Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki dokanałowe do Xperii Z3 - 100/150zł.


tytanradzior

Pytanie

Witam, niedługo będę w posiadaniu Xperii Z3 i poszukuję do niej słuchawek dokanałowych. Miałem wcześniej Brainwavz Alpha i z HTC One M7 grały wyśmienicie. Potem kupilem 5s i z nim brzmiały bardzo słabo, więc używałem do niego zestawowych Earpodsów, które są całkiem niezłe ale będę się musiał ich pozbyć wraz ze sprzedażą iPhone'a.

Słucham głównie technicznego death metalu i klasyki, także zależy mi na szczegółowości, niewycofanych średnich pasmach i przyzwoitą górą, jako, że coś typu Iron Maiden z wysokim wokalem też się zdarzy posłuchać. Na basie zależy mi najmniej, powinien być niezły, ale nie może zagłuszać zbytnio wyższych tonów.

Zależy mi także na dobrej separacji dźwięków z otoczenia.

 

 

Chciałbym zmieścić się w 100zł, lecz mogę trochę dopłacić. Obecnie moje Brainwavz'y są zepsute, więc myslałem nad kolejną sztuką, w nich jednak trochę słabo ze szczegółowością, bo w nich wszystko się ze sobą zlewa, więc byłyby dobre do np. techno czy black metalu, a tego nie słucham. Do 100zł często polecane są Soundmagic PL11 ale podobno mają za dużo basu, co nie bardzo pasuje do mojej muzyki (nie aż w takim stopniu). Myślałem nad słuchawkami zestawowymi do Z2, czyli Sony MDR-NC31EM, które jednak są troche droższe (~45$). Jestem otwarty także na inne propozycje.

Edytowane przez tytanradzior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Myślałem nad Soundmagic e10 i BW Proalpha. Alphy powinny brzmieć bardziej naturalnie, separacja instrumentów lepsza. E10 to chyba bardziej ambientowe, harmoniczne brzmienie, mniej szczegółowe i dokładne. Są o 20zl droższe.

Mam już w domu nauszne Superlux hd681, które są bardzo ostre i szczegółowe, ogólnie mi odpowiadają ale nie pogardzilbym czymś cieplejszym. Które byście wybrali do metalu? Te 20zl wiecej nie robi mi różnicy tak więc zależy mi tylko na lepszym dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli masz możliwość, to ściągnij sobie z ebay'a Zero Audio Carbo Tenore. Koszt to 40$ z darmowym szipem, ale uwierz mi, warto. Mam je obecnie na testy i w przyszłym tygodniu wrzucę ich reckę. Grają u mnie z Xperią Z2, gdzie głównie leci techniczny death, deathcore, melodic death, symfoniczny black i takie tam ******ły - generalnie wszystko to, gdzie dzieje się dużo :D Skrótowo powiem tylko jedno - posłuchasz ich raz i umrzesz szczytując :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zastanowię się, choć byłem już prawie zdecydowany na BW M1... Stwierdziłem, że będą lepsze od ProAlpha przez to, że są bardziej neutralne i jaśniejsze.

Mógłbyś opisać trochę bardziej szczegółowo wszystkie pasma? Słuchając tech deathu (np. Necrophagist) słychać wyraźnie wszystkie instrumenty?

Oprocz tech deathu słucham także oldschoolowego heavy metalu i thrashu, tak więc nie chcę, żeby słuchawki brzmiały kompletnie sterylnie.

A np. w blacku jest ciężkie, harmoniczne brzmienie, czy wszystko jest odseparowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A np. w blacku jest ciężkie, harmoniczne brzmienie, czy wszystko jest odseparowane?

o rany, trudne pytania zadajesz, chyba za duzo czasu spedziles z kalkulatorem przy techdeathie

 

sam sobie odpowiedz - https://www.youtube.com/watch?v=aXh7gZFM9Q4

Edytowane przez untilited
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wrócę do domu, to popołudniu wrzucę Necrophagist na telefon i dam znać. Jeśli chodzi o Tenore, to może kabel nie jest najgrubszy, ale jest naprawdę mocny i ze świetnych materiałów. Taki bardziej gumowy, że tak to ujmę, niż plastikowy. Mięciutki, giętki i nawet na mrozie nie będzie sztywnieć. Plus dzięki temu wygodnie się je nosi OTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A to już insza inszość :D Egzemplarz, który wypożyczył mi swej łaskawości JD1210 jest przyzwoicie zrobiony i nie mam się do czego przyczepić. No ale braki w jakości wykonania ja byłym w stanie wybaczyć biorąc pod uwagę fakt, że słuchawki za 40 zielonych zmiażdżyły w sumie wszystko, co miałem do tej pory w swoim posiadaniu. Co prawda pokusiłem się mimo to o Mee M6 PRO (ten program wsparcia pogwarancyjnego i akcesoria <3), ale Tenore są następne w kolejce i kupię je na bank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja jak używam moich MDR-NC31 z zestawu od Z2 po tym, jak słuchałem Tenorek, to chce mi się płakać. Nie ta scena, nie ta holografia... Wszystko, cholera, jest nie takie :D Teraz czekam na M6 PRO. Listonosz je ma, więc kampię w oknie :D

 

No i M6 przyjechały. Pół godziny układania kabla, dobierania gumek i w końcu mogłem zająć się słuchaniem. Powiem tak - słuchawki są niewygrzane, bo grały max godzinę, ale słuchając tego:

i tego

 

Po prostu... No jest wow-factor, ciarki i banan na gębie. Zdecydowanie M6 Pro są warte każdej złotówki i bardzo fajnie zgrywają się z Xperią Z2, więc z Z3 będą grały równie dobrze (ten sam chip audio) :)

Edytowane przez Noise
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czytałem, że to bardzo szczegółowe monitory, więc jak najbardziej pasowałyby do mojego tech deathu :D

Czy ktos jeszcze mógłby wyrazić swoje zdanie na temat tych M6 Pro? Wykraczają trochę ponad mój budżet także chciałbym wiedzieć, czy warto dopłacać.

Trapi mnie fakt, że o zwykłych M6 słyszałem bardzo nieprzychylne opinie, czy w Pro jest wyraźnie lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

https://muzostajnia.wordpress.com/2015/03/01/meelectronics-m6-pro/ - recka Inszego :) Warto przeczytać. Od siebie dodam coś więcej jak wygrzeję sprzęt, czyli najwcześniej po weekendzie, bo jestem zwolennikiem wygrzewania podczas słuchania muzyki, a nie na sucho. Ale ogólnie pierwsze i drugie wrażenie jak najbardziej pozytywne :) Byłem już na rowerze i na zakupach - fajowo :) Plus kabel z mikrofonem i pilotem super się sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To już kolejne 30zl więcej, idąc tym tropem dojdę do topowych Westone, bo cały czas będzie ''doloz trochę więcej'' i wiadomo, że z reguły droższe grają lepiej. Chciałem jednak słuchawki za ok 130zl, a M6 Pro kosztują bodajże 160, także to już jest górna granica i nie chce wydawać więcej.

 

Mam w domu nauszne Superlux hd681, które grają z moja Z3 wyśmienicie. Jest to połączenie szczegółowego i 'funowego' brzmienia, dość elastyczne, pasuje mi zarówno do tech deathu jak i do rocka i heavy metalu. Gorzej z blackiem ale tego prawie nie słucham.

Czy M6 Pro są w stanie zapewnić mi podobne odczucia?

Edytowane przez tytanradzior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chłopie chcesz aby ktoś odpowiedział za ciebie .

Skąd kurde mamy wiedzieć jakie masz odczucia ...skoro nie jesteśmy tobą .

Każdy poleca pod kątem swoich upodobań ...i każdego ucho pewnie trochę a nawet bardziej trochę odbiera muzykę po swojemu .

To jest ruletka ...kupisz przekonasz się i nie możesz mieć pretensji ...bo co jednemu się podoba , tobie nie musi .

Mi polecano wiele razy i było bicie piany ...a potem cóż ...albo banan albo podkowa na warach .

Ryzyk fizyk ...bo każde ucho jest indywidualne .

Jeszcze jedno ...nie ma sprzętu uniwersalnego ....do jednej muzy spasuje idealnie ..do drugiej może być porażka .

W tej cenie nie oczekuj wodotrysków ... leżą u mnie słuchawki za kilka koła ...polecane ..zachwalane i teraz nikt nie chce ich kupić .

Wtopa jak jasny ...uj .

Życie maniaka audio to trafne lub trefne wybory .

Kup -posłuchaj -jak się podoba zostaw ,jak nie sprzedaj i szukaj dalej.

Ale za ciebie nikt decyzji nie podejmie bo -nie jest tobą .

Tak na marginesie ...zaczyna się od 30 zł a kończy ...właśnie gdzie ...droga bez końca :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności