Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki Bose - warto?


El Profesore

Pytanie

Witam wszystkich.

 

Od niemal 7 lat jestem szczęśliwym użytkownikiem legendarnych już i zawsze polecanych Creative Aurvana Live!, niestety, w ostatnim czasie zaczynają szwankować i mam wrażenie, że ich żywot dobiega końca.

 

W związku z tym chciałbym spytać, jakie słuchawki mogłyby być polecane jako zamiennik dla nich. Mogę na nie przeznaczyć 300 zł, a jeżeli będą perfekcyjne, świetne i w ogóle cud-miód, to z bólem wysupłam 400 zł, ale to absolutny, nieprzekraczalny maks. Pamiętajmy, że zawsze mogę po prostu kupić nowe CAL! za 200 zł :P

 

Oczywiście jako świadomy i kulturalny użytkownik forum opiszę jeszcze swoje wymagania. Interesują mnie słuchawki zamknięte, do domu, ze zrównoważonym spektrum grania. Przede wszystkim są mi potrzebne do muzyki, trochę do grania oraz do rozmowy na Skype. Odnośnie grania, to jest to głównie Counter-Strike i liczy się tu dobre, przestrzenne odwzorowanie, abym mógł szybko i łatwo zlokalizować z której strony dobiega dźwięk. Dobrze żeby był solidny bas (ale nie przesadzony), ważne żeby nie był "rozmyty" czy "wylewający się".

 

Odnośnie muzyki, mam bardzo eklektyczny gust muzyczny. Na mojej playliście obecnie jest głównie rap. Ale jest tu też zarówno elektro, jak i Pink Floydzi czy Beethoven. Lubię dźwięk krystalicznie czysty oraz to co w equalizerach nazywa się "acoustic".

 

Powiecie - "No ale skąd ten tytuł, dlaczego oszukujesz, wezwać moderatora, do usunięcia!"

 

No nie. W trakcie moich rozważań nad słuchawkami pojawiła mi się okazja kupienia z dużym rabatem słuchawek firmy Bose, gdyż mój znajomy dla nich pracuje.

Stąd moje pytanie brzmi, który wariant z poniższych powinienem wybrać:

1. Kupić kolejne CAL! za 200 zł, a resztę wydać na piwo

2. Nabyć promocyjnie Bose SoundTrue around-ear, zamiast za 750 zł to za te powiedzmy 400zł

3. Jest inny genialny model słuchawek w okolicach 300zł, o którym nie dane mi było usłyszeć, a jest prawdziwym objawieniem na rynku i zaspokaja wszelkie możliwe potrzeby

 

A żeby nie zakładać nowego wątku to dołożę jeszcze jedno pytanie - jakie dokanałowe słuchawki możecie polecić w jak najniższej cenie, poniżej 100 zł. Chcę tylko żeby grały dość głośno. Będę ich używał jedynie przez jakieś 40 minut dziennie - przejazd metrem w tę i z powrotem.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

W bose i beats najdrożej kosztuje samo logo i marka.

Ze znanych mi słuchawek, a sporo przerobiłem (na profilu jest historia posiadanych plus dużo przesłuchałem), to świetne są zmodowane i zrecablowane d1100 i fatality. Osobiście wolałbym drivery od fatality w dużej budzie po modzie Perula od W5000, które to miałem okazję przesłuchać. Jest to oczywiście subiektywna opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powielę to, co mówią realizatorzy z wielu krajów. Nazwa BOSE to skrót od "Buy Other Sound Equipment". Kropka :)
Można mieć lepsze słuchawki w cenie znaczka Bose.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W moich CAL! pomijając kabel to właśnie pady są największym problemem, odchodzą kawałeczki tego czarnego pokrycia. Zresztą nie ma się co dziwić, to że wytrzymały aż 7 lat bez kłopotów to i tak sukces. Spojrzałem na nie i przypomniałem sobie też, że już je kleiłem kropelką i owijałem plastrem, dużo już przeszły. Raczej nie widzę dla nich ratunku.

Przy BOSE oczywiście się nie upieram, tylko pomyślałem, że skoro mogę je kupić o połowę taniej, to może wtedy stają rozsądnym wyborem?
Porównałbym to do produktów Apple. Fajne, ale znacznie zbyt drogie. Ale jakby zamiast 6300 zł taki MacBook kosztował 3000 zł, to może bym go rozważył. Przynajmniej tak to widzę.

O Denonach D1100 słyszałem i poważnie się nad nimi zastanawiam, ale czytając opinie trochę wystraszyłem się, że mogą być zbyt kruche? Jak się mają dźwiękowo do starych poczciwych CAL!-i?

Żeby żadnego audiofila nie urazić, to powiem w ten sposób - nie jestem jednym z tych, co kupują specjalne podkładki pod kolumny aby niwelować ruchy płyt tektonicznych, bo to słychać. :P
Dlatego też chcę spytać, czy recabling i wszelkie mody naprawdę aż tak dużo zmieniają, jak wszyscy piszą? Nie miałem nigdy w rękach takich słuchawek, więc nie mam porównania.

Znalazłem też w innych wątkach HyperX HX Cloud Black w promocji na morele.net jako polecane. Przereklamowane i odbiegają jakością, czy to rozsądny wybór? Bo wiadomo, że wszystko gdzie jest napisane "dla graczy" zwiększa cenę przynajmniej o 50%. Uff, sorry jeśli za dużo pytań naraz. :D

EDIT:
Poczytałem trochę, i na razie mam takich kandydatów: Denon D1100, Shure SRH440, beyerdynamic DTX 350p, Creative HQ-1900, Panasonic RP-HTX7, Philips Shp8900, HyperX HX Cloud Black

Trudne zadanie przed nimi, muszą być wyraźnie lepsze niż CAL, bo skoro te mogę mieć za 200 zł, a np. nieznacznie lepsze za 350, to chyba nie warto. ;)

Edytowane przez El Profesore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

"Dlatego też chcę spytać, czy recabling i wszelkie mody naprawdę aż tak dużo zmieniają, jak wszyscy piszą?" - kabel zmieniłby w podanym tutaj przypadku bardzo dużo. Jak wcześniej zostało powiedziane, jeśli kabel jest zepsuty, to dźwięku nijak nie ma :)

 

A mody jak najbardziej mają wpływ na dźwięk - czy duży? To już zależy od konkretnego modowania słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jeśli kabel jest zepsuty, to dźwięku nijak nie ma

Kabel nie jest zepsuty. Słuchawki działają. Trochę ma kłopoty na styku, ale nie w tym rzecz, zostawmy to na boku.

 

Chcę nowe słuchawki, i szukam opinii, czy w danym budżecie znajdę rozsądniejsze wyjście niż po prostu kupienie następnych CAL.

 

Swoje propozycje zamieściłem wyżej, po odrzuceniu paru zostaje:

Denon D1100, Shure SRH440, beyerdynamic DTX 350p, Panasonic RP-HTX7, HyperX HX Cloud Black, Bose SoundTrue around-ear

 

Jeśli ktoś odniósłby się do podanych przez mnie modeli, byłbym wdzięczny :)

Edytowane przez El Profesore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

D1100 i SRH440 to dwie, skrajnie różne filozofie grania :)

Denon D1100 - basowe muły z delikatną, łamliwą konstrukcją
Shure SRH440 - równe granie z bardzo precyzyjną górą, ale nie są najwygodniejsze.

Panasonic RP-HTX7 - to też nacechowane na dół granie, ale nie aż tak jak w Denonach

HyperX - poczytaj o Takstar pro80, bo to są te same słuchawki podobno. Pro80 to wyczesane słuchawki, polecam!

 

reszty nie znam

 

A od siebie poleciłbym poszukania używanych Brainwavz HM5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po CAL hm5 mogą być szokiem. Ja niezmiennie do pro80(hyperxcloud) dorzucam takstar hd6000. One bronią się same. Za każdym razem jak je zakładam, to nie mogę się nadziwić, że w tak odpustowej budzie zmieścili tak wyrafinowany dźwięk. Do tego są cholernie mocne - rozjechałem je krzesłem i nic, a ważę 120kg albo i więcej. Do tego do składania muszli mają taką zapadkę, o której właściciel notorycznie zapomina i składa na siłę - nadal działa, nie wyłamała się, może opór lekko zelżał. Jak dla mnie są naturalną kontynuacją po CAL jeśli ktoś lubił to brzmienie, pro80 mogą zniechęcić pierwszym wrzaskiem na górze w ulubionym utworze, o którym właściciel CAL wcześniej nie miał okazji się dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sorry że odświeżam temat ale nurtuje mnie to samo pytanie. Szukam bezprzewodowych słuchawek do 600-800zł i zastanawiam sie wlasnie nad modelem tej firmy. Znajomy radzi my by kupić Bose SoundSport Wireless ale z tego co przeczytałem to są raczej dość kiepskie... Co sądzicie? Nie chce wtopić tyle kasy. Dźwięk jest u mnie na pierwszym miejscu. Co myslicie?

Edytowane przez Adondo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności