Skocz do zawartości

Fiio X7


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda czekam na fiio x5 3rd gen ale pojawiła się okazja zakupu fiio x7 + am5. W tej chwili mam xdp-100r i jestem dość mocno zadowolony z SQ, ale.. Po pierwsze muszę mieć zastępstwo, bo pioneer musi lecieć do serwisu (gniazdo jack) po drugie mam nieodparte wrażenie, że dla w pełni prawidłowego napędzenia audeze sine pionek niestety nie wystarcza. Pytanie więc następujące: na ile różni się sygnatura dźwiekowa pomiędzy xdp-100r a X7 + AM5?

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba spróbujemy jak to gra:) Jeszcze tylko jedna rzecz. Słuchałem paru produktów fiio i dało się w nich słyszeć taki lekki "cyfrowy nalot". Czy w wypadku x7 +am5 coś podobnego również występuje?

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez gentillo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z testu Inszego wynika, ze stockowy moduł AM1 nie powinien być podawany do X7. To jakaś forma wydzierania kasy z klienta. Niby kupujesz odtwarzacz, ale i tak musisz upgrade robić.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z testu Inszego wynika, ze stockowy moduł AM1 nie powinien być podawany do X7. To jakaś forma wydzierania kasy z klienta. Niby kupujesz odtwarzacz, ale i tak musisz upgrade robić.

można kupić X7 bez modułu i dokupić dowolny

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł X7. Na razie tylko z AM1 niestety. No i jest problem. Firmware 2.0. Problem polega na tym, że w ustawieniach tidala nie mogę zmienić miejsca zapisywania offline na kartę SD. Nie ma w ogóle takiej opcji. Jest tylko opcja wyboru pamięci wewnętrznej.

 

Warto przejść na betę 3.0? Czytałem, że dużo z nią problemów.

Edytowane przez gentillo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FiiO biecuje rozwiązać ten problem z Tidalem... ale nawet w 3.0 nie działa...

 

3.0 jest mniej stabilny, potrafi nie czytać katalogów niektórych, czasem po kilku-kilkunastu kawałkach zaczyna wariować dźwięk i trzeba zrobić stop i play, nieco lepiej gra, bateria ok. 10-20% dłużej trzyma

 

pewnie za miesią dwa wyjdzie stabilny soft 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0 jest mniej stabilny, potrafi nie czytać katalogów niektórych, czasem po kilku-kilkunastu kawałkach zaczyna wariować dźwięk i trzeba zrobić stop i play, nieco lepiej gra, bateria ok. 10-20% dłużej trzyma

 

 

Czy jeśli chodzi o SQ są jakieś różnice w porównaniu do stabilnych wersji softu?

Ok, doczytałem, że gra nieco lepiej:)

 

Swoją drogą to lekka paranoja że zapisywanie offline nie działa na karcie SD. Przecież ten grajek jest już na rynku kawał czasu.

Edytowane przez gentillo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd brałeś firmware, ale ja wczoraj ściągałem z tego linku http://www.fiio.me/forum.php?mod=viewthread&tid=39932 i wszystko poszło bez problemu na Win10.

W tej paczce do ściągnięcia jest również dokładna instrukcja wgrywania.

Skoro ja bez znajomości j.angielskiego :-) sobie poradziłem (translator) to i Tobie pójdzie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś można poczytać jakie zmiany wprowadza?

 

Ok. Już znalazłem:)

 

 

 

 

I nowa beta

https://www.dropbox.com/s/nxy428o7tixvv9e/X7-ota-3.1.4.zip?dl=0

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez gentillo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widocznie nie mam czegoś włączonego, bo również posiadam Synology, ale tak jak pisałem, pliki widzi, tylko nie grają.

Dzisiaj, do rana w pracy, ale jutro po południu zrobię testy.

A ta aplikacja jest dostępna na Synology, czy trzeba ją dodatkowo wgrywać, ściągnąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalna apka synology: Multimedia Station się nazywa chyba. Sprawdzę zresztą zaraz.

 

"Serwer multimediów" tak się to nazywa.

 

No nic, wgraj sobie tą aplikacje, skonfiguruj, jak Ci się podoba i sprawdź jeszcze raz. Jeśli będą problemy to napisz, może coś będę w stanie pomóc, sprawdzić swoje ustawienia czy coś.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalna apka synology: Multimedia Station się nazywa chyba. Sprawdzę zresztą zaraz.

 

"Serwer multimediów" tak się to nazywa.

 

No nic, wgraj sobie tą aplikacje, skonfiguruj, jak Ci się podoba i sprawdź jeszcze raz. Jeśli będą problemy to napisz, może coś będę w stanie pomóc, sprawdzić swoje ustawienia czy coś.

Z wielką chęcią skorzystam z pomocy, jeśli nie będę sobie radził. Jak mnie nikt w sobotę nie porwie :-) to dam znać, a najpóźniej w niedzielę, bo to różnie bywa :-)

 

Normalna apka synology: Multimedia Station się nazywa chyba. Sprawdzę zresztą zaraz.

 

"Serwer multimediów" tak się to nazywa.

 

No nic, wgraj sobie tą aplikacje, skonfiguruj, jak Ci się podoba i sprawdź jeszcze raz. Jeśli będą problemy to napisz, może coś będę w stanie pomóc, sprawdzić swoje ustawienia czy coś.

Z wielką chęcią skorzystam z pomocy, jeśli nie będę sobie radził. Jak mnie nikt w sobotę nie porwie :-) to dam znać, a najpóźniej w niedzielę, bo to różnie bywa :-)

Nie wytrzymałem :-) i jeszcze rano sprawdzałem, co jest nie tak ?

Nie pasowało mi że na Pioneerze N-70A wszystko było zawsze ok. Podłączyłem dzisiaj Pioneera, i wszystko gra, podłączam x7 i również wszystko gra, ale na słuchawkach z kabelkiem.

Problem był w tym, że to połączenie słuchawek Bluetooth sprawiało kłopoty, po zmianie słuchawek, ponownie widziałem że plik się odtwarza, ale ja nic nie słyszałem (mimo sparowania sprzętu) dopiero zsunięcie górnej belki na ekranie, coś sprawiło że w słuchawkach pojawił się dźwięk. Pewnie jakiś błąd systemu :-)

Wielkie dzięki.

Edytowane przez Skora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że się udało Ci się zrobić. Właściwie teraz mógłbyś sprawdzić czy błąd, który znalazłeś pasuje do jakiegoś błędu z tej listy:

 

http://www.head-fi.org/t/824174/known-bugs-issues-with-latest-x7-firmware

 

Jeśli nie to po prostu dopisać jako kolejny post. User csglinux aktualizuje na bieżąco zgłaszane problemy. Warto żeby takie rzeczy były zgłaszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności