Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Też się pogubiłem i to nie trochę :) Zastanawiałem się jak to jest skoro Tidal na program dekodujący MQA, to po co DAC z obsługą MQA? W aplikacji Tidal dekoduje MQA i pcha sygnał zdekodowany do DAC, a Mojo nie chce mi "grać" 352,8 kHz tylko 88,2. Z Audirvany zresztą jest tak samo 88,2. Czyli jest potrzebny DAC z obsługą MQA, czy nie? 

No i dzisiaj znalazłem odpowiedź:

 

  • Niezdekodowane MQA, odtwarzane jako regularne pliki FLAC: 44.1/24 lub 48/24 (uwaga, Tidal wyświetla wtedy Master – mamy coś więcej niż HiFi 16/44, zatem prawidłowo, bo lecą hi-resy)*
  • Zdekodowane softwareowo MQA: 88.2/24 lub 96/24 (dekodowanie w Tidalu)
  • Sprzętowo zdekodowane pliki MQA: wszystko jak leci do poziomu 384/24, PCM/DXD jak i DSD, uzależnione od specyfikacji hardware obsługującego natywnie MQA (wybrane produkty Myteka, Meridiana etc.)

Źródło: http://hd-opinie.pl/11030,aktualnosci,mqa-juz-w-polskim-tidalu-tylko-na-komputerach-streaming-hi-res.html

 

Artykuł stary ze stycznie, wystarczyło poszukać :)

 

Jeżeli jeszcze ktoś się z mojego powodu pogubił, to szczerze przepraszam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy w Tidalu jest możliwość udostępnienia playlisty?

Przykładowo tworzę playlistę "Dla żony" a potem jakoś udostępniam (jak?), żeby miała u siebie te same piosenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Perul napisał:

Czy w Tidalu jest możliwość udostępnienia playlisty?

Przykładowo tworzę playlistę "Dla żony" a potem jakoś udostępniam (jak?), żeby miała u siebie te same piosenki.

 

Jest opcja udostępniania playlisty. Aplikacja generuje link, który możesz przesłać np. mailem, albo na FB.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, all999 napisał:

 

Jest opcja udostępniania playlisty. Aplikacja generuje link, który możesz przesłać np. mailem, albo na FB.

Dzięki, znalazłem jak wygenerować ten link. 

 

Teraz pytanie jak go wkleić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Perul napisał:

Dzięki, znalazłem jak wygenerować ten link. 

 

Teraz pytanie jak go wkleić?

 

Powinien się automatycznie odpalić w aplikacji, czy to na smartfonie, czy an PC.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, all999 napisał:

 

Powinien się automatycznie odpalić w aplikacji, czy to na smartfonie, czy an PC.

Dzięki, będę kombinował.

Wkleiłem w przeglądarkę i jest playlista, teraz tylko pozostało zalogować się na konto żony i dodać do ulubionych :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tidal, Spotify itp. Streaming. Ale dobrze jest mieć w podróży coś na dysku playera. W Pendolino nie ma WiFi. W InterCity jest. Jednak raczej nie nadaje się do niczego. Można udostępnić z komórki. Jednak zasięg internetu mobilnego w podróży pociągiem co chwila znika. 

Szykujac ię do drogi warto mieć coś offline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECM udostępniło swój kontent w większości w wersji Master.

Ale jak wchodzę w zakładkę Masters, nie widzę tam żadnych albumów z tej wytwórni.

Po wyszukiwaniu hasłem ECM też się nic nie pojawia, jedynie jakieś dwie playlisty.

Macie jakiś patent?

Tych co znałem to sobie odnalazłem, ale posłuchałbym czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2017 o 14:20, Palpatine napisał:

A to się nie wyznaje. Myślę, że nawet nie rozważałbym zakupu DAPa bez opcji offline, szczególnie jak ktoś podróżuje wzdłuż autostrad czy pociągami.

Akurat w tą podróż brałem tylko iPoda Touch T5g i Aune E1. iPod oczywiście ma Offline ale mój raczej zapełniony jest muzyką własną w ALAC . Niestety to tylko 32 GB. 

Co do AK przypomnę, że Tidal jest tam wartością dodaną (na przyczepkę), gdyż DAP ten początkowo nie aspirował do opcji streamingu. Raczej do odtwarzania plików flac HiRes itp.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak offline w podróży komplikuje sprawę, bo jak pisał Lord, w takim pendolino WiFi nie ma wcale i nie zanosi się żeby było, a w zwykłych ekspresach net chodzi jak chce. Takie mam doświadczenia z 4 lat regularnego podróżowania pociągami. Można net udostępniać z telefonu, ale jak wjedziesz do lasu, to zasięgu brak albo jest słaby, urządzenia do wzmacniania sygnału, których zresztą w pendolino chyba nie ma, niewiele w tej materii zmieniają...

W sumie to nawet dobrze - nic tak nie wkurza jak podróżny nadający przez telefon przez cały czas :-)

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę z innej beczki. Zapytam o Bandcampa, zazwyczaj mamy do wyboru płatność za pojedynczy utwór lub za całą płytę. Napotkałem się też na subskrypcję np za 5$ tylko za cholerę nie widzę nigdzie szczegółów, warunków jak to jest rozwiązane. Czy klikając jestem zobowiązany płacić przez jakiś  czas? Czy mogę  zrezygnować w każdej chwili? Jakkorzystał lub wie coś na ten temat to czekam na jakieś info. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

If you purchase an Artist Subscription, your payment for such Artist Subscription will automatically renew at the end of the applicable subscription period, unless you cancel your Artist Subscription before the end of the current subscription period. The cancellation will take effect the day after the last day of the current subscription period.

 

https://bandcamp.com/terms_of_use

 

How does a subscriber cancel, and what happens when they do?

Subscribers can cancel at any time by visiting their Settings page on the Bandcamp site or app. Once they cancel, their subscription will continue up through the month or year for which they’ve paid. We don’t issue partial refunds for unused time in a subscription period, but they will not be charged the following period. Items added to their collection while they were subscribed are not removed when they cancel. Yes, this means that you may occasionally have an Evil Fan who subscribes and immediately cancels, and for one period’s subscription fee gets quite a bit of content. However, most people who choose to subscribe to an artist do so to support them and get their past and future content, not rip them off. The alternative, such as a scheme where content only “sticks” after a fan has been subscribed for some amount of time, and otherwise disappears when a subscription ends, is not something we are considering.

 

https://bandcamp.com/help/artist_subscriptions#cancel

 

 

Edytowane przez The Grand Wazoo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TIDAL is proud to present the renowned German label ECM (Edition of Contemporary Music), now available on streaming for the first time.

 

Jakoś nie byli proud, żeby napisać, że kasują Chesky Records. Wszystko niedostępne od 3 miesięcy i ani słowa o tym nigdzie.

Ja zrezygnowałem z subskrypcji - wg mnie to chamstwo.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności