Skocz do zawartości

Phonak audeo


zgrit22

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę się rozpisywać tak jak to chwilę temu zrobiłem (a robiłem to pół godziny) i podało mi, że coś tam dont have permission...

 

Na sonusmobile kupiłem audeo phonaki pfe 012, według tego co wyczytałem w necie miały grać jak marzenie...

Parę lat temu odsłuchałem z mojej mp3 beatsami dodanymi w stanach do htc troszkę mojej muzy i się zakochałem, o wieeeele więcej dźwięków niż kiedykolwiek słyszałem, chociaż ciągła świadomość, że beatsy od dre to nie może nie być komercha...

Teraz odsłuchałem na nowo przybyłych phonakach trochę mojej muzyczki i rozpacz, nie jestem pewien czy jest różnica między nimi a chińcami, których używałem wcześniej (dodane do sony xperi z ileś tam, w sumie spoko grają), może instrumenty brzmią ciuteczkę kapeczkę naturalniej, może to placebo czy ki czort...

Może do sansy clip sport nie pasują?

 

W każdym razie strasznie się zawiodłem możliwe, że w sonusmobile dali mi podróbki? Może jakiś pracownik ogarnął sobie tanie podróby i mi je wysłał a sobie wziął oryginały... Pomóżcie please, bo skakałem z radości przy odbiorze przesyłki, a teraz skoczyć mogę najwyżej z mostu -.- i jeszcze ta strata umęczonego jak cholera posta na dobitę...


Te pare lat temu nie miałem sansy ofc, tylko jakąś nie drogą soniawkę bodajże NW-F002E w każdym razie tak samo wyglądała, była cicha jak cholera ale jakość dźwięku wydaje mi się, że była bardzo dobra jak na sprzęt za tę cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś pracownik ogarnął sobie tanie podróby i mi je wysłał a sobie wziął oryginały...

 

:D nie wiem, skąd znasz takie praktyki, ale nie, u Sonusa nie.

 

Lubisz beatsy, nie lubisz phonaków, wniosek prosty - potrzebujesz słuchawek z pierdyknięciem na basie. Audeo są super, ale wymijają się z Twoimi oczekiwaniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słyszałem o fake audeo. Słuchałem ich ostatnio z x3. Grają coś jak k550, tylko góra na trochę niższym poziomie - przynajmniej z tamtego odsłuchu. Mi się nawet spodobały i wczoraj kupiłem audeo.

Tak jak mówi Jackzor, nie grają strasznie funowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu odsłuchałem z mojej mp3 beatsami dodanymi w stanach do htc troszkę mojej muzy i się zakochałem

 

I po tym zdaniu wiadomo, że nie docenisz Audeo, bo musisz mieć basowe i raczej papkowate brzmienie, a nie szczegółowe i lekkie. Skąd w ogóle pomysł z zakupem Phonaków?

Sprzedaj Audeo, kup np. NuForce Ne700X i będziesz o wiele bardziej zadowolony, a kasa w kieszeni zostanie. Znów pojawi się masa "szczegółów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu mój największy ból z tego, że straciłem oryginalny post ;/
Jak dla mnie basu może prawie w ogóle nie być ;p

Wtedy na beatsach najbardziej w łepetynę wbiła mi się magia na moim najukochańszym utworze "Pachelbel - Canon in D" (w utworach klasycznych wgl jest bas?), i chodziło mi o to, że słyszałem jakby kilka instrumentów więcej (a te kilka dawało niewiarygodną różnicę) i tego efektu teraz nie ma ;/ absolutnie ani trochę więcej szczegółów...

A co do odpowiedzi Retter, to tam nie ma tych zielonych filtrów domyślnie? Ja jestem daltonistą i mam z tym trochę problem ale wydaje mi się, że są tam zielone filtry ;p

 

I ogólnie wielkie dzięki za odpowiedzi ;]

przy takim zaangażowaniu forumowiczów wraca do mnie wiara, że coś się wymyśli ;D


P.S.
No i nie jestem takim mega dyletantem, żeby nie zauważyć, że tamte beatsy rzeczywiście cechowały się nieprzeciętnym basem, ale uwierzcie mi, że nie o to mi chodzi ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Audeo zielone filtry to zło i powinny zostać zabronione ustawą o ochronie słuchu. Do nich trzeba szarych, ewentualnie czarnych. Dopiero wtedy grają normalnie.

Ze Sportem ich nie łączyłem, ale z Zipem i Clipem+ grają mocno anemiczne.

 

I jak najbardziej w klasyce jest bas (kotły, kontrabas, fortepian, że o organach nie wspomnę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przybliżenia mojego gustu i mojego zapotrzebowania na pewne tony to utwór, który od dawna katuję, jeden z tych, które nie mają prawa mi się znudzić:
https://www.youtube.com/watch?v=1DlYX2eKDvI


Nawet jak wchodzę na muzykę elektroniczną to skupiam się głównie na muzyce Bonobo, która raczej basowa nie jest, a bardziej subtelna jak np:

https://www.youtube.com/watch?v=tYfN79Q26Vw


chociaż jak włączyłem sobie teraz na komputerze ten ostatni kawałek i po chwili słuchania na komputerowych głośniczkach, podłączyłem audeo to w sumie sam bas xD

no ale wyraziłem już chyba wcześniej o co mi chodzi ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mówiąc że dla cb może być ,,mało basu" w domyśle piszesz podbity ,lub równo ze średnicą, zdaje mi sie że trochę chcesz jednak podbity :P

Zainteresuj sie Sennheister cx 400 II powinny przypasować.

 

 

W Audeo zielone filtry to zło i powinny zostać zabronione ustawą o ochronie słuchu. Do nich trzeba szarych, ewentualnie czarnych. Dopiero wtedy grają normalnie.

Ze Sportem ich nie łączyłem, ale z Zipem i Clipem+ grają mocno anemiczne.

 

I jak najbardziej w klasyce jest bas (kotły, kontrabas, fortepian, że o organach nie wspomnę).

Odnosząc się do postu Inszego, zielone filtry w Audeo to dzieło szatana :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poświęciłem już ponad godzinę na przekładanie kilku par różnych słuchawek i słyszę naturalność phonaków, ale nawet w porównaniu do najgorszych słuchawek na najgorszym odtwarzaczu (sony ericsson hazel j20i i dołączone do nich plastikowe rozwalające swoimi nieergonomicznymi wymiarami uszy) nie usłyszałem ani jednego dźwięku więcej, wszystko brzmi super czysto, scena lepsza i wgl (chociaż cichutkie), ale nie ma tych dźwięków, które słyszałem na beatsach, szczególnie na tym pachelbelu (w 128), czy te dźwięki, które wtedy słyszałem (jak dla mnie konkretne instrumenty, chociaż ze 2 lata już mineły, może przeinaczam) to kwestia basów? czy to różnica między przetwornikiem dynamicznym, a armaturowym?

Jeśli mi powiecie, że tak, i że w sennach cx 400 II (które były dla mnie jedyną alternatywą dla phonaków), usłyszę te dodatkowe "dźwięki", to łykam je ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu na Beatsach nie usłyszysz więcej dźwięków. Tylko możesz mieć przyzwyczajone ucho do przebasowionego brzmienia, wtedy normalna ilość jakichś instrumentów będzie odbierana jako ich brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ci chodzi o FILTRY mimo wszystko uważam że powinni zabronić ich używania :P

Poświęciłem już ponad godzinę na przekładanie kilku par różnych słuchawek i słyszę naturalność phonaków, ale nawet w porównaniu do najgorszych słuchawek na najgorszym odtwarzaczu (sony ericsson hazel j20i i dołączone do nich plastikowe rozwalające swoimi nieergonomicznymi wymiarami uszy) nie usłyszałem ani jednego dźwięku więcej, wszystko brzmi super czysto, scena lepsza i wgl (chociaż cichutkie), ale nie ma tych dźwięków, które słyszałem na beatsach, szczególnie na tym pachelbelu (w 128), czy te dźwięki, które wtedy słyszałem (jak dla mnie konkretne instrumenty, chociaż ze 2 lata już mineły, może przeinaczam) to kwestia basów? czy to różnica między przetwornikiem dynamicznym, a armaturowym?

Jeśli mi powiecie, że tak, i że w sennach cx 400 II (które były dla mnie jedyną alternatywą dla phonaków), usłyszę te dodatkowe "dźwięki", to łykam je ;p

Powinny pasować basik jest, podbity trochę, średnica niewycofana, fajne gitary, góra szczegółowa, mi góra pasuje tak że jest dobrze to jedne z niewielu słuchawek ,,z basem" które jestem w stanie dłużej słuchać,

Jak coś to możesz je kupić tutaj na forum, nie to że robię jemu reklamę, jak chcesz nowe to możesz kupić chyba nawet w RTVAGD z tego co wiem :)

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

retter - wiem, które to filtry ;] z tym, że w pfe 012 są same zielone ;p

Inszy - miałem wtedy porównanie tylko do jednych słuchawek samsunga, które były warte może ze 20 zł (po wpisaniu w google grafika "samsung earphones" te wszędobylskie czarno-srebrne), ale o ile wzrok mam tragiczny to słuch mam bardzo dobry (niewiele w życiu katowałem swoje uszy, ani słuchawkami, ani klubami), możliwe, że były tak przebasowione, żebym taką różnicę słyszał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no stwierdzenie, że "W życiu na Beatsach nie usłyszysz więcej dźwięków." stawia sprawę w trochę innym świetle, zakochałem się wtedy nie w słuchawkach a w różnicy między w miare dobrymi słuchawkami a shitem... jeśli tak to pozostanę przy naturalnym i subtelnym dźwięku phonaków, ponadto zainwestuję w szare filterki ;]

 

Coś czuję, że zbliżam się do konsensusu ;D Jeszcze tylko parę wypowiedzi, a baza faktów będzie wystarczająco bogata aby podjąć decyzję
a wystarczyło by jak bym mógł podejść do punktu z odsłuchem sennów i beatsów... ale mieszkam w dziurze, pracuję na 1,5 etatu i studiuję zaocznie, więc musiałbym wziąć specjalnie urlop na ten cel xD a niestety, z tym nie takie hop siup ;/


No to chyba zostaję przy audeo ;]
szczególnie jeśli senny mają jeszcze bardziej iść w stronę basów ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stronę beatsów mogą iść chińskie słuchawki za 100zł.

Senki złe nie są, jeżeli ci przeszkadza bas w Audeo to pomysł nad zmianą IEM, bo w szarych filterkach basiku będzie jeszcze mniej :)

Naprawdę zrobiły na mnie dobre wrażenie, nie jest podbity aż tak jak w beatsach, są to bezpieczne słuchawki, basik jest, średnica nie jest zła, wysokie dają radę, za tą cenę to naprawdę sennheiser się postarało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phonaki są bardzo trudne do napędzenia, potrzbują zarówno mocy jak i synergii. Nie ma takiego telefonu z którego były by odpowiednio napędzone. Filtry natomiast tylko szare, dają najwięcej tego dobrego "dźwięku"..

Fejki raczej nie, jak już to: dobranie odpowiednich tipsów i ułożenie w uchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności