Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub CIEM-ów


Suszec

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie nurtuje inna rzecz. Przed zakupem testujesz wersje uniwersalną która zapewne nie gra identycznie jak customowa a o tym jak zagra wersja customowa dowiesz się dopiero po wydaniu 2,5-5tys zł?

Można się kierować recenzjami, opisami producenta oraz oczywiście odsłuchać demo. Trzeba wziąć poprawkę na to, że najczęściej demo ma więcej góry, a troszkę mniej basu i efekty przestrzenne mogą być nieco słabsze niż w ostatecznym produkcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Półtora miesiąca czekania i wreszcie są! Moje Custom Art Pro330v2. Nie przypuszczałem, że słuchawki mogą tak zabrzmieć. Moje wszelkie obawy związane z dociążeniem dźwięku czy odpowiednio słyszalnym basem zostały rozwiane. Jest dużo lepiej, niż się spodziewałem. Jedynie izolacja mogłaby być nieco większa.

 

Chciałem z tego miejsca podziękować Inszemu za niezwykle udaną transakcję - mimo problemów z kurierami :) - i cierpliwe odpowiadanie na moje pytania.

ca pro330.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izolacja większa, już więcej się nie da. Chyba że masz coś nie z wyciskiem i nie masz seal'a.

Na seal nie narzekam, bo ubytków w basie nie odnotowałem, wręcz przeciwnie. Przypuszczam, że mniejsza izolacja jest związana z akrylem, z którego są wykonane. Pisząc "mniejsza" mam na myśli porównanie do MEE P1 na choinkach biflange.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izolacja większa, już więcej się nie da. Chyba że masz coś nie z wyciskiem i nie masz seal'a.

 

Oj da się. Miałem 2 razy dopasowywane Harmony 8.2 (silikon) - od za dużych do idealnych. Za każdym razem seal był idealny, tylko komfort się zwiększał.

Mimo idealnego seal'a, Flare Audio na piankach jednak trochę lepiej izolują.

Sam fakt, że to customy nie oznacza, że izolacja jest tak dobra jak to tylko możliwe. Wystarczy spojrzeć na listę recenzji customów na headphonelist - izolacja w niektórych customach oceniono na 4.5-5/10. Earsonics Velvet mają 4/10 - miałem i izolują zdecydowanie mniej niż przeciętne uniwersale.

Edytowane przez awayeah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem 330 i na nich miałem dużo większą izolację niż na etach, a wiadomo jaka jest izolacja na etach z tri-flangami. Teraz używam Earsonic s-em6, czyli uniwersali i izolacji praktycznie tam nie ma, w stosunku do etów czy Pro330, za każdym razem kiedy miałem robione to izolacja i tak była dużo większa od etów. Może wszystko z izolacją zależy od budowy małżowina, gdyż wiadomo że nie zawsze się da zrobić, tak aby pokryć wszystkie nierówności jakie są w uchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, w customach tez mam największy stopień izolacji jaki miałem okazje poczuć. Żadne uniwersalne mi takiego nie dały. Myśle ze to kwestia seal albo może nie do końca włożyłeś jak powinno się to umieścić. Ja tak czasami mam- to jest bardzo mały stopień ale robi różnice. Dwa, może kwestia odlewu samego.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja się nie zgadzam z tą izolacją. Tzn. patrzę na to z drugiej strony - zakładam, że mam idealny seal z Harmony bo tak po prostu jest - to w końcu słuchawki na podstawie wycisków. Poza tym jak miałem odrobinę za duże i jeszcze dociskałem, nic w zakresie izolacji się nie zmieniło, po poprawce też. I oceniam go na 8.5-9/10, podczas gdy Flare Audio 9-9.5/10.

 

 

miałem 330 i na nich miałem dużo większą izolację niż na etach, a wiadomo jaka jest izolacja na etach z tri-flangami. Teraz używam Earsonic s-em6, czyli uniwersali i izolacji praktycznie tam nie ma, w stosunku do etów czy Pro330, za każdym razem kiedy miałem robione to izolacja i tak była dużo większa od etów. Może wszystko z izolacją zależy od budowy małżowina, gdyż wiadomo że nie zawsze się da zrobić, tak aby pokryć wszystkie nierówności jakie są w uchu.

 

Izolacja na pewno zależy od budowy ucha, ale to raczej będziesz miał gorszą niż inni izolację w uniwersalach, a nie w customach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie kwestia budowy ucha i materiału. Akrylowe LEA izolują świetnie, ale pamiętam że izolacja w etach hf3 była odrobinkę lepsza. Może kwestia głębszego włożenia, może silikonowych tipsów, może jedno i drugie. Natomiast dokładam się do zdania że CIEM'y mimo świetnej izolacji nie muszą koniecznie izolować najlepiej na świecie.

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam dość poważny problem z moimi ciem-ami Custom Art Pro330v2 (akrylowe). Słuchawki kupiłem jako używane, w styczniu były w Custom Art na przeprowadzeniu ownership transfer wraz z wymianą kabla. Wszystko pięknie hulało, ale od kilku dni w głośniejszych fragmentach pojawia się wyraźne przesterowanie na wysokich tonach i wyższej średnicy, przede wzzystkim w prawej słuchawce. Słuchawki są regularnie czyszczone, uszy też :). Czy jestem w stanie samemu coś z tym zrobić czy lepiej odesłać je do Custom Art?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dopisuję się z Harmony 8.2 wersja akrylowa.

Nie mam specjalnie porównania z innym sprzętem tego typu, szczególnie w tym przedziale cenowym, ale po krótkich epizodach z różnymi dokami 10$ - 300$ stwierdziłem, że custom tipsy albo customy to jedyna opcja dla moich uszu. 95% słuchawek jak również gumek,tipsów, choinek czy jeszcze co tam się wkłada do uszu powodowały dyskomfort. Czasem, jak w przypadku ZST po prostu nie leżały mi dobrze w uszach/wypadały/kiepski seal, innym razem (ER4S) po prostu dostawałem zapalenia ucha po 5 minutach używania. 

Słuchałem na XDP 100R. Mój wysłużony HTC M8 wyraźnie nie jest w stanie wydobyć z nich odpowiedniego dźwięku, więc jakiegoś zapasu mocy potrzebują.

Jeśli chodzi o komfort, wyciek dźwięku na zewnątrz jak i tłumienie 8.2, jak pewnie każde inne CustomArty, zasługują według mnie na 10/10. Jak mówiłem porównania nie mam, ale kiedy leżą mi w uszach idealnie, nie słyszę większości dźwięków z zewnątrz ( nawet przy wyłączonej muzyce ), a nawet słuchając zbyt głośno, do otoczenia nie wycieka żaden dźwięk - przyczepić się nie mam gdzie.

 

Jeśli chodzi o jakość dźwięku, porównywać mogę jedynie z nausznymi, więc opis nie będzie zbyt wartościowy.

Pierwsze słowo jakie przychodzi na myśl to: detal. 8.2 są szalenie detaliczne. Pewnie jest to zasługa bardzo bezpośredniego  sposobu prezentacji dźwięku tego typu słuchawek. No ale jeśli w nagraniu jest jakiś dźwięk, szum, kaszlnięcie, przesunięcie krzesła i czy oplucie mikrofonu podczas nagrania, to Harmony go wyłapią. 

Zaskoczyły na pewno scena, holografia i separacja, można się zastanawiać jakim cudem tak "wielki" dźwięk wychodzi z czegoś tak małego.

Góra jest wyjątkowo przyjemna, bardzo pełna, zupełnie nie męcząca. Bas mógłby schodzić niżej, natomiast jest bardzo "szeroki", bardzo podobny do basu Flowów na H10 przed wymianą opampów. Ciut gorszy jakościowo. No i zostaje nam średnica, a ta jak można się spodziewać, dzięki holografii, szczegółowości i separacji, o których wspominałem wcześniej jest bardzo przyjemna w odbiorze, choć trochę zbyt mało żywa/angażująca.

 

Harmony 8.2 brzmią jak słuchawki stworzone do pewnych gatunków muzyki. Muzyka poważna, filmowa, pop, częściowo jazz ... no i pewnie wiele innych. Muzyka, w której chcemy móc wybrać sobie jeden instrument i móc go "śledzić". Są to słuchawki, które pozwalają nam wyobrazić sobie całą orkiestrę i umiejscowić ją na wyimaginowanej scenie w naszej głowie. Słuchawki, które pozwalają nam skupić się na głosie, rozłożyć go na czynniki pierwsze, delektować się nim. Problem pojawia się, gdy zamiast analizować, chcemy po prostu słuchać.

Niby instrumenty się nie zlewają, niby każdy dźwięk wybrzmiewa tak długo jak powinien, niby nie brakuje żadnej nutki, ale razem nie brzmi to tak jakbym chciał. Trochę tak jakby rozłożyć skomplikowane równanie do najprostszej postaci i zorientować się, że nagle nam wynik nie pasuje. Mówię tutaj o koncertach gitarowych, bluesie, wszelkich rodzajach rocka, pewnie również o metalu. Dla mnie te gatunki nie brzmią na 8.2 wybitnie. Brakuję im po prostu tego "mięsa", mocy, energii, wybrzmienia. Gdybym miał je porównywać ze słuchawkami otwartymi, to sygnaturą są bardzo podobne do HD800S ( o jakości dźwięku pisać nie chcę, bo sennkom dałem nieco zbyt mało czasu ).

 

Mimo wszystko, na mnie słuchawki wywarły zdecydowanie pozytywne wrażenie, pomimo swojej (nieco przerażającej ) ceny. Zostaje też kwestia doboru odpowiedniego playera, ale szczerze brzmi to na tyle dobrze, że jakoś nie czuję się zmuszony.

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja na razie  zbieram na Ciemy,  ale już  sam  nie  wiem  które. :P

W tej chwili  zastanawiam  się  nad CA F2 lub LE3SW.  

Miał  ktoś  jako  takie  porównanie? 

W FIBAE kusi ta nowa technologia i typowe  rockowe brzmienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W CustomArt jest zniżka na pre-order FIBAE 3. Kod na 20% to pofibae3

Akcja trwa do końca stycznia 2018.

 

https://thecustomart.com/shop/acrylic-products/fibae-3-acrylic/

Note: For FIBAE 3 preorder, please use ‘pofibae3’ voucher code at the checkout

Edytowane przez czernomorec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od jakiegoś czasu nie robią, no chyba że przez ostatnie kilka miesięcy coś się zmieniło (tzn. robili, przestali, ale znowu robią). Miałem podobną potrzebę i okazało się, że już żaden producent CIEMów  w Polsce nie bawi się w reshelling cudzych wyrobów. Ja wysyłałem do AmbientAcoustics (Ukraina).

Edytowane przez Gourney
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 15.02.2018 o 11:45, voegelin napisał:

Mam nadzieję, że pytanie nie wybiega poza wątek. Gdzie mogę zamówić reshelling Ultimate Pro 7? Z góry dzięki za pomoc. 

 

Dnia 15.02.2018 o 12:10, Greezye napisał:

Lime Ears i CustomArt na pewno robią.

Nie reshellujemy od dłuższego czasu. W EU w ciężko o reshell, my wysyłaliśmy naszych klientów do LiveZoner we Włoszech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności