Skocz do zawartości

JVC S-680 „Reference bass” mod


Rekomendowane odpowiedzi

JVC S-680 „Reference bass” mod

 

Celem tego moda jest ucywilizowanie basu w słuchawkach JVC S-680. Mod jest całkowicie odwracalny. Po przeprowadzeniu opisanych poniżej czynności otrzymujemy spójne i zrównoważone, przyciemnione brzmienie. Basu jest mniej, staje się bardziej miękki ale ciągle słychać potęgę dźwięku. Znika efekt „ściany basu”, „młota pneumatycznego”. Po wykonaniu tej drobnej modyfikacji bas w tych słuchawkach jest niewątpliwie jednym z najlepszych jakie słyszałem… Z całą pewnością uważam go za lepszy niż ten w Audeze LCD-2 czy Denon D600. Konkurencją mogły by być magnetostatyczne Yamaha YH-100 oraz Hifiman HE-500 (choć one są otwarte więc bas nie ma takiego impaktu).

Przeprowadzenie moda nie wymaga żadnych szczególnych zdolności manualnych ani narzędzi. Wystarczy mały śrubokręt typu phillips (zwykła gwiazdka), taśma izolacyjna i kilkanaście minut czasu.

 

1. Najpierw ściągamy pady z słuchawek. Trzeba je wysuwać ze szczeliny dokoła muszli.

 

2. Odkręcamy trzy śrubki przy pomocy śrubokręta.

IMG_20150308_191041.jpg

 

3. Oddzielamy przednią część słuchawki (wraz z przetwornikiem) od reszty.

 

4. Kładziemy na jakimś stole przednią część słuchawki przetwornikiem do blatu tak aby mieć dostęp do tylnej części przetwornika. Dokoła przetwornika znajduje się 9 otworów. 8 z nich jest przykrytych białą flizeliną natomiast jeden jest odkryty. Uwaga teraz część właściwa moda: Ten odkryty otwór należy szczelnie zakleić przy pomocy wyciętego kawałka taśmy izolacyjnej.

IMG_20150308_193033.jpg

IMG_20150308_192109.jpg

 

5. Teraz należy wszystko złożyć. W drugiej słuchawce oczywiście trzeba zrobić to samo.

 

 

Do tego jeszcze polecam ustawienia EQ:

 

eq.jpg

 

Edytowane przez soulreaver
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego Ty ich słuchasz?

HRT Music Streamer II+ >> The Wire >> S-680 ;)

 

Co ciekawe próbowałem je podłączyć do telefonu (bo podobno są łatwe do napędzenia) ale już przy 40% głośności na LG G2 z jakiegoś powodu "pierdziały" mimo że było jeszcze bardzo cicho... Na The Wire mam ustawiony potek niewiele ciszej niż do T90 więc nie są takie zupełnie łatwe do napędzenia :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe, Clip+ gonił je u mnie bez problemu. UAE23 + O2 z gainem x1 było już za głośno i musiałem z ciszyć we Foobarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę dziwne, że z The Wire jest Ok. Nismo słuchał ich z Toucha. Copacabana, który dla mnie je sprowadził słuchał chyba z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój G2 nie daje rady :(. Pewnie to jakaś kwestia impedancyjna...

Dziwne. Bo ja ich słuchałem też z g2 i nic złego się nie działo... A masz roota i viperaudio? Bo u mnie przed rootem i instalacją vipera z jakimiś słuchawkami też miałem problemy, tylko nie pamiętam z jakimi, a jak kupiłem 680 to już po roocie było.

Edytowane przez Piotrus1910
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mój G2 nie daje rady :(. Pewnie to jakaś kwestia impedancyjna...

Dziwne. Bo ja ich słuchałem też z g2 i nic złego się nie działo... A masz roota i viperaudio? Bo u mnie przed rootem i instalacją vipera z jakimiś słuchawkami też miałem problemy, tylko nie pamiętam z jakimi, a jak kupiłem 680 to już po roocie było.
Mam CM10 bez Vipera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam system stockowy, ale z rootem i viperem, który na pewno zdjął blokadę głośności. Wcześniej właśnie z blokadą po przekroczeniu jakiegoś progu głośności któreś słuchawki mi strasznie przesterowało, tylko nie pamiętam które. Albo hd2000 albo r-50.

Mam CM10 bez Vipera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to ja chyba miałem jakiś uszkodzony egzemplarz, bo bas może i był fajny technicznie, ale jakoś jego potęgi nie czułem. wręcz mnie góra przytłaczała, do tego była słaba, jakaś gruba, chociaż nie cięła i nie syczała. miały być pod Lumię, która jest ciepła i ciemna, a pogoniłem je zaraz po zakupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja chyba miałem jakiś uszkodzony egzemplarz, bo bas może i był fajny technicznie, ale jakoś jego potęgi nie czułem. wręcz mnie góra przytłaczała, do tego była słaba, jakaś gruba, chociaż nie cięła i nie syczała. miały być pod Lumię, która jest ciepła i ciemna, a pogoniłem je zaraz po zakupie

A wygrzane były? Jak nie to się wszystko zgadza. One dość sporo czasu potrzebują żeby się rozhulać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Co prawda nie s680 a s400.Zrobiłem do nich pady z weluru.Może ciut przeasdziłem z grubością gąbki ale teraz to jasne do bólu granie :)

Pady pasują też do k518 ten sam rozmiar.

 

P7133988.JPG

P7133990.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności