tego czego oczekiwano, komercja zostanie komercją pod telefony

 

 

Ale tego nie ma w masterze na Tidalu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nikt nie obiecywał że to będa od nowa masterowane płyty. Mastering quality w nazwie MQA oznacza że mamy dostać 24/192 przy których rzeczywiście płyty są masterowane tyle że to taka półprawda bo nie jest prawdziwe 24/192 tylko taka zaawansowana forma upsamplingu gdzie plik musi zostać specjalnie przygotowany. Jak pełne 24/192 z HDtracks czy SACD brzmi słabo to MQA moze brzmieć tylko gorzej. Ciekawe jeszcze czy te MQA z tidala rzeczywiscie są robione z prawdziwych plików hires czy przepuszczają zwykłe 16/44 czyli takie robienie flaca z mp3 ;)

raczej downsampling ;)

wystarczy sprawdzić jakiś cichy album z hdtrack (nagrany z dobrą dynamiką) i porównać z tidalem master

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hymm,

słucham sobie teraz albumu Madonny Like A Virgin jako MASTER i muszę powiedzieć, że brzmi to dla mnie całkiem dobrze.

Mam akurat FLACa Material Girl i ten z MQA zabrzmiał cieplej, głębiej, tak bardziej analogowo. Flaczek taki trochę ostrawy.

To się wszystko zgadza (akurat moje spostrzeżenia są z innych płyt, ale to nieistotne, bo są takie same), tylko chodzi o to, że nie ma pierd.lnięcia; całe kawałki są grane jakby na jednym natężeniu dźwięku, nic się nie wybija z głośnością - np. nagłe uderzenia typu rimshot unisono z gitarą rytmiczną, które potrafią wręcz wystraszyć, tu usypiają; i na abarot - delikatne uderzenia w krowie dzwonki są niemal tak samo głośne jak crash ze stopą - wtf? Kawałki, na których aż podskakiwałem momentami, potrafię przespać.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wolne miejsce na karcie ogranicza ilość albumów - z tym, że od czasu do czasu trzeba się zalogować online żeby program sprawdził aktywność subskrypcji.

 

Edit: oczywiście mówimy o aplikacji mobilnej, na PC nie można korzystać offline.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kopec23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuje 30 dniowy trial za free.

Mam ustawione HFI ale Master to nie trafił mi się jeszcze ani jeden kawałek poza zakładką, także raczej niewiele jeszcze tego jest.

Różnice dla mnie między HFI a High są subtelne acz wyczuwalne.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności