Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 24.12.2017 o 15:30, Compton napisał:

Gustavsen, Możdzer, Wasilewski, Erskine, Vallon, Battalgia, Guidi, Bjornstad, Brahem, Stańko...

 

Tak sprawdzałem i to wszystko na Deezer też mają i to chyba w większej ilości (więcej albumów niż na Tidalu).

Nie przepadałem za Deezerem, bo to pod względem aplikacji i interfejsu chyba najgorszy z wielkiej trójcy (Spotify, Deezer, Tidal), ale przynajmniej niczego tam nie brakuje.

 

Tidala używam od czasów beta testów Wimp, więc tak długo jak się da. Byłem wiernym fanem, ale skutecznie mnie do siebie zniechęcili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem info na pepper,że Tidal 90 dni za darmo

https://www.pepper.pl/promocje/tidal-za-darmo-przez-90-dni-66918

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki miły akcent znalazłem dzisiaj na Tidalu. Patriotyzm lokalny i nie tylko, więc nie mogłem przejść obojętnie.

 

08fe34f13a42b0f4.jpg

 

"David Gilmour's Live in Gdansk was recorded and filmed in 2006 at the Polish city's shipyards, the very same historic location where Lech Walesa's Solidarity movement began its populist assault on the country's repressive Soviet-installed regime in 1980. By all accounts of the time it was a truly awesome multimedia spectacle. But there are strange and sad ironies that accompany this release as well. For starters, it was released in the U.K. exactly a week after the death of Richard Wright, Gilmour's longtime bandmate in Pink Floyd, and his keyboardist here. Secondly, it appears during a period of increased tension between Russia and the United States over the latter's proposed missile defense system to be placed in Poland (by the U.S.) and the country's membership in NATO. But there is nothing bittersweet about the music to be found on this double-disc package (one of six different packages that document the event and the tour -- apparently nobody told Gilmour the recording industry was in an economic crisis). On this version, two and a half hours document the entire concert. Gilmour's band -- Wright, Roxy Music guitarist Phil Manzanera, keyboardist Jon Carin, bassist Guy Pratt, drummer Steve DiStanislao, and saxophonist Dick Parry -- is accompanied by the Baltic Philharmonic Symphony Orchestra, including its 40-piece string section, conducted by Zbigniew Preisner (who did the arrangements on Gilmour's On an Island album)."

 

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam, DG był także we Wrocławiu w 2016 w ramach ESK. Koledzy moi twierdzą, że świetny jest koncert w Pompejach z lipca 2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

https://www.pepper.pl/promocje/tidal-za-darmo-przez-90-dni-66918

Nadal mozna uzyskać Tidala na 90 dni za darmo. Trzeba jednak nowe konto założyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 minut temu, Lord Rayden napisał:

https://www.pepper.pl/promocje/tidal-za-darmo-przez-90-dni-66918

Nadal mozna uzyskać Tidala na 90 dni za darmo. Trzeba jednak nowe konto założyć

 

Nie trzeba. Ale link działa i nie działa... Zalogowałem się na stare konto i odnowiło mi przez to subskrypcję na miesiąc i skasowało na 20 zł, promo nie zadziałało i jestem w tył.

Potem kliknąłem jeszcze raz i zalogowałem się przez facebook'a na jeszcze starsze konto i przeszło bez niczego - 3 miechy HiFi za darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam facebooka (i miał nie będę), więc założyłem nowe konto i dostałem od razu. Jest tam coś pokręcone widać. 

 

W Tidalu trudniej przenieść playlisty (W Spotify łatwo), więc sam zrobiłem nowe.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Lord Rayden napisał:

Nie mam facebooka (i miał nie będę), więc założyłem nowe konto i dostałem od razu. Jest tam coś pokręcone widać. 

 

W Tidalu trudniej przenieść playlisty (W Spotify łatwo), więc sam zrobiłem nowe.

Wystarczy do nich napisać i przeniosą z konta na konto co tylko chcesz. Niestety narzędzia online są zazwyczaj płatne, więc samemu chyba z wiele się nie zrobi.

Wystąpiłem o zwrot w PayPal, no bo w końcu wyraziłem zgodę tylko na 90 darmowych dni :) A płacić za Tidala przestałem jak wywalili większość rzeczy na których mi zależy i dalej usuwają moje ulubione utwory i albumy...

Ale darmowe 90 dni przyjmę.

 

I tak, tymczasem mam 3 konta premium na Tidalu :( z Playa i 2 płatne HiFi...

Edytowane przez awayeah
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, już za późno, namachałem playlist na nowym koncie więcej niż na starym. ;)

 

Tidal i Spoify są u mnie pomocniczo, bazuję głównie na darmowych okresach. Brakuje mi u nich takich artystów jak Broekhius,Keller i Scfhonwalder (takie trio elektroniczne). O dziwo duet Fanger i Schonwalder jest. Nie ma Rainbow Serpent, Perge itp. To jest na bandcamp ale stream darmowy stamtąd słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla lubiących kombinować - Tidal Premium 180 dni free ale niemiecki

https://www.pepper.pl/promocje/tidal-180-dni-bezpatnie-dla-nowych-kont-77065

 

"Tidal na 180 dni (pół roku) bezpłatnie. Subskrypcję można anulować po aktywacji. Bodajże funkcjonuje tylko na abonament Tidal Premium w jakości 320kbps, ew. Tidal Hi-Fi w jakości FLAC na połowę tego okresu (90 dni).

Instrukcja:
1. Zmieniamy IP na niemieckie przez VPN (np. Windscribe ma Niemcy w darmowym pakiecie)
2. Otwieramy link do promocji najlepiej w prywatnym oknie przeglądarki. (Sprawdźcie w tej karcie czy macie aktywne niemieckie IP, np. tutaj, jeżeli używacie VPN jako rozszerzenia do przeglądarki)
3. Po przejściu na nową stronę powinien ukazać nam się taki widok (bez logowania). Jeżeli Tidal pyta nas od razu o login, najprawdopodobniej nie zadziała. Warto spróbować z innym VPN lub upewnić się czy niemieckie IP jest aktywne (info powyżej).
4. Konto łączymy np. z PayPal, nie musimy wypełniać swoich prywatnych danych (imię i nazwisko, numer telefonu)
Po aktywacji subskrypcji możemy ją od razu anulować, Premium działa przez pół roku."

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Dla lubiących kombinować - Tidal Premium 180 dni free ale niemiecki

https://www.pepper.pl/promocje/tidal-180-dni-bezpatnie-dla-nowych-kont-77065

 

"Tidal na 180 dni (pół roku) bezpłatnie. Subskrypcję można anulować po aktywacji. Bodajże funkcjonuje tylko na abonament Tidal Premium w jakości 320kbps, ew. Tidal Hi-Fi w jakości FLAC na połowę tego okresu (90 dni).

Instrukcja:
1. Zmieniamy IP na niemieckie przez VPN (np. Windscribe ma Niemcy w darmowym pakiecie)
2. Otwieramy link do promocji najlepiej w prywatnym oknie przeglądarki. (Sprawdźcie w tej karcie czy macie aktywne niemieckie IP, np. tutaj, jeżeli używacie VPN jako rozszerzenia do przeglądarki)
3. Po przejściu na nową stronę powinien ukazać nam się taki widok (bez logowania). Jeżeli Tidal pyta nas od razu o login, najprawdopodobniej nie zadziała. Warto spróbować z innym VPN lub upewnić się czy niemieckie IP jest aktywne (info powyżej).
4. Konto łączymy np. z PayPal, nie musimy wypełniać swoich prywatnych danych (imię i nazwisko, numer telefonu)
Po aktywacji subskrypcji możemy ją od razu anulować, Premium działa przez pół roku."

 

image.png

  • Like 2
  • Haha 5
  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie aplikacja Tidal strasznie tnie na laptopie. Internet mam mobilny LTE. Sprawdzałem prędkość podczas pracy Tidala , download:20mb/s, upload 4mb/s. Czy to jest za mało dla tidala? Wszystko inne smiga, filmy w full HD z Netflixa, Showmaxa czy HBO Go bez problemu. Czyżby serwery Tidala były juz tak obciążone ze nie wyrabiają? Czy może bufor samej aplikacji desktopowej jest za mały? Mam tak od zawsze. Wolę sobie ściągnąć muzę z ruskich trackerów niż słuchać tego cholernego Tidala. Spotify gra bez zacinek, no ale jakość na Tidalu lepsza. Sprawdzałem pingi w mojej sieci i co prawda są momentami do 180-200ms, ale zazwyczaj to średnio 50ms.  Na androidzie w tej samej sieci nic nie tnie, no ale tu słucham głównie wczesnie rano jak z pracy jadę pociągiem więc Tidal moze nie jest obciązony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Mi w ogóle ostatnio Tidal nie gra. Jak zmieniam z Deezera (nie lossless) na Tidala (lossless, a nawet master) to za każdym razem mam wrażenie wyraźnej degradacji dźwięku.

Na telefonie mniej to dotkliwe, ale też coś mi tam nie gra.... Nie wiem co się stało.

Nie dość, że coraz więcej albumów nie działa, to teraz jeszcze jakość dostała w du...

 

Gorzej z Tidalem już chyba nie będzie, a poprawy bym się nie spodziewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal od wielu miesięcy nie płaci wytwórniom/wykonawcom, to nie dziwota że albumy znikają.

 

Pogorszenia nie zauważyłem.

 

Ale jak ktoś ich nie kupi lub nie doinwestuje, to będzie lipa. Raczej nie znikną, bo przed tym biznesem nie ma odwrotu, stream to przyszłość dysyrybucji muzyki.

 

Spotify mimo dużych strat zainkasował mnóstwo gotówki z akcji, bo inwestorzy liczą na rozwój rynku muzyki w streamingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności