Skocz do zawartości

nad 3240pe + KEF CODA 7 = jak podłączyć i czym


HattoriH

Rekomendowane odpowiedzi

komputer-> kabel stereo jack / 2x cinch -> cd IN lub tape IN

kolumny -> kabel głośnikowy -> zaciski A (przód)

 

co w tym ciężkiego? ;)

chyba, że masz komplet KEF Coda 7 z centralnym

334495-kef_coda_7_bookshelf_and_coda_c_c

to drugą parę podpinasz pod zaciski B (tył) a centralnego w ogóle, bo Twój wzmacniacz go nie obsługuje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HattoriH-> Masz świetny zestaw (KEF+NAD)!

Nie podłączaj kompa! Broń Panie Boże! Do tego zestawu kup odtwarzacz CD Marantz CD-42 (a jeszcze lepiej Marantz CD-52) lub NAD 501 (a jeszcze lepiej NAD 502) i, jak już będziesz w siódmym niebie (a z pewnością będziesz), wypij proszę za moje zdrowie ;)

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw ten jest moim pierwszym zestawem. Kompletowałem go prawie rok. Problem jest taki, że w ogóle nie znam się na kablach i na podłączeniu takiego sprzętu. odpowiedzi, którą dał @adikadik nawet nie chce mi się komentować.

Czy mogę podłączyć w jakiś sposób do wyżej wymienionych odtwarzaczy CD sygnał cyfrowy tzn. pendrive z flacami, mp3 itp.?

 

aaaa już widzę, czyli należy podłączyć jeszcze DAC bym mógł korzystać z mp3, wave itp

Edytowane przez HattoriH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod każde wejście ( cd, tuner i inne) możesz podłączyć odtwarzacz mp3 czy komputer.

DAC jest to nic innego jak karta dźwiękowa, której zadaniem jest podnieść jakość dźwięku transportowanego z komputera do wzmacniacza ( w Twoim przypadku).

Napisz jak trochę posłuchasz jak gra ten zestaw. Sam niedługo będę musiał kupić jakieś nieduże głośniczki do tego wzmacniacza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wszystko podłączyłem i okazało się, że nie działa lewy kanał we wzmacniaczu:/

Jeżeli to końcówka mocy to skopiuj poniższe pliki na pena i śmigaj do elektronika, który się na tym zna

ewentualnie zleć tu naprawę komuś na forum

nie ma co dywagować na temat przyczyn, być może kupiłeś już go uwalonego, skoro zestaw jak napisałeś składałeś przez rok ...

 

btw sprawdzałeś podłączając inną kolumnę pod ten sam niedziałający kanał, może kolumnę masz skopconą?

 

Pozdrawiam.

7950147600_1419771617.jpg

6077711700_1419771615.jpg

3961881300_1419771619.jpg

NAD_3240PE.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na tą listę http://forum.mp3store.pl/topic/88316-naprawa-rekabling-sluchawek-i-inne-diy-lista-osob/ i popytaj.

Co prawda chłopaki specjalizują się chyba bardziej we wzmakach słuchawkowych DIY ale być może, któryś z nich pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności