Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX90 goldpin mod


mojo_aka_jojo

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

 

 

Siedzę po południu i audiofilia nervoza wierci mnie żeby DX90 i Westone w40 zmienić na hm-802 i Limonki LE3SW... Myślę sobie że W40 mają jeszcze spory potencjał, ale DX90 się czka i przydałoby sięlepszy DAP...

Jakież było moje zdziwienie, gdy podczas research trafiłem w head-fi na post użytkownika, który twierdzi, że DX90 posiada wadę konstrukcyjną w efekcie której zakłócenia elektormagnetyczne degradują nam tor. Chodzi o brak połączenia masy płyty głównej z tylną klapką przy pomocy pinu, który Basso posiada, ale jest niefortunnie zaklejony.

 

Odsyłam do wątku na head-fi:

http://www.head-fi.org/t/697035/dx90-2x-sabre-1st-page-downloads-info-inst-dap-fw-2-1-5-lurker0-fw-mod/10725

Sprawa ponoć do obgadania z iBasso, ale na tyle świeża, że nikt od nich jeszcze nie zdążył zareagować.

 

 

Od siebie dodam, już po odblokowaniu pinu w moim DX 90, że (uwaga, tutaj pięć razy sam siebie zapytałem czy nie mam jakichś urojeń) mało mi łba nie urwało - petarda! Scena wreszcie jak trzeba, bas jest miodny. Różnica jest najbardziej widoczna w zakresie kreowania sceny.

 

 

Dla porządku: mój soft to 2.1.5.

 

 

 

Owocnego dłubania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem...... Rozciąlem tą taśmę czubkiem małych nożyczek i wydlubalem pin..... Po włączeniu dx się zbuntowal i wywalił błąd systemowy..... Po restarcie ok i....... albo mój mózg robi mi psikusy, bo sobie wmawiam ze ma być lepiej, albo scena jest nieco szersza, głębsza i wyższa i instrumenty są lepiej pozycjonowane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te doniesienia :) i zacząłem kombinować jak by tu sprawdzić czy rzeczywiście jest ten bolec. Wykombinowałem jak totalnie bezinwazyjnie otworzyć DXa. Rzeczywiście bolec jest i do tego drogę to tylnej klapy zagradza mu pierw żółta folia samoprzylepna, a następnie siateczka metalowa. wystarczy zrobić odpowiednio dużą dziurkę i bolec się przebije baz trudu. Pozostaje pytanie co w takim wypadku z gwarancją. Bo jest to modyfikacja jakaś tam.

Widzę, że nasi chińscy przyjaciele założyli plombę, ale jej przerwanie nastąpiłoby dopiero gdybyśmy chcieli się dostać na drugą stronę płytki głównej.

Edytowane przez cherubim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężynka chodzi ok, ale pin jest równo z krawędzią obudowy, nie wychodzi poza nią, a nie jest blokowany.

u mnie to samo, raczej nie ma styku

U mnie w klapce jest dodatkowe wgłębienie, tak jakby pin miał właśnie jej nie dotknąć

to jest wycięcie pod kątem aby przy zakładaniu obudowy czasem go nie uszkodzić tylko coś im nie wyszło i nie wystaje na tyle wysoko

poradziłem sobie wkładając w tą szczelinę drucik cynowy (na płasko)

system się nie wysypał :)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wewnętrznej stronie klapki jest miejsce niepomalowane, gdzie metalowa siateczka styka się z klapką (przynajmniej u mnie się styka). W DX50 niepomalowany był ten kawałek gdzie pin miał się z nią stykać bo siateczki tam nie było (z tego co pamiętam). Dzięki tej siateczce metalowej jest inny sposób na te magiczne uziemienie. Siateczka ta jest również naklejona w środku i dzięki temu wystarczy odkleić trochę taśmy izolacyjnej żeby pin jej dotykał. Poprzez tę siateczkę ładunek jest przenoszony na klapkę. Ale co dalej? Co ma się dziać z tym ładunkiem na klapce? Czyżby żeby osiągnąć tę inną scenę itd trzeba dotykać klapki wilgotnymi paluchami? Czy nawet przykręcić ją do zakopanego w ziemi płaskownika? Wtedy na pewno magiczny rytm Matki Ziemi mocno poprawi doznania słuchowe :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cherubim good catch!

U mnie wygląda tak samo i ma to sens. Pytanie czy pin styka się z siateczką czy trzeba mu pomóc.

 

Tu widać srebrne miejsce, gdzie nie ma farby. Czuć to przejeżdżając choćby palcem.

ad105d64c6d9c0769f39f0d7da49c343.jpg

 

A na tym czarną siateczkę.

955139185cafb929f77ce63dc56faf40.jpg

 

Miejsca stykają się napewno bo czuć lekki opór przy zamykaniu klapki na końcu właśnie.

 

Kwestia tego czy ten pin wybija dość mocno, aby dotykać siatki w którą widać w 3 małym otworze. I czy ta siateczka jest połączona z tą czarną. Jeśli tak to wszystko powinno być ok.

 

Ekefkt może tutaj robić też ominięcie 2 siateczek i bezpośrednie połączenie pina z klapką.

 

Dajcie znac, Ci którzy zmodowali pin, jak z różnicą grania czy jest to naprawde bardzo słyszalna różnica czy jest to na tyle subtelne, że może być autosugestią.

 

5!

Edytowane przez juni0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby pin dotykał siateczki z drugiej strony (od środka, po rozkręceniu) trzeba w środku odkleić kawałek przeźroczystej taśmy, która oddziela czubeczek pinu od siateczki. Ale należy odgiąć tej taśmy tylko tyle żeby pin dotykał, bo poza tym że blokuje pinowi styk z siatką, odgranicza od niej również kondensatory.

Siateczki są połączone :)

Edytowane przez cherubim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności