Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Feliks Audio Espressivo


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko kto kupuje wzmacniacz słuchawkowy i wpina go w tor głośnikowy ?

 

Wzmacniacz powinien być najbliżej głośników (słuchawek), blisko ciepłego wyra to powinien stać tor słuchawkowy a nie na drugim końcu pokoju.

Ale jak kto woli... ja tu nikomu nie mówię kto jak ma słuchać bo każdy ma swoją prawdę.

Jeśli wzmacniacz słuchawkowy może grać dobrze jako pre to nie widzę sensu kupowania dwóch oddzielnych klockow. Ale masz rację, że jest to uzależnione od konkretnych preferencji danego użytkownika.

Ja mam wersję bez pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już od jakiegoś czasu myślę nad tym wzmakiem do moich 990ek, dlatego z takim utęsknieniem czekałem "ten tydzień" ;) na Waszą reckę. Mam cichą nadzieję, skoro wielokrotnie wspominaliście o synergii z hd600/hd650, że i moje starusieńkie hd580 zagrają z nimi. Zastanawiam się czy podpięcie pod niego x5 ma sens.

Btw podobno niedługo ma być zacny następca..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze jedną dobrą cechę Espressivo odnotować, może pracować jako przedwzmacniacz lub lampowy bufor. Kiedyś gdy miałem jeszcze Baltlaba Epoce 3 często używałem Espressivo właśnie jako bufor lampowy, bo Baltlab czasami za mocno sterylnie przeciągał nutę, a taki bufor troszkę studził jego zapędy i dodał od siebie szczyptę muzykalności. Cena Espressivo, mimo tego że się prawie podwoiła dalej jest w kategorii: jakość/cena bardzo atrakcyjna.

 

No właśnie, mógłbyś rozszerzyć opis tego lampiaka w funkcji preampa?

Zastanawiam się, czy go nie nabyć do swojej końcówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już od jakiegoś czasu myślę nad tym wzmakiem do moich 990ek, dlatego z takim utęsknieniem czekałem "ten tydzień" ;) na Waszą reckę. Mam cichą nadzieję, skoro wielokrotnie wspominaliście o synergii z hd600/hd650, że i moje starusieńkie hd580 zagrają z nimi. Zastanawiam się czy podpięcie pod niego x5 ma sens.

Btw podobno niedługo ma być zacny następca..

 

czy zastepca... ptaszki cwierkaja ze raczej wiekszy brat... ale to poczekajmy na informacje od najlepiej zorientowanego Pana Łukasza Feliksa.

A jak sie pojawi to mamy nadzieje na prezetnacje oczywiscie w Muzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę to chciał. Brzmi jakby mogło się zgrać z moimi denonami. No jestem ciekaw :) z drugiej strony 25 omów... Eh... I tak go chce.

@MatmaN Feliks produkuje również ten wzmacniacz z tranami a wiec pewnie nie będzie problemu dostawić go do Denonów. Na alle macie używkę z tranami. Potwierdzam Valhalla 2 zgrała piknie z D7100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Warto jeszcze jedną dobrą cechę Espressivo odnotować, może pracować jako przedwzmacniacz lub lampowy bufor. Kiedyś gdy miałem jeszcze Baltlaba Epoce 3 często używałem Espressivo właśnie jako bufor lampowy, bo Baltlab czasami za mocno sterylnie przeciągał nutę, a taki bufor troszkę studził jego zapędy i dodał od siebie szczyptę muzykalności. Cena Espressivo, mimo tego że się prawie podwoiła dalej jest w kategorii: jakość/cena bardzo atrakcyjna.

 

No właśnie, mógłbyś rozszerzyć opis tego lampiaka w funkcji preampa?

Zastanawiam się, czy go nie nabyć do swojej końcówki.

 

Baltlab niestety nie mógł być sterowany w pełni przez Espressivo, bo nie pracuje jako końcówka mocy, stąd wykorzystanie Feliksa jako bufor. Wykorzystywałem go jednak jako preamp pod Linn'em Classikiem i tutaj spisywał się bardzo dobrze, lepiej niż sam Classik. Znikała nerwowość w brzmieniu, a dźwięki miały swoją rozciągłość, wyraźnie zaznaczony początek i koniec w przekazie. Kolega z powodzeniem używa Espressivo tylko jako preamp ale z Mullard'ami, a przerzucił już sporo klocków i uważa, że trafił w sedno i to tanio. Niektórzy porównują Espressivo z innym preampem Manleya, pewnie na wyrost, ale zawsze znajdzie się i w tym przekonaniu trochę prawdy, ważne są lampy, bo nie ma co ukrywać, te dane seryjnie nie są zbyt wysokich lotów.

Edytowane przez Zydek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zastepca... ptaszki cwierkaja ze raczej wiekszy brat... ale to poczekajmy na informacje od najlepiej zorientowanego Pana Łukasza Feliksa.

A jak sie pojawi to mamy nadzieje na prezetnacje oczywiscie w Muzo :)

 

 

Wydawało mi się, że Pan Feliks ma na imię Henryk. Czyżby syn przejął pałeczkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czy zastepca... ptaszki cwierkaja ze raczej wiekszy brat... ale to poczekajmy na informacje od najlepiej zorientowanego Pana Łukasza Feliksa.

A jak sie pojawi to mamy nadzieje na prezetnacje oczywiscie w Muzo :)

 

Wydawało mi się, że Pan Feliks ma na imię Henryk. Czyżby syn przejął pałeczkę?

My z Grubbym korespondujemy z P. Łukaszem - on z kolei odpisywał w liczbie mnogiej: "cieszymy się, że espresivo sie podoba" wiec pewnie tak.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zydek


 


" Niektórzy porównują Espressivo z innym preampem Manleya, pewnie na wyrost, ale zawsze znajdzie się i w tym przekonaniu trochę prawdy, ważne są lampy, bo nie ma co ukrywać, te dane seryjnie nie są zbyt wysokich lotów."

 

Espressivo jest wykonany cacy i faktycznie brzmienie zależy już tylko od zastosowanych lamp, przede wszystkim tych w stopniu wstępnym, to one nadają ton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakby miał hd650 lubo inne ciemne słuchawki to łykałby moje japońckie :D .

HD650 nie są ciemne:)

 

Krotochwil, zaprawdę.

No dobra zwał jak zwał, all9e na pewno mają "oszczędną" górę

 

Też się nie zgodzę :) tylko na razie 2 razy słyszałem co potrafią "w pełni"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ktoś z Łodzi ma może tego lampiaka?

Chętnie wprosiłbym się na odsłuch, lub odsłuchał ze swoją końcówką mocy.

 

Ciekawy też jestem porównania ze stopniem lampowym w Taga Harmony HTA-700B.

 

 

 

 

EDIT:

 

A jeszcze się zapytam, słychać szum na kolumnach w opcji preampa?

Edytowane przez Marceli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności