Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Spawn napisał:

Dużo zmiennych, może być inne wydanie, inny soft odtwarzający, inna ścieżka przesyłu sygnału, może być że tidal ściemnia z jakością.... Mnie teżbrzmi gorzej Tidal jak wiem że tidal gra a nie mój pliczek na karcie ;) 

 

 

Ja własnie jestem jak najdalej od "psychologicznego" wpływu na odbiór jakości odtwarzanej muzyki. Nie wkręcam sobie, że słyszę różnicę pomiędzy mp3 320, a flac (przy ślepym teście wychodziło mi 50/50 więc nie słyszę tego). Jak znajomy mi przepinał Tidal/plik - za każdym razem wiedziałem, że to Tidal gra - więc nie wkręcam sobie :)

 

 

Edytowane przez chronic_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Spawn napisał:

Ale rzecz w tym że nie ma przyjętego standardu. Nawet zakładając że dana płyta ma tylko jedną edycje na płycie CD to wcale nie oznacza że na Tidalu jest wersja z płyty CD. Może być coś kompletnie innego z innego źródła. Tidal nie podaje dokładnych informacji co jest czym i skąd wzięte i w jakiej jakości. Myślisz że jak dostaną jakiś album w formacie mp3 128kilo od wydawcy to będą kręcić nosem i nie wrzuca na serwery?

 

No bez jaj - chyba nie wierzysz, że jakiś wydawca podesłałby album w mp3 i to 128kbps.

 

Poza tym, nie wszystkie albumy na Tidalu są bezstratne - jeżeli coś jest skompresowane to znaczek HiFi się nie "świeci".

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tidala i spotify  odbieram podobnie jak serwisy filmowe. niby 4k, niby full hd - a bitrate spieprzony i artefakty przy szybszych scenach (pozadne fullhd jest lepsze niz te streamowane 4k) :P oczywiscie przenosnia, ale chodzi mi o porownanie ;)

 

 

Edytowane przez chronic_pl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kwestia ustawienia wyłączności i blokady na głośność żeby szło bit perfect na daca. Tidal dużo opcji grzebania nie daje może coś po drodze się gubi.
Oczywiście jeżeli przez klienta na przeglądarce a nie w aplikacji to dużo może dziać się po drodze i zależy od systemu.
Pytanie z czym porównujesz i na czym odtwarzasz bo aplikacje też różne zeczy robią.
Ja z Tidalem problemu nie mam a katalog master daje momentami różnicę moim zdaniem.

Co do silnika audio to nie flash.
Flash umarł jakiś czas temu.


Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, szczurz napisał:


Co do silnika audio to nie flash.
Flash umarł jakiś czas temu.


Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 

nie umarł, przez www na linuksie właśnie idzie przez flasha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie zdziwiłeś.
Jaka przeglądarka ?
Chrom czy Firefox nie wspiera na linuxie możliwości audio z Htmla 5 ?
Może po prostu nie chciało się Tidalowi grzebać w kliencie na tak mały rynek i wisi jakaś stara wersja.
W zakładce "about tidal" w aplikacji jest sterta licencji więc wiadomo co tam wsadzili i chromium plus masa java script oparte na c++. 
Sporą część kodu od grafiki i nawigacji mają pewnie wspólną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, szczurz napisał:

To mnie zdziwiłeś.
Jaka przeglądarka ?
Chrom czy Firefox nie wspiera na linuxie możliwości audio z Htmla 5 ?
Może po prostu nie chciało się Tidalowi grzebać w kliencie na tak mały rynek i wisi jakaś stara wersja.
W zakładce "about tidal" w aplikacji jest sterta licencji więc wiadomo co tam wsadzili i chromium plus masa java script oparte na c++. 
Sporą część kodu od grafiki i nawigacji mają pewnie wspólną.

chrome i firefox, w chromium w ogóle flasha nie ma na linuksie przynajmniej nie wiem jak to zmusić do pracy

ponownie adobe flash wspiera linuksa i ciągle są nowe wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Palpatine napisał:

Ok dzięki. W końcu Red potrafi w locie rozpoznać wyższe próbkowanie i przełącza się na odtwarzanie plików MQA w "locie" nawet sygnalizuje to innym kolorem diody.

Zmienia sie z jasnego rozowego na ciemniejszy prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem takiej możliwości dla windy albo maka i skończyło się na daphile.
Spotify tutaj dużo lepsze jest i jeżeli wprowadzą lepszą jakość za większy abonament to ja wrócę do nich.
Może coś nowego się w międzyczasie pojawiło.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pepper.pl opisali sposób na zdybycie 90 dni HiFi - link

 

 

Aby uzyskać darmowe trzy miesiące Premium w jakości HiFi, należy postępować według tego poradnika, który napisałem sam.

Do rzeczy:
1. Odinstalowujemy Tidala, bo może powodować problemy.
2. Ściągamy darmową aplikację CapTune, do której prowadzi link z okazji, jednak dla pewności nie otwierajcie jej przed krokiem 4.
2. Zakładamy konto e-mail, bo żaden z Pepperowiczów nie jest na tyle głupi, by używać dziesięciominutowego adresu, by rejestrować na nim konto, które wymaga numeru karty.
3. Ściągamy z Play Store darmowego VPNa TunnelBear, na którym tuż po rejestracji mamy 500 mb transferu, dzięki któremu będziemy mogli wziąć udział w promocji, wykopując tunel z Polski do Wielkiej Brytanii. 
4. Upewniamy się, że mamy połączenie z UK i odpalamy aplikację CapTune. Wchodzimy w ustawienia i pod zakładką Streaming Services, klikamy na Tidal. Powinna pokazać się wam witryna, że możecie skorzystać z trzech miesięcy premium, jednak zwróćcie uwagę w jakiej walucie. Koniecznie muszą być funty, inaczej nie przejdzie.
5. Rejestrujecie konto, podając dane ze swojej karty (ja skorzystałem z Revoluta).
6. Teraz możecie usunąć CapTune, TunnelBear i zainstalować Tidala.
7. W ustawieniach anulujecie subskrypcję, ciesząc się dźwiękiem przełykania śliny ulubionego artysty na swoich słuchawkach za 2k. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Połasiłem się na dodatkowe konto Tidal HiFi z allegro. Kupiłem wersję 180 dniową i ewidentnie są to konta na rynek hiszpański lub któryś z rynków latynowskich. Playlisty są głównie przygotowane w języku hiszpańskim (?).

Ktoś ma pomysł jak zmienić lokalizację na Polskę? Aplikacja jest w języku polskim, ale nie mam możliwości wyboru/wyszukania lokalnych albumów/playlist.

Nigdzie nie doszukałem się gdzie to można zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności