Skocz do zawartości

Blue Mo-Fi - recenzja najdziwniejszych słuchawek roku


iDaft

Rekomendowane odpowiedzi

xQVCzR7.jpg

 

Efekciarskie, przekombinowane i zwracające uwagę – tak w trzech słowach można opisać wygląd najnowszych słuchawek Blue, firmy znanej, jak dotąd, jedynie z produkcji mikrofonów pojemnościowych na USB.
Po raz pierwszy zobaczyłem Mo-Fi w wątku na pewnym anglojęzycznym forum już prawie rok temu i odbieranie wrażeń odnośnie tych słuchawek zakończyłem już na samym wyglądzie, bowiem szczerze powiedziawszy bardzo mnie one swym niecodziennym dizajnem urzekły. Po paru miesiącach moja pamięć o nich poległa, gdy dowiedziałem się, że ów model dostępny jest jedynie na rynku zagranicznym, a o jakimkolwiek sprowadzeniu możemy mówić jedynie przy zakupie. Jednakże parę tygodni temu dostałem bardzo interesującą wiadomość, jakoby byłaby możliwość użyczenia mi tych jakże dziwacznych nauszników do testu i tak oto dzięki uprzejmości Nutron.pl w moje ręce wreszcie wpadły Blue Mo-Fi...
Edytowane przez iDaft
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam dwa ale...

Lakier na plastikowych elementach nie wytrzymał próby testów - to mnie zatrwożyło.

A wbudowanym wzmacniaczom w słuchawki mówimy zdecydowane: nie!

Z tym lakierem, to w sumie drobnostka jest, ale chciałem wspomnieć. Dokładniej, chodzi o tą obwódkę w kolorze miedzi na muszlach - lakier w tym miejscu po prostu odpadł, ale było to na bardzo małym kawałku. Nie pamiętam już gdzie dokładnie, możliwe nawet, że nie uchwyciłem tego na zdjęciu, ale wydaje mi się, że chodzi o to:

 

TinazHs.jpg

 

No, ale niesmak pozostaje... Chociaż mogę to nawet wybaczyć, bo słuchawki pokonały chyba długą drogę z USA, a tam wiadomo, co testerzy robią ze słuchawkami. ;)

 

A odnośnie wbudowanego ampa - z jednej strony rozumiem, że rażą Cię kwestie jakościowe, iż masz swoje sprzęty, ale z drugiej strony - te słuchawki kosztują 1300zł, czyli mniej-więcej tyle, co Denony AH-D600. Nieporównywalnie bardziej dźwiękowo wolę Mo-Fi (ta średnica w Denonach...), wykonanie też stoi po ich stronie, a mają jeszcze wbudowanego ampa. Zapewne nie jest to sprzęt najwyższej klasy (do PCB nie udało mi się dostać), ale dla mnie może tam siedzieć, gdyż łatwo da się go wyłączyć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności