Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bye, Bye słuchawkowe Hi-Fi!


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

Ja poza stare flagowce akg, sennheiser, beyerdynamic nie wyszedłem. I tu zdaje się w kontekście Twojego wpisu - premia za rozsądek. Zgrzeszyłem jednak także, bo nabyłem też, flagowce nowe denona i shure a one są kontrowersyjne także zdaje się....

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na wykresach nie znam, ot po prostu podałem link do posta maciuxa, który kiedyś zauważyłem i który mnie zaciekawił, bo zarówno SRH-1540 jak i 1440 mi się podobały, a widziałem też recenzję Tyll'a 1540'tek i była, o ile dobrze pamiętam, bardzo pochlebna (wylądowały nawet na Wall of Fame na innerfidelity). A tutaj, wg niektórych taki klops, a przecież te słuchawki wyglądają jak otwarta kopia 1540, przynajmniej z zewnątrz. Do tego sam pisałeś, Rolandzie, że Ci się bardzo podobają, a teraz, że pod względem THD szału niby nie ma, ale jednocześnie sugerujesz, że i nie są te słuchawki pod tym względem kompletną porażką. Może więc istnieje możliwość tego, że nawet takie T1 Beyera mogą się komuś podobać, zgrywać z torem, itp.? Analogicznie do wzmacniaczy słuchawkowych, był tu kilka lat temu na forum szał na O2, który to podobno wykresy miał świetne. Dlaczego więc znaczna ilość forumowiczów nie korzysta już z tego wzmaka przerzuciwszy się na Klony/FCL'e/Rapture'y, The Wire czy w ogóle inne lampowce, które to podobno już z założenia zniekształcają dźwięk (lampy)?

 

 

Inna sprawa, to cena, i tu się zgodzę, bo jest coraz drożej i drożej. Ale cóż, znajdują się chętni na takie słuchawki, stać ich - tylko pogratulować. Jak się kiedyś dorobię na coś z półki hi-fi, to może dla eksperymentu kupię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na wykresach nie znam, ot po prostu podałem link do posta maciuxa, który kiedyś zauważyłem i który mnie zaciekawił, bo zarówno SRH-1540 jak i 1440 mi się podobały, a widziałem też recenzję Tyll'a 1540'tek i była, o ile dobrze pamiętam, bardzo pochlebna (wylądowały nawet na Wall of Fame na innerfidelity). A tutaj, wg niektórych taki klops, a przecież te słuchawki wyglądają jak otwarta kopia 1540, przynajmniej z zewnątrz. Do tego sam pisałeś, Rolandzie, że Ci się bardzo podobają, a teraz, że pod względem THD szału niby nie ma, ale jednocześnie sugerujesz, że i nie są te słuchawki pod tym względem kompletną porażką. Może więc istnieje możliwość tego, że nawet takie T1 Beyera mogą się komuś podobać, zgrywać z torem, itp.? Analogicznie do wzmacniaczy słuchawkowych, był tu kilka lat temu na forum szał na O2, który to podobno wykresy miał świetne. Dlaczego więc znaczna ilość forumowiczów nie korzysta już z tego wzmaka przerzuciwszy się na Klony/FCL'e/Rapture'y, The Wire czy w ogóle inne lampowce, które to podobno już z założenia zniekształcają dźwięk (lampy)?

 

 

Inna sprawa, to cena, i tu się zgodzę, bo jest coraz drożej i drożej. Ale cóż, znajdują się chętni na takie słuchawki, stać ich - tylko pogratulować. Jak się kiedyś dorobię na coś z półki hi-fi, to może dla eksperymentu kupię ;)

 

Nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi, tu nie chodzi o takie czy inne cechy pomiarowe, a o ich relację do ceny produktu.

 

Po drugie, nie wykluczam, że dane niespecjalne pomiary się komuś mogą subiektywnie podobać, tak jak THD w wzmacniaczach lampowych na poziomie 5%, ale ten sam efekt można uzyskać znacznie niższym kosztem.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno - Innerfidelity, nie ufam za bardzo tej marce. Oni mają pewną linię redakcyjną, od razu widać, że pewne artykuły są sponsorowane. A na Wall of Fame trafiają raz słuchawki nędzne pomiarowo jak np. Fidelio L1 czy X2, a innym razem całkiem niezłe. Poza tym kiedyś sobie zapisałem pomiary jednego modelu, zdaje się Audeze, a potem za miesiąc wisiały już zupełnie inne dane. Tak więc z nimi nie jest coś za halo.

 

A z tymi pomiarami to jest też różnie, np. Shury tu są ok: http://en.goldenears.net/22693.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pomiary są ok, ale jest pewna perspektywa interpretacyjna - słuchawki nie łupiące basem i z wycofaną górką są jechane równo. Te z himalajami też, ale jest tu pewna niekonsekwencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno - Innerfidelity, nie ufam za bardzo tej marce. Oni mają pewną linię redakcyjną, od razu widać, że pewne artykuły są sponsorowane. A na Wall of Fame trafiają raz słuchawki nędzne pomiarowo jak np. Fidelio L1 czy X2, a innym razem całkiem niezłe. Poza tym kiedyś sobie zapisałem pomiary jednego modelu, zdaje się Audeze, a potem za miesiąc wisiały już zupełnie inne dane. Tak więc z nimi nie jest coś za halo.

 

A z tymi pomiarami to jest też różnie, np. Shury tu są ok: http://en.goldenears.net/22693.

Pomiarów LCD-3 jest na inner chyba 6, każdy podany z numerem seryjnym mierzonych słuchawek. Sklep Headroom z którego bierzesz swoje wykresy został założony przez Tylla Hertsensa czyli właśnie redaktora naczelnego innerfidelity ;)Ale fakt, goldenears ma chyba najdokładniejsze pomiary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykresy nie mówią wszystkiego o percepcji dźwięku. Twórcy słuchawek muszą nanieść zniekształcenia, które naturalnie powstają przy odbiorze dźwięku w otwartym polu akustycznym czy jakoś tak. Więcej o tym tutaj http://www.innerfidelity.com/content/audio-precision-explains-headphone-measurements-and-head-related-transfer-function

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Pomiary są ok, ale jest pewna perspektywa interpretacyjna - słuchawki nie łupiące basem i z wycofaną górką są jechane równo. Te z himalajami też, ale jest tu pewna niekonsekwencja.

 

No tak ale jest 9 punktów oceny trochę to może nie sprawiedliwe no ale jakaś ocena całokształtu, w sumie warto popatrzeć

na sam opis i wykresy i samemu ocenić. A w sprawie Audeze to podobno każdy egzemplarz ma inna charakterystykę tak gdzieś

czytałem, Np. takie HD800 te teraz produkowane moim zdaniem są gorsze od starszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykresy nie mówią wszystkiego o percepcji dźwięku. Twórcy słuchawek muszą nanieść zniekształcenia, które naturalnie powstają przy odbiorze dźwięku w otwartym polu akustycznym czy jakoś tak. Więcej o tym tutaj http://www.innerfidelity.com/content/audio-precision-explains-headphone-measurements-and-head-related-transfer-function

 

To prawda, ale bardzo łatwo jest zrobić słuchawki grające pod czyiś gust (konstruktora), tak np. działa Grado. Ale powstaje pytanie, czy za tak subiektywnie zdefiniowany cel warto płacić fortunę?

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technologia która zawarta jest w słuchawkach praktycznie stoi w miejscu. Ostatni krzyk mody czyli słuchawki ortodynamiczne to przecież technologia zapomniana na 30 lat więc żadne nowum. Elektrostaty z przed 20 lat nadal stawia się wyżej od nowości w tym temacie. Top topów w świecie dynamicznym też się nie zmienia od tego co było 10-15 lat temu 5x taniej. Ktoś jeszcze pamieta cene akg k1000? Czy ktoś jeszcze pamięta że hd650 i k701 to były flagowce ledwo przekraczające 1000zł? Czemu nowe słuchawki które nie wnoszą żadnych nowych rozwiązań kosztuą 5x tyle co te stare? Marketing oraz na siłe wciskanie ludziom że to co drogie musi być lepsze. Na każdą zapowiedzianą nowość fora wręcz wrzą na temat domysłów jak to nowum musi zagrać... No a jak ma zagrać jak to nadal to samo tylko w nowym opakowaniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda - jak napisał WojtekC l, wystarczy popróbować vintage. Piękna barwa produktów AKG w słuchawkach i Pioneera w zestawach stereo urzekła mnie okropnie. Z nowości stawiam z nimi na równi albo wyżej tylko rasowy sprzęt stricte studyjny, bo jednak profesjonalistom scena nie rośnie z każdą kolejną zeżartą viagrą, tylko doskonale znają swoje realizacje. Reszta jest marketingiem i on zżera mnóstwo budżetu w tej branży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności