Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub CIEM-ów


Suszec

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Greezye napisał:

Przestarzałe info :D Czemu trudno o reshell? Jakieś trudności związane z procesem?

Dla nas było zwyczajnie nieopłacalne pod kątem finansowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Spiral Ears zapowiedział nowy model. Cena całkiem spoko. Do tego nie ma demo, nie ma też ownership transfer.

 

http://www.spiralear.com/en/products/se6/index.html

Edytowane przez all999
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chore garażowe firmy. Mr Speeakers, Audeze i teraz to. Szkoda , że porządne zasłuzone w branży firmy jak Sennheiser (fakt - nie lubię ich produktów), Beyerdynamic poszły ich śladem. Te co nie poszły - upadły (AKG). Prawdziwego audiofila g...o obchodzi jak co gra - ważne ile kosztuje.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzicie, a ja mam takie blokady w internetach, że jak ktoś ustawi chorą cenę to mi wyskakuje 

Bandwidth Restricted

The page you have tried to access is not available because the owner of the file you are trying to access has exceeded our short term bandwidth limits. Please try again shortly.

 

:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z FB Spiral Ear:


Also, we would like to thank you kindly for your orders. As we receive a sky-high amount of it, above and beyond our usual production, it exceeds our efficiency to a great extent already, therefore, please take into account that our lead times are constantly on the rise and excuse if it takes a bit longer than usual to receive a reply. We do our best and please stay tuned!

No i co biedaki?

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

@up To niezły deal. 🤭 Po pół roku taki spadek ceny. Czyżby brakowało chętnych? Temat słuchawek customowych ostatnimi czasy w ogóle bardzo ucichł.

 

Ja już jednak raczej nie zdecyduję się na kolejne customy. Tak jak kiedyś, parę lat temu tu pisałem, że nie będę chciał wracać już do doków, tak życie to zweryfikowało i obecnie mobilnie korzystam tylko z dokanałówek. Customy zaś leżą nieużywane w szufladzie i nie pamiętam, kiedy z nich ostatnio korzystałem. Dzisiaj pojawia się coraz więcej dobrych doków o coraz lepszej jakości brzmienia. Owszem, customy to było dla mnie ciekawe doświadczenie, ale może bardziej zaspokojenie ciekawości. Zostawiam je sobie, bo i odsprzedaż jest problematyczna, i może od czasu do czasu z nich jeszcze skorzystam. Dochodzę jednak do wniosku, iż lepiej mieć coś uniwersalnego i dokanałowe słuchawki jak dla mnie jednak w sferze praktycznej są bardziej wygodne w użyciu. Aune E1 plus Etymotic ER3XR uzupełniają się wzajemnie w zakresie brzmienia z różnym repertuarem muzycznym, jakiego słucham i obecnie całkowicie zaspokajają mój apetyt na dobre audio przenośne. ER3XR zapewniają również potrzebę większej izolacji, jeśli trzeba.

Tak więc w sumie cieszę się, że nie uległem większej audionerwozie chociaż na punkcie słuchawek customowych i to co mam w zupełności mi wystarcza, żeby cieszyć się muzyką i dobrym brzmieniem. Pozdrawiam wszystkich, którzy dalej szukają swojego brzmienia i nowych doznań na polu spersonalizowanego audio przenośnego. Życzę powodzenia tym, którzy go jeszcze nie znaleźli i nie zniechęcam do próbowania, bo życie nie jest tak długie jak się nieraz wydaje, szybko przeleci. Szkoda słuchać dobrej muzyki na kiepskich słuchawkach.

To takie moje pożegnanie z tym tematem.

 

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko w kwestii formalnej, customy to też dokanałówki. Jeśli już posługiwać się takim nazewnictwem w celu rozróżnienia konstrukcji, to chyba lepiej customy i universale, albo po naszemu słuchawki spersonalizowane i uniwersalne.  A i jedne i drugie są równie dokanałowe, a customy to już dokanałowe najbardziej jak się tylko da :)

 

A co do samych konstrukcji, w moim przypadku ewolucja szła i w sumie idzie w stronę ułatwiania sobie życia, które przeważa nad gonieniem króliczka. Używałem wiele doków uniwersalnych i to całkiem wysokiej klasy, mam customy Westone ES5, więc też niczego sobie, a najczęściej używam... Jabra Elite Sport, czyli konstrukcji True Wireless. I w sumie tyle w tym temacie. Ot życie się zmienia, biegnie coraz szybciej, czasu coraz mniej, przyzwyczajenia też się zmieniają.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak się chyba jakoś przyjęło, że o dokanałówkach piszemy w większości mając na myśli uniwersale. Przynajmniej ja tak mam. Ale racja. Customy to jak najbardziej dokanałówki, z naciskiem właśnie na "najbardziej" jak się tylko da. Po prostu spersonalizowane. Zwykłe dokanałówki też można sobie spersonalizować, wykonując do nich custom tipsy lub wrzucając przetworniki w customową obudowę.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności