Skocz do zawartości

Fanklub CIEM-ów


Suszec

Rekomendowane odpowiedzi

Twardszy, łatwiejszy w utrzymaniu i ponoć wygodniejszy, plus akryle tak nie łapią wilgoci.

 

Z tego co czytałem podczas przymiarek do Ei.3 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem srogo napalony na Custom Art Ei.3, ale po tych diagramach na stronie mój zapał nieco osłabł. Jakkolwiek bym nie lubił solidnego basu, tak martwi mnie ta niewielka ilość góry...

 

Potwierdzam. Zamieniłem moje M2 właśnie na Ei.3 i myślałem, że się powieszę. Basu dużo, ale raczej z tych misiowatych, ale za to góry kompletnie nie ma, a co za tym idzie rozdzielczość tez poszła się....Po paru dniach prób opanowania tych słuchawek odesłałem z prośbą o zwrot moich M2 :). Właśnie na nie czekam.

A co do silikonu, to też okazało się, że mam wrażliwy prawy kanał i wkładanie akrylowych to nic przyjemnego. Dlatego też wróciłem do silikonu, lepiej układają się w uchu. Piotrek zresztą odpisał na moje pytanie o podniesienie ociupinę basu w M2, że może zrobić w akrylu, co podniesie trochę bas, ale stanie się właśnie taki misiowaty, mało rozdzielczy. No i faktycznie sprawdziło się w Ei3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś używa CIEM-ów profesjonalnie, do sportu albo po prostu ma potliwe uszy to polecam akryl. Ja upierałem się przy silikonie, ale moje Harmony już dwa razy były na remoldzie z powodów wilgotnościowych (słuchawki używane codziennie do słuchania i do ćwiczeń na perkusji i gitarze, osuszane i czyszczone), a wkrótce trafią trzeci raz, ale teraz za radą Piotrka zdecyduję się na akryl.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś używa CIEM-ów profesjonalnie, do sportu albo po prostu ma potliwe uszy to polecam akryl. Ja upierałem się przy silikonie, ale moje Harmony już dwa razy były na remoldzie z powodów wilgotnościowych (słuchawki używane codziennie do słuchania i do ćwiczeń na perkusji i gitarze, osuszane i czyszczone), a wkrótce trafią trzeci raz, ale teraz za radą Piotrka zdecyduję się na akryl.

Tak straszycie tą koniecznością remoldu po jakimś czasie, a to jest niemały wydatek - w przypadku M1 to praktycznie koszt nowych słuchawek. Po jakim czasie mniej więcej coś takiego trzeba wykonywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak ktoś używa CIEM-ów profesjonalnie, do sportu albo po prostu ma potliwe uszy to polecam akryl. Ja upierałem się przy silikonie, ale moje Harmony już dwa razy były na remoldzie z powodów wilgotnościowych (słuchawki używane codziennie do słuchania i do ćwiczeń na perkusji i gitarze, osuszane i czyszczone), a wkrótce trafią trzeci raz, ale teraz za radą Piotrka zdecyduję się na akryl.

 

Tak straszycie tą koniecznością remoldu po jakimś czasie, a to jest niemały wydatek - w przypadku M1 to praktycznie koszt nowych słuchawek. Po jakim czasie mniej więcej coś takiego trzeba wykonywać?
Nie zapominaj, że masz rok gwarancji :) Edytowane przez Suszec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja przygoda z CIEM zaczęła się od CA H8... i na nich skończyła... choć kusi mnie jeszcze LEA

 

w czasach gdy mamy takie uniwersale jak ety er4s/er4xr/flc8s/czy stare ale jare ex1000 CIEM mają u mnie ciężko z przebiciem się... take H8 są dużo droższe, a nie są lepsze...

 

do tego ety sprawdzą się też u muzyka/sportowca, tłumienie super i trzymanie się w kanale też ekstra

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

To chyba to samo tylko inaczej nazwane. A jeżeli jakiś producent ma obie takie opcje to pewnie remold oznacza dopasowanie kształtu, a ownership transfer być może stworzenie customów od zera z wykorzystaniem samych przetworników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remold dotyczy słuchawek w sensie ogólnym. Ownership transfer to też remold, tyle że produktów Custom Art i dodatkowo masz gwarancję.

Albo może inaczej. Masz swoje ulubione doki i chcesz jest w wersji custom -> remold. Kupiłeś od kogoś słuchawki Custom Art -> ownership transfer.

Edytowane przez Nightmare_5
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A - może głupie pytanie - jaka jest zasadnicza różnica pomiędzy customami, a uniwersalami z custom tipsami?

 

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka

 

Uniwersale z custom tipsami niczym się nie różnią od uniwersali. To są po prostu kolejne tipsy, które nawet pomimo tego, że robione na zamówienie na podstawie indywidualnych wycisków ucha, mogą niespecjalnie pasować albo "zgrywać" się ze słuchawkami.

Największą bolączką uniwersalnych słuchawek jest zależność jakości dźwięku od właściwie dobranych tipsów (oczywiście źródło też jest ważne) - nie tylko kształt, ale i materiał gra często olbrzymią rolę. Przekłada się to na to, że możesz słuchać najlepszych słuchawek na świecie, ale przy źle dobranych tipsach zagrają średnio, kiepsko, a może nawet fatalnie.

 

Z customami ten jeden problem jest wyeliminowany. Każdy ma inną anatomię ucha i to gdzieś tam zawsze będzie wpływać na odbiór słuchawek dokanałowych, ale generalnie customy każdemu zagrają mniej więcej tak samo. Plus customy raczej z założenia są dokami z wyższej półki, bezkompromisowymi....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus customy raczej z założenia są dokami z wyższej półki, bezkompromisowymi....

Często tylko z założenia. Miałem swego czasu topowe iemy za 2,5k. To były czasy, kiedy 2,5k to był top. Co się dzieje, jeśli nagle wydaje Ci się, że coś jest nie tak? Chcesz mieć jednak mniej basu. Albo przytyjesz parę kilo? Zmieniają Ci się preferencje? Normalnie zmieniasz tipsy, bawisz się sealem i jak się okazuje, że jednak nadal jest coś nie tak, tracisz parę stów i lecisz dalej.

 

Co, jeśli wydajesz na ciemy 5k? Nie wiem :)

 

Poza tym, ja zwyczajnie polubiłem tip rolling, a dziś przeproszę się z piankami Comply:)

Edytowane przez all999
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zakup CIEM'ów powinien być sprawą przemyślaną, nie pod wpływem impulsu (chyba że się jest bogaczem ;) ), kiedy ktoś znalazł swoje brzmienie i jest w miarę pewny że sprawa nie odwidzi mu się za miesiąc czy dwa. A na wahania wagi zawsze są refity, ale chyba taniej schudnąć niż refitować jak się przytyje :D

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie nurtuje inna rzecz. Przed zakupem testujesz wersje uniwersalną która zapewne nie gra identycznie jak customowa a o tym jak zagra wersja customowa dowiesz się dopiero po wydaniu 2,5-5tys zł?

 

No pozostaje poczytać opinie i liczyć, że są wiarygodne. Można też zapytać kogoś kto już ma - jeżeli akurat trafi się, że ktoś kogo opinii ufamy je ma.

Ostatnia opcja to zapytać firmę - zazwyczaj małe to firmy i kontaktowe. Piotr z Custom Art dość ładnie mi opisał w jaki sposób grają Harmony i do brzmienia jakich słuchawek starał się je upodobnić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyszedłem z założenia że kupię customy jeśli wersja uniwersalna mi podejdzie, bo wtedy spersonalizowane mogą grać tylko lepiej. Na pewno nie zdecydował bym się na taki wydatek w ciemno jeśli były by jakiekolwiek zastrzeżenia do brzmienia testówek

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności