Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam specyficzne pytanie: podobno Tidal ma uboższą ogólnie bibliotekę - szczególnie rock. Natomiast podobno ma sporo czarnej muzyki. Czy to oznacza Hip-Hop, neosoul itd czy też oldschoolowe nagrania soul, funk, disco itd? Jest ktoś zorientowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniej się wydaje że czarnej więcej, ale nie oldschoolowej a obecnej

 

natomiast spotify jednak ma bogatszą bibliotekę i więcej ciekawych tytułów spoza mainstreamu w każdym gatunku, do tego spotify ma więcej ciekawych playlist często aktualizowanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michael1986 napisał:

Ja mam specyficzne pytanie: podobno Tidal ma uboższą ogólnie bibliotekę - szczególnie rock. Natomiast podobno ma sporo czarnej muzyki. Czy to oznacza Hip-Hop, neosoul itd czy też oldschoolowe nagrania soul, funk, disco itd? Jest ktoś zorientowany?

 

Sprawdziłem na szybko Twoje propozycje z tematu Disco, Soul. Na dwie ostatnie strony w Tidalu nie znalazłem trzech pozycji, reszta jest i w większości oryginalne albumy, a nie składanki. Jeśli zrobisz jakąś konkretną listę, to wieczorem mogę Ci sprawdzić dostępność na Tidal, Spotify, Deezer i Qobuz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michael1986 napisał:

Ja mam specyficzne pytanie: podobno Tidal ma uboższą ogólnie bibliotekę - szczególnie rock. Natomiast podobno ma sporo czarnej muzyki. Czy to oznacza Hip-Hop, neosoul itd czy też oldschoolowe nagrania soul, funk, disco itd? Jest ktoś zorientowany?

 

Nic dziwnego że tak jest skoro jest w łapach JayaZ, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vonBaron napisał:

Bo większość muzyki to hiphop/rap?

Nie zaryzykowałbym takiego stwierdzenia. A co najważniejsze, wszystkie premiery nawet te Polskie pojawiają się natychmiast. Brakuje mi większego wyboru muzyki filmowej ale i tu albumy są uzupełniane. Nie sądzę aby JayZ, który jest większościowym właścicielem komuś w ogóle sugerował, że na Tidalu ma być jakiejś muzyki więcej a jakiejś mniej. Przyznasz, że brzmi to absurdalnie ;)

30 minut temu, _dorian_ napisał:

kto to jest JayZ

https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=jayz

;)

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że serwis streamingowy rapera ma "w statusie" (i katalogu) hip-hop mnie w ogóle nie dziwi. Do niego to zależy co ma być w bibliotece, więc promowanie swojego gatunku mnie nie dziwi. Mam też cichą nadzieję, że stare kawałki będą w większej ilości niż w Spotify. (BTW mam darmowe Spotify, więc katalog powinien być ten sam co w Premium oczywiście minus exclusivy - ale to chyba same nowości).

 

7 godzin temu, all999 napisał:

 

Sprawdziłem na szybko Twoje propozycje z tematu Disco, Soul. Na dwie ostatnie strony w Tidalu nie znalazłem trzech pozycji, reszta jest i w większości oryginalne albumy, a nie składanki. Jeśli zrobisz jakąś konkretną listę, to wieczorem mogę Ci sprawdzić dostępność na Tidal, Spotify, Deezer i Qobuz.

Jeśli mógłbyś rzucić okiem szczególnie w Tidalu i Deezer:

Alfie Silas - czy jest gdzieś więcej niż jedna płyta (z 3) jak na Spotify.

Wade Marcus - Spotify ma 1 płytę z 2.

Black Magic - Freedom - czy jest ten singiel (4 utwory/mixy)

 

Z góry dziękuje.

 

Edytowane przez Michael1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Michael1986 napisał:

Alfie Silas - czy jest gdzieś więcej niż jedna płyta (z 3) jak na Spotify.

Wade Marcus - Spotify ma 1 płytę z 2.

Black Magic - Freedom - czy jest ten singiel (4 utwory/mixy)

 

Z góry dziękuje.

 

Alfie Silas - Tidal, Deezer i Qobuz - jeden album

Wade Marcus - Tidal, Deezer i Qobuz - jeden album

Black Magic - Freedom (Make It Funky) - jest na wszystkich trzech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, all999 napisał:

 

Alfie Silas - Tidal, Deezer i Qobuz - jeden album

Wade Marcus - Tidal, Deezer i Qobuz - jeden album

Black Magic - Freedom (Make It Funky) - jest na wszystkich trzech

Dzięki wielkie!.Czyli w sumie podobny repertuar. To o wyborze serwisu zadecyduje jakość dźwięku i oferta operatora na darmowy przesył danych LTE z serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pojawiła się aktualizacja aplikacji na androida. Niestety tej aktualizacji ponoć nie zobaczymy na urządzeniu innym niż telefon komórkowy. Podczas próby instalacji aplikacji przez Google Play dostaję komunikat: "Twoje urządzenie nie jest zgodne z tą wersją." Na Pionku/Onkyo ponoć jest to samo.

 

Brawo Tidal, kolejny powód, żeby ich w końcu olać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, all999 napisał:

Dziś pojawiła się aktualizacja aplikacji na androida. Niestety tej aktualizacji ponoć nie zobaczymy na urządzeniu innym niż telefon komórkowy. Podczas próby instalacji aplikacji przez Google Play dostaję komunikat: "Twoje urządzenie nie jest zgodne z tą wersją." Na Pionku/Onkyo ponoć jest to samo.

 

Brawo Tidal, kolejny powód, żeby ich w końcu olać.

 

Jeszcze chwila i wchodzi bezstratny format do Spotify. Żegnaj Tidal... mam dość :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualizacja dodaje menu u dołu bardzo podobne do Spotify...

plus inną nawigację z tego menu do podstron

 

ale nie ma muzyki w HD...

 

jak Spotify wprowadzi jakość CD to zrezygnuję z Tidala... mają lepsze tytuły, playlisty i personalizację zawartości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie na Ulefone Paris jest. Czy to zmiana na lepsze ciężko powiedzieć, bo przyzwyczaiłem się do starego interfejsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności