Skocz do zawartości

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

 

2. NIE USTAWIAMY urządzenia DAC jako domyślnego urządzenia do odtwarzania dźwięku w Windows.

(prawy klawisz myszy na głośniczku w prawym dolnym rogu ekranu i opcja menu "Urządzenia do odtwarzania")

 

Co do pkt 2. Dlaczego nie zaznaczamy naszego DACa jako urządzenie domyślne? W takim razie co, Realtek?

 

 

Wg mnie - takie ustawienie jest najpewniejsze, że zadziała.

Z moich doświadczeń - to w różnych wersjach Windows różnie to wygląda z tym dobieraniem się innych aplikacji do trybu exclusive przy jednoczesnym ustawieniu urządzenia jako domyślne...

Czasami potrafi się to powiesić.

Chciałem więc podać metodę jak najbardziej skuteczną.

Ale tak, jak koledzy piszą - ten punkt można traktować jako opcjonalny.

Edytowane przez dominikpl72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czyli jak dobrze rozumiem, aby korzystać z Master w Tidalu, trzeba odłączyć naszego DACa jako domyślne urządzenie. Po czym wracając do innych źródeł dźwięku, trzeba go ustawić z powrotem na domyślny, tak?

Jak ustawisz Bitperfect w danym programie to nie musisz nic mieszać w systemie bo jest normalnie pomijany

 

Ale w przeglądarce internetowej (np. You Tube) nie można ustawić Bit Perfect.

 

no na tą chwilę jeszcze nie można, zresztą przy stratnych formatach to raczej i tak przerost treści nad formą

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dostaliście e-mail od tidala, żeby zaktualizować płatności, a dodadzą 60 dni gratis, czy to próba wyłudzenia danych?

A miałeś nieaktualne dane do płatności?

 

Ok, właśnie też dostałem. Trochę to dziwne.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam potwierdzenie od Tidal Polska. Mail jest prawdziwy.

Ok, dzięki.

Na wszelki wypadek zmieniłem metodę płatności na bardziej bezpieczną.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Edytowane przez summerinparis33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalogowałem się do konta tidal i tam dotychczas podpięta karta znikła z danych, więc wprowadziłem jeszcze raz. Na razie od 5 minut wisi "processing". Hm.

 

I co, dostałeś jakiegoś maila potwierdzającego dodanie 60 dni ekstra?

 

 

A propos MQA, czy mi się zdaje, czy tuż po premierze dostępnych było lekko ponad 200 albumów? Na chwilę obecną doliczyłem się 424 pozycji w zakładce Masters.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zalogowałem się do konta tidal i tam dotychczas podpięta karta znikła z danych, więc wprowadziłem jeszcze raz. Na razie od 5 minut wisi "processing". Hm.

 

I co, dostałeś jakiegoś maila potwierdzającego dodanie 60 dni ekstra?

 

 

A propos MQA, czy mi się zdaje, czy tuż po premierze dostępnych było lekko ponad 200 albumów? Na chwilę obecną doliczyłem się 424 pozycji w zakładce Masters.

ja maila nie dostałem

 

a Masters będzie/jest sukcesywnie wzbogacane o kolejne tytuły, czekam aż pojawi się na smartphonach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakie macie wrażenia z odsłuchu Mastera poprzez aplikację desktopową?

Słabo, wydania/mastery identyczne do hifi

Wziąłem na próbę z myślą że jak będzie lepiej to subskrypcję zostawię,"głośno" jak na hifi/premium.

Edytowane przez hibi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to mam wrażenie takie, że to całe MQA to pic na wodę. Dopóki nie będzie dowodów, że sam ten format coś wnosi przy porównaniu kawałków przy tym samym masteringu to dla mnie to polowanie na jeleni. Teraz konsumenci będą naciskać producentów sprzętu, aby ci płacili za licencję MQA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było?

http://www.rms.pl/odtwarzacze-strumieniowe/ces-2016-tidal-prezentuje-format-mqa

Że tak sam się zacytuję:

Napisany 06 styczeń 2017 - 12:43

Słucham tego masters na Mojo i muszę stwierdzić, że jest lepiej. Wyraźnie lepiej. Dźwięk bardziej wyrazisty, bardziej szczegółowy, może nieco ostrzejszy, ale jednocześnie bardziej nasycony, a bas z bardziej zarysowanymi konturami i bardziej sprężysty. Tło wydaje mi się ciemniejsze. Różnice szczególnie widoczne przy włączeniu "Passthrough MQA", co powoduje oczywiście zmianę kolorków Mojo z zielonego (96kHz) na pomarańczowy -?- (48 kHz). Różnice odbieram podobnie jak przy zmianie z HiFi na Premium. Wczoraj w nocy, dla sprawdzenia zapuściłem Enye, dawno nie słyszaną, i się zadziwiłem, że tak dobrze to brzmi. Wszystko słuchane póki co na Focal Listen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subiektywnie (nie przy każdym albumie) odczuwam różnicę, podobnie jak mój DAC. Nie wiem na ile to tylko moje odczucia, a na ile fakt bo XMOSa mam podłączonego przez USB do komputera, a według artykułu wrzuconego przez summerinparis33 MQA to dekodowanie analog to analog. W każdym razie na zwykłym HiFi XMOS mi pokazuje 44,1kHz, a na Masterze 88,2 lub 96 kHz. Słyszę różnicę przy np. Blood Sugar Sex Magik RHCP. Z tego co rozumiem również z tego artykułu, to żeby się w pełni (w ogóle?) cieszyć MQA, trzeba mieć dedykowany DAC. Wówczas włączamy MQA Passthrough i całe dekodowanie odbywa się na DACu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subiektywnie (nie przy każdym albumie) odczuwam różnicę, podobnie jak mój DAC. Nie wiem na ile to tylko moje odczucia, a na ile fakt bo XMOSa mam podłączonego przez USB do komputera, a według artykułu wrzuconego przez summerinparis33 MQA to dekodowanie analog to analog. W każdym razie na zwykłym HiFi XMOS mi pokazuje 44,1kHz, a na Masterze 88,2 lub 96 kHz. Słyszę różnicę przy np. Blood Sugar Sex Magik RHCP. Z tego co rozumiem również z tego artykułu, to żeby się w pełni (w ogóle?) cieszyć MQA, trzeba mieć dedykowany DAC. Wówczas włączamy MQA Passthrough i całe dekodowanie odbywa się na DACu.

sprawa rozbija się pewnie o sterownik DACa za którego każą sobie płacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa, zapodałem se Jedynkę Zeppów z zakładki Master - gra toto o wiele lepiej niż mój wav zgrany z cedeka. Korzystam oczywiście z dekodera tidalowskiego, nie mam dedykowanego daca do MQA :ph34r:.


Przeleciałem kilka płyt Zeppów w Masterze. Ech, znam je od 36lat :woot: (ło matko!!!). Jedynka (pierwszy raz słyszana przeze mnie z angielskiego winyla w 80 roku i potem tysiące razy w wielu różnych formatach i wydaniach), nagrali ją w 30 godzin, surowo, z błędami muzycznymi i realizatorskimi, co zachowało się na wersji tidalowskiej; barwa świetna, separacja, efekty stereo i wiele innych aspektów...ale niestety, Hibi ma rację - dynamika jest do dupy :(, nie ma rozpiętości od bardzo cicho do głośno; zaś w skali "mikro", tzn drobne różnice, cieniowanie jest..no, ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności