Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test FiiO E17k Alpen 2


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy Alpen z rolką :)

 

FiiO właśnie odświeżyło swoje rozbudowane stacjonarno-przenośne combo. W nowym Alpenie zmieniono układ, ale funkcjonalność i cena (ponad 500 zł) pozostały te same.

Chiński producent wziął się za odświeżanie swojej oferty. Doczekały się tego już: E11 Kilimanjaro, E10 Olympus (oba z sukcesem), teraz przyszła pora na E17, a w kolejce jest już odtwarzacz X3, a wkrótce pewnie i stacja dokująca E09. FiiO nie stawia na zwykły lifting, a rezygnuje z układów Wolfsona, jednocześnie dopieszczając urządzenia. W przypadku E17k na oko trochę się zmieniło, ale obudowa jest podobna. W środku miejsce Wolfsona zajął Texas Instruments PCM5102 oraz inne wzmacniacze operacyjne. Czy i tym razem udało się stworzyć dobry produkt?

 

Test: http://zakupek.pl/test/wzmacniacze/recenzja-fiio-e17k-alpen-2/

 

2a.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gładszy, słodszy, bardziej podkoloryzowany, cieplejszy, mniej przestrzenny. E18 bardziej zrównoważony, bliżej neutralności i analityczności, bez tego wygładzenia, koloryzacji, także szerzej w scenie, ogólnie bardziej precyzyjne brzmienie, wyższa rozdzielczość. Bardziej podoba mi się E18, chociaż może być trochę matowy, surowy. E17k przyjemniejszy, łagodniejszy, także spokojniejszy w górze.

 

E18 w sumie wierniejszy, bo na E17k nawet mniej szumu w nagraniach, wszystko jakoś przefiltrowane :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę to, że jest jeszcze tańszy E07, który mi się podobał a E18 nie, czy warto pakować się w nowy E17? Na E07 jakoś tak przyjemnie i bezproblemowo się słuchało. Wtedy miałem jeszcze 990 pro 250. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E17 to większa scena, trochę swobodniejsze brzmienie od E07, ale jeśli się podobał, to nie warto - nie ma dużej różnicy w jakości brzmienia. E17 jest trochę lepszy w funkcji wzmacniacza i da się z niego wyciągnąć więcej liniowo niż z E07. Jeśli chodzi tylko o użytek stacjonarny, to ja wybrałbym E10k.

 

E07 mają podobno zostać wycofane ze sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności