Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki zamknięte 200-250 zł


Petruspjeter

Pytanie

Witajcie,

kilka dni temu rozwaliły mi się moje Sony MDR ZX 600, a że były jeszcze na gwarancji to sklep zwrócił mi kasę. I zastanawiam się nad zakupem nowych słuchawek. Będę w nich chodził po mieście dlatego chcę by naprawdę dobrze izolowały. Powinny być wytrzymałe, nie jakoś super ale tak żeby po codziennym użytkowaniu się nie popsuły, raczej dbam o słuchawki. Do tego żeby były w miarę wygodne bo spędzam w nich często po kilka godzin.

 

Będą podpięte do iPoda Nano 5 i do integry, kiedyś pewnie dokupię dedykowaną kartę dźwiękową, ale to już po wakacjach.

 

Dźwięk.

I tutaj jest największy problem. Mianowicie taki, że nie wiem jaką chcę barwę/brzmienie. Słucham elektroniki i głównie na tej muzyce się skupiam przy wyborze tych słuchawek. Lubię najniższy bas, wyższą średnicę i górę. Ponieważ iPod 5 jest raczej ciepły, szukałem czegoś jasnego, ale jasnych zamkniętych słuchawek w tym przedziale cenowym raczej jest niewiele to jestem zmuszony szukać jakichś innych.

 

Zastanawiałem się nad tymi słuchawkami:

 

Takstar HD2000 - spodobał mi się dosyć mocno, grają tak "żeby cieszyć się muzyką", nie analitycznie tylko "funowo". Przynajmniej ja to tak oceniam. Niestety słabo izolują i mają za słaby najniższy bas ale średnica i góra jest bardzo fajna.

 

Shure SRH 240 - chociaż w internecie czytałem, że bas mają najlepszy, to nie spodobał mi się. Był to głównie midbas i wyższy bas, średnica nie była zła ale góry też było za mało. Raczej odpadają.

 

AKG k518dj - również mi się spodobały, bas bardziej mi pasował niż w shurach bo był troszkę niższy, cięższy. Było mniej mid basu i wyższego basu. W średnicy pena dziura, jednak góra znowu jest bardzo fajna. Nastawione podobnie jak Takstary na granie "funowe" ale zupełnie inne. Głośne. Niestety pałąk uwiera na czubku głowy i to dosyć mocno oraz wytłumiają gorzej od Shure. Jest to jedna z ciekawszych propozycji.

 

Beyerdynamic DTX 501p - zapowiadają sie bradzo fajnie, jak tylko będę maił okazje odsłucham ( w przeciągu tygodnia )

 

Beyerdynamic DT 350p - nie były złe ale pod względem dźwięku z AKG przegrywają. Podobnie jak AKG miały więcej niskiego basu niż Shure ale reszta basu była słabsza. Miały mniej wysuniętą ale całkiem dobra średnicę w przeciwieństwie do AKG które jej prawie nie miały. Też miały sporo góry ale brzmiała gorzej niż ta w AKG i ogólny efekt był słabszy. Ale one bardziej wyciszają i są wygodniejsze dlatego to tez jest bardzo interesująca oferta.

 

Słuchałem też AKG K55 i były naprawdę bardzo dobre, dużo lepsze niż reszta ale to już cena 600zł więc niestety...

 

Innych nie słuchałem, jak mi się uda to tutaj napiszę moje wrażenia.

 

A więc czego chcę?

Basu jak w AKG lub Beyerdynamic DT350p lub więcej niższego, wyraźną górę, może być "punktowa", średnica chyba najbardziej wysunięta lecz aby nie przysłaniała basu. No i żeby były wygodne jak Shure i wygłuszające tak samo lub bardziej. AKG K550 były praktycznie idealne (chociaż nie słuchałem innych z tego segmentu cenowego, dlatego nie mam porównania)

Wiem że pragnę naprawdę dużo, dlatego jak będzie warto to mogę dołożyć i kupić słuchawki za około 300zł.

 

 

PS. Opisywałem słuchawki nie dlatego że nie wiecie, lecz żeby pokazać wam czego chcę.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź,

Pozdrawiam.


Ktokolwiek pomoże? Albo chociaż określi jakie brzmienie lubię? Czy wymagam za dużo jak na ta cenę? Jak tak to powiedzcie, z czegoś mogę zrezygnować.

 

Proszę pomóżcie.

Edytowane przez Petruspjeter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności