Skocz do zawartości
  • 0

Dokanałowe 250-300 zł


TKR

Pytanie

Jako laik w temacie słuchawek dokanałowych jestem zmuszony poprosić o podpowiedź czym powinienem się zainteresować w wymienionym przedziale cenowym (300 zł to nieprzekraczalny budżet, tylko nówki)

 

Dotychczas unikałem doków ze względu na obawę o zbyt inwazyjny, zalewający wszystko bas powodujący kompletne zamulenie. Co prawda ta obawa wzięła się z kontaktu z modelami z delikatnie mówiąc nie najwyższej półki ;) Niemniej moje dotychczasowe słuchawki przenośne to douszne sennki mx880, które uległy zalaniu i raczej się ich już nie odratuje. Myślę, że to dobra okazja, żeby wreszcie przekonać się do wtyczek.

 

Poniżej dane, które mogą pomóc w doborze:

 

źródło : sansa clip zip

 

słuchana muzyka: najwięcej szeroko pojętego rocka, od klasycznego przez indie, soft, synth po mocniejsze brzmienia ocierające się o metal, do tego indie/synth pop, chillout, czasem elektronika

 

preferencje: lubię dynamiczne brzmienie z wyraźnymi sekcjami gitarowymi, wokalnymi i perkusyjnymi. Najkrócej rzecz ujmując chodzi o to, żeby się bas za bardzo nie wtryniał na pierwszy plan. Szeroka scena nie jest priorytetem, ścisk wśród instrumentów mi nie przeszkadza ;)

 

Poruszając się trochę na oślep i kierując głownie kryterium ceny wstępnie ograniczyłem się do tych kandydatur:

 

Shure SE112 - najtańszy z rozpatrywanych modeli, przy czym z tego co pisze producent i co udało mi się wyczytać na forum, bas w tych słuchawkach jest "daniem głównym", które dość mocno i agresywnie zżera całą resztę. Czyli do szeroko pojętego grania gitarowego chyba średnio się będą nadawać

 

Jays T Three - nie udało mi się znaleźć na forum żadnych opinii o tych Jaysach, a szkoda, bo chętnie skonfrontowałbym przechwałki producenta o "precyzyjnym i czystym basie ze zbalansowanymi częstotliwościami wysokimi" z rzeczywistością. Rozumiem, że przedłużacz do 60 cm kabla jest w komplecie ? ;)

 

AKG K375 - nie wiem na ile ten model różni się od K370, ale podejrzewam, że niewiele. Jeśli tak, to z bardzo szczegółowej (jak dla takiego laika jak ja to aż nadto ;)) recenzji zamieszczonej na forum wynika, że charakterystyka basu w tym modelu też mogłaby mi nie podejść ze względu na "ciężkość". Dodatkowym minusem regulator na kablu, z którego nie korzystam i tylko by mi przeszkadzał

 

Final Audio Design Adagio III - ostatnie co wpadło mi w oko to ta ciekawostki od firmy, o której istnieniu do tej pory nie miałem pojęcia. Tutaj ponownie chętnie przeczytałbym opinie kogoś, kto miał z nimi do czynienia, bo póki co jedyne czym się kierowałem zwracając na nie uwagę, to atrakcyjne obietnice producenta o klarowności i dynamice. Szczególnie ciekawi mnie jak sprawdza się ten system regulowanego przepływu powietrza wewnątrz obudowy. Na minus fakt, że nie ma ani słowa o komplecie silikonowych nakładek, czyżby tylko jedna para w komplecie ? Do tego nie sprawiają wrażenia solidnie wykonanych, kabel wygląda jak w jakichś chińskich nołnejmach za 5 zł z kiosku ruchu

 

 

No więc tak wygląda moja wstępna selekcja, oparta w sumie na przypuszczeniach, marketingowych przechwałkach producentów i strzępach informacji, które udało mi się namierzyć na forum. Byłbym wdzięczny, gdybyście byli w stanie coś podpowiedzieć. Jestem otwarty na wszelkie sugestie, byle tylko trzymały się kryterium budżetowego :)

Edytowane przez TKR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie za bardzo widzi mi się ściąganie słuchawek z zagranicy, więc dwie pierwsze propozycje odpadają. Co do Finali, to przepraszam za głupie pytanie, ale gdzie mam wpisać to FAD, żeby mi wyskoczyły w promocyjnej cenie :D ? Bo ja widzę tylko po 350,00 zł. Trochę niepokoi mnie ta wzmianka o efekcie sali koncertowej, zbyt szeroka scena mnie nie kręci. No i serio jest tylko jedna para nakładek w słuchawkach tego producenta ? Przecież dwa komplety w różnych rozmiarach to jest absolutny standard nawet w tańszych modelach. Pasują chociaż do nich nakładki z innych słuchawek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

IRivery mają być do końca kwietnia dostępne w mp3store.

Pierwsze kupujesz za 350, a potem odposuje ci mp3store że przelewasz 310 jak płacisz przelewem,320jak pobranie (piszesz to w uwagach jak nie jesteś ciemny to dasz radę :P

Skąd pomysł o jednej parze tipsów ? :o

Naucz się czytać recenzje, albo oglądać unboxingi, niechciejstwo niektórych osób na tym forum mnie przeraża.....

 

Może dać ci jeszcze link do unboxingu w którym widać wyrażnie ŻE SĄ 3-4 pary tipsów ? :P

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności