Skocz do zawartości

Aktywne monitory bliskiego pola do 1500 pln


Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do kupna pierwszych monitorów bliskiego pola. Poniżej zamieszczam wymagania. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

 

wymagania:

 

- Cena do 1500 pln za parę (czyli używki).

- Raczej nie zamierzam dokupować subwoofera więc fajnie jakby miały trochę basu.

- bas porty z przodu obudowy.

- 8"

 

Jak na razie spodobały mi się monitorki Samson Resov A8. Czy ktoś za was słyszał jak grają?

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nismo polecał jbl lsr 308, tylko nie wiem czy wyrwiesz używki. Słuchałem 305 (5" woofer zamiast 8 jak w 308) i grają ładnie z szerokim sweet spotem. Stereofonia naprawdę imponująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nismo polecał jbl lsr 308, tylko nie wiem czy wyrwiesz używki. Słuchałem 305 (5" woofer zamiast 8 jak w 308) i grają ładnie z szerokim sweet spotem. Stereofonia naprawdę imponująca.

Odpadają, mają BR z tyłu a u mnie będą stały przy samej ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy samej ścianie i tak ich ustawić nie możesz. Chociaż 10 cm muszą mieć miejsca z tyłu, bez względu na umieszczenie bas-refleksu.

Do słuchania muzyki ich chcesz używać czy też produkcja?

 

Z nieco tańszych (ale nadal fajnych i ciepłych) masz Alesis M1 Active MK2.

 

Ja bym jednak proponował poszukać Presonus Eris E8: trochę starguj, trochę dołóż ponad 1500 i pamiętaj - jak masz DAC z sygnałem zbalansowanym to dużo lepiej je wykorzystasz :) No i to zawsze nówki.

RECENZJA ERIS E8 (klik)

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy samej ścianie i tak ich ustawić nie możesz. Chociaż 10 cm muszą mieć miejsca z tyłu, bez względu na umieszczenie bas-refleksu.

Do słuchania muzyki ich chcesz używać czy też produkcja?

 

Z 10 cm od ściany to będzie ;). Będą służyły do słuchania muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ponawiam. Weź sobie nowe Presonus Eris E8. Mają mięcho, dobre EQ na tylnym panelu, więc z płaskiego grania przejdą gładko w "uśmiech dyskoteki". :D
Cena nie jest zabójcza: ok. 1700-1800 za parę. Tylko zważ na to, że musisz im jeszcze dokupić kable sygnałowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ponawiam. Weź sobie nowe Presonus Eris E8. Mają mięcho, dobre EQ na tylnym panelu, więc z płaskiego grania przejdą gładko w "uśmiech dyskoteki". :D

Cena nie jest zabójcza: ok. 1700-1800 za parę. Tylko zważ na to, że musisz im jeszcze dokupić kable sygnałowe...

 

Pewnie je kupię... A najpierw zrobię kabelki. Jak przyjdą i mi nie podejdą to oddam do sklepu :)

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się,

Prodigy Cube wystarczy do tych Presonusów czy to trochę przerost formy nad treścią? Jaki jest najtańszy DAC warty uwagi do tych głośników?
Przymierzałem się do M-Audio BX8 D2, ale nagle wszędzie zniknęły, orientuje się ktoś może co się z nimi stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nismovsky wybacz głupie pytanie ale czy przez tzw. interfejs audio można po prostu słuchać muzyki? :) Np. przez takie coś: http://www.presonus.com/products/AudioBox-USB/techspecs .Tzn. czy to jest po prostu karta dźwiękowa?

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma głupich pytań - są czasem głupie odpowiedzi ;)

Oczywiście, że przez interfejs typu Presonus AudioBox czy Focusrite Scarlett 2i2 można normalnie słuchać muzyki. To są koniec-końców karty dźwiękowe z dedykowanymi sterownikami i wspieraniem ASIO o bardzo niskiej latencji. Dodatkowo, jeśli chciałbyś podpiąć pod taką kartę np. gramofon to masz juz 2 przedwzmacniacze wbudowane, więc jak najbardziej można ich używać "konsumencko" :)

 

A jak pomyślisz nad tym mocniej to taka karta (DAC) studyjna daje Ci opcję np. puszczenia na głośniki innego sygnału niż ten w słuchawkach, więc ktoś może sobie z kompa oglądać film na głośnikach a druga osoba słuchać audiobooka ze słuchawek. To daje wiele ciekawych możliwości, którym kartom "cywilnym" często brakuje.

Monitory M-Audio bym sobie darował. Są lepsze w ich cenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mnie nismo polecał jbl lsr 308

 

jest teraz dobra cena na nie, sam się zastanawiam tylko DACa brakuje :/
No to fakt. Do nich już trzeba praktycznie dołożyć dac za około 150% ich ceny. Chyba, że ktoś zna tańsze alternatywy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakikolwiek DAC studyjny ze zbalansowanymi wyjściami da im radę, Zenku. Masz tanio Presonus AudioBox na przykład...

 

Co do E5 to polecam poczytać o monitorach studyjnyçh ogólnie. 5" woofer to lepsza klarowność z bliskiego pola, ale gorszy dół. To nie jest tak, że większy woofer = lepszy dźwięk. W niewielkich pokojach i słuchaniu przy biurku lepiej sprawdzą się 5-6,5". Dużo także zależy od adaptacji akustycznej pokoju. Niemniej jednak E5 porównałbym do Phonak Audeo 0xx / 1xx.

 

Co do LSR308: one muszą mieć minimum 0,5m wolnej przestrzeni za sobą. Ale grają wybornie. Jak podreperuję budżet to zrobię sobie system przestrzenny do konsol i tv oparty na tej serii monitorów. :) na przykład: 5x LSR305 + Sub LSR310S :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakikolwiek DAC studyjny ze zbalansowanymi wyjściami da im radę, Zenku. Masz tanio Presonus AudioBox na przykład...

 

Co do LSR308: one muszą mieć minimum 0,5m wolnej przestrzeni za sobą. Ale grają wybornie. Jak podreperuję budżet to zrobię sobie system przestrzenny do konsol i tv oparty na tej serii monitorów. :) na przykład: 5x LSR305 + Sub LSR310S :D

wariat jesteś z tym monitorowym dolby :)

Co do dac - roz.bałeś mnie ceną - moja żona albo Cię pokocha za to żeś mnie odwiódł od wydatku 3tysi na audio-gd/aune, albo znienawidzi za to żeś przyspieszył wyposażenie pokoju. (Chyba miała nadzieję, że sprawa przycichnie i odpuszczę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się również. Powiedz mi jak te Presonusy Eris 5 będą grały w stosunku do monitorów podstawkowych ? Chodzi mi głównie o B&W 601 s2. Myślałem by sprawić sobie ichni większy model czyli 602 s2, ale tym tematem zabiłeś mi niezłego klina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych b&w, ale o przewadze monitorów studyjnych nad konsumenckimi już się naprodukowałem na tym forum - poszukaj dlaczego lepiej wziąć aktywne monitorki bliskiego pola ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakikolwiek DAC studyjny ze zbalansowanymi wyjściami da im radę, Zenku. Masz tanio Presonus AudioBox na przykład...

 

Co do LSR308: one muszą mieć minimum 0,5m wolnej przestrzeni za sobą. Ale grają wybornie. Jak podreperuję budżet to zrobię sobie system przestrzenny do konsol i tv oparty na tej serii monitorów. :) na przykład: 5x LSR305 + Sub LSR310S :D

wariat jesteś z tym monitorowym dolby :)

Co do dac - roz.bałeś mnie ceną - moja żona albo Cię pokocha za to żeś mnie odwiódł od wydatku 3tysi na audio-gd/aune, albo znienawidzi za to żeś przyspieszył wyposażenie pokoju. (Chyba miała nadzieję, że sprawa przycichnie i odpuszczę).

Ten interfejs chyba nie hula z Linuksem :/ potrzebny jest w ogóle komp do tego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiste jest, że dobrej klasy monitory studyjne zjedzą każde audiofilskie pasywki w każdej cenie. W takim budżecie zaproponowałbym M-audio M3-8 w granicach 2,1 tys. zł (tu naprawdę warto dorzucić te 6 stówek). Słuchałem ich i w tej cenie nie ma chyba nic lepszego - ocena rzecz jasna jest kwestią gustu. Jeśli lubisz wokal - to będą b. dobre dla Ciebie.

 

Osobiście mam KRK VXT8 i te paczki również posiadane takie Xaviany za ponad dyszkę przerabiają na mielonkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakikolwiek DAC studyjny ze zbalansowanymi wyjściami da im radę, Zenku. Masz tanio Presonus AudioBox na przykład...

 

Co do LSR308: one muszą mieć minimum 0,5m wolnej przestrzeni za sobą. Ale grają wybornie. Jak podreperuję budżet to zrobię sobie system przestrzenny do konsol i tv oparty na tej serii monitorów. :) na przykład: 5x LSR305 + Sub LSR310S :D

wariat jesteś z tym monitorowym dolby :)

Co do dac - roz.bałeś mnie ceną - moja żona albo Cię pokocha za to żeś mnie odwiódł od wydatku 3tysi na audio-gd/aune, albo znienawidzi za to żeś przyspieszył wyposażenie pokoju. (Chyba miała nadzieję, że sprawa przycichnie i odpuszczę).

Ten interfejs chyba nie hula z Linuksem :/ potrzebny jest w ogóle komp do tego?

 

 

Moim zdaniem to ten AudioBox będzie działał z Linuxem jeśli działa na mac-u. Info ze strony producenta:

 

 

 

Message to Mac users: The AudioBox USB is a class compliant core audio device. No driver installation is necessary for OSX 10.4 or above. The Mac version of the software below is available only for the purpose of potential firmware updates in the future. Simply plug in your AudioBox USB to a free USB port on your Mac, then select it in your preferred DAW and record.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiste jest, że dobrej klasy monitory studyjne zjedzą każde audiofilskie pasywki w każdej cenie. W takim budżecie zaproponowałbym M-audio M3-8 w granicach 2,1 tys. zł (tu naprawdę warto dorzucić te 6 stówek). Słuchałem ich i w tej cenie nie ma chyba nic lepszego - ocena rzecz jasna jest kwestią gustu. Jeśli lubisz wokal - to będą b. dobre dla Ciebie.

 

Osobiście mam KRK VXT8 i te paczki również posiadane takie Xaviany za ponad dyszkę przerabiają na mielonkę.

Te M-Audio byly nieraz "jechane" w recenzjach, tak ze nie wiem, czy faktycznie sa takie dobre. Jezeli mialy byc trojdrozne, to lepiej zainteresowac sie Fostex-am PM841, przynajmniej dobre rzeczy mozna

o nich poczytac.

 

I faktycznie sklanialbym sie na to, co zaproponowal Nismovsky, czyli JBL-e, Event-y, Focal-e. Ale to juz "troche" poza budzet, wiec najlepiej, jakby Soulreaver zamowil do domciu i w razie czego odeslal,

gdyby jednak nie przypasowaly.

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@soulreaver @hibi - jak pójdzie na mac, to na pewno znajdzie się sposób, żeby poszło pod linuksem. W końcu musi to być posix, albo coś co koło niego stało :) jak to się godzi klonom/dzieciom unixa. A jeśli nie to się inaczej poduma - jeszcze się nie zaczytałem w dokumentację, to się nie wymądrzam - najwyżej się coś zemuluje, albo w skrajnej potrzebie poszuka i zdeasembluje, celem poprawek (choćby dla sportu). W ostateczności przeproszę się z m$.

@up - te jbl piknie grajo, a ja się na dodatek na własnej skórze przekonałem, że nismo nie p13rd0l1 głupot i jak mówi, że coś rwie dupsko, to rwie jak dentysta ósemkę :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy samej ścianie i tak ich ustawić nie możesz. Chociaż 10 cm muszą mieć miejsca z tyłu, bez względu na umieszczenie bas-refleksu.

 

À Propos, znalazłem ostatnio ciekawy artykuł,

w którym autor przedstawia pewne zalety ustawienia głośników blisko ściany:

http://arqen.com/acoustics-101/speaker-placement-boundary-interference/

 

Wybaczcie lekkie zboczenie z tematu, ale może się komuś przyda.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności