Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub CIEM-ów


Suszec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów!

 

Zaglądam tak na forum, zaglądam i widzę, że fankluby naszej forumowej braci mają się bardzo dobrze, więc pod wpływem ostatnich zakupów przyszło mi na myśl co by nie otworzyć fanklubu customów. Parę osób na forum je ma, a zawsze będzie można się powymieniać opiniami, doświadczeniami i planami dotyczącymi przyszłych zakupów. Jako, że za mało nas jest (z tego co wiem) żeby tworzyć oddzielny fanklub dla każdego producenta ciem-ów to powstanie fanklub zbiorczy podobnie jak w przypadku elektrostatów.

 

Chwalcie się swoimi customami i piszcie dlaczego je uwielbiacie! :)

Postujcie ciekawe z wyglądu customy co to mogą się stać inspiracją dla przyszłych właścicieli.

Piszcie też o swoich przygodach z audiologami i ogólnych doświadczeniach z customami.

 

 

Ja posiadam MusicTwo od CustomArt i zdecydowanie jestem zadowolony, za jakiś czas przybędą pewnie Harmony.

 

W przyszłości chciałbym sprawdzić coś z oferty Lime Ears (może LE5? Głupio tak po same wyciski do Karoliny i Emila wpadać :D ), coś od Westona, no i po recenzji Shakura chciałbym też usłyszeć SE 5-way.

 

Customy uwielbiam za izolację i to wrażenie totalnego "wejścia" w muzykę ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję się! Najpierw były świetne, pełne detali CA pro210, teraz są ze mną CA pro330v2. Świetnie sprawdzają się w podróży pociągiem - skutecznie odcinają od współpasażerów i drużyny konduktorskiej, o komunikatach z kołchoźników nie wspominając. Co w przyszłości? Się zobaczy... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też wpisuję się do fanklubu. Nie wiem czy mogę nazywać się fanem, bo jak do tej pory to moje pierwsze, jedyne CIEM. Customy zrobiłem z ciekawości. Ale po posmakowaniu wygody i jakości brzmienia wiem, że na pewno będę starał się zawsze w przyszłości customy mieć i nie będę chciał wracać już do doków.

 

Moje customy to czteroprzetwornikowe Cosmic Ears BA4R (obecnie odpowiednikiem BA4R jest model CE4P).

Nie wiem czy nie jestem obecnie jedynym na forum użytkownikiem słuchawek tej firmy i czy wielu jest użytkowników w ogóle w Polsce. Poza oczywiście @shakur1996, od którego odkupiłem słuchawki do reshellu.

Customy spełniają moje wymagania i uważam, że warte były każdej wydanej złotówki. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Cenię je sobie za wspaniałą izolację, wygodę i jakość brzmienia.

Reshell zdecydowałem się zrobić w firmie Lime Ears, którą też muszę pochwalić za bardzo dobre wykonanie.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wpisuje się jako posiadacz CA pro330v2 :)

 

Z czego grają wasze armatury? Jakie macie doświadczenia z różnymi DAPami i AMPami (przenośnymi i stacjonarnymi)? Ja słucham z fiio x5 i jest bardzo fajnie ale chętnie sprawdziłbym czy może być lepiej poprzez zrobienie kanapki z jakimś przenośnym wzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje M2 grają z DX90, porównanie do SGS2 wypada słabiutko, dźwięk traci na przestrzenności, a bas i góra tracą masę szczegółów. Sprawdzałem jeszcze na DX50 - było poprawnie, ale dupy nie urwało. Generalnie plejerki typu DX90/X5 są w stanie wyciągnąć naprawdę dużo z customów i dodatkowy amp nie wydaje się konieczny.

 

W odległej przyszłości gdy zakupię sobie już stacjonarkę sprawdzę jak to na niej wygląda, a raczej brzmi. Bardzo jestem ciekaw brzmienia armatury na lampie tudzież hybrydzie (np. Lyr). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Pro330 świetnie zgrywają się z iDSD Nano. Z X5 też było bardzo dobrze i pewnie w końcu go kupię właśnie pod customy, ale jednak z iFi jest po prostu lepiej.

 

A hybrydowy Sense G5 potrafił tak z nimi zagrać klasykę, że ciary mi wychodziły, tak więc chyba lubią dodatek lampy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dopisuję się po ponad 5 tygodniach oczekiwania z H8P ale potrzebuję pilnie pomocy, bo stało się to czego się obawiałem czyli odczuwam dyskomfort ale tylko w prawej słuchawce :(. Dokładniej mówiąc boli mnie już ucho od prób włożenia jej do ucha i w dalszym ciągu nie mogę wsadzić :(

 

Mógłby ktoś zrobić takie same ujęcia ( i może kilka innych ) swoich customów w celu porównania? Podejrzewam, że prawa słuchawka jest trochę za gruba i za wysoki jest ten dzyndzelek obok kanału.

 

IMG_0117.JPGIMG_0118.JPGIMG_0119.JPGIMG_0120.JPG

 

Witam w klubie i mam nadzieję, że w nim zostanę :)

Edytowane przez down32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję się po ponad 5 tygodniach oczekiwania z H8P ale potrzebuję pilnie pomocy, bo stało się to czego się obawiałem czyli odczuwam dyskomfort ale tylko w prawej słuchawce :(. Dokładniej mówiąc boli mnie już ucho od prób włożenia jej do ucha i w dalszym ciągu nie mogę wsadzić :(

 

Mógłby ktoś zrobić takie same ujęcia ( i może kilka innych ) swoich customów w celu porównania? Podejrzewam, że prawa słuchawka jest trochę za gruba i za wysoki jest ten dzyndzelek obok kanału.

 

attachicon.gifIMG_0117.JPGattachicon.gifIMG_0118.JPGattachicon.gifIMG_0119.JPGattachicon.gifIMG_0120.JPG

 

Witam w klubie i mam nadzieję, że w nim zostanę :)

 

Wątpię, żeby coś Ci pomogły cudze zdjęcia, każdy ma przecież inne kanały. Ja Twoich bym za nic nie zmieścił. Raczej pisz do Piotrka, może trzeba poprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję się po ponad 5 tygodniach oczekiwania z H8P ale potrzebuję pilnie pomocy, bo stało się to czego się obawiałem czyli odczuwam dyskomfort ale tylko w prawej słuchawce :(. Dokładniej mówiąc boli mnie już ucho od prób włożenia jej do ucha i w dalszym ciągu nie mogę wsadzić :(

 

Mógłby ktoś zrobić takie same ujęcia ( i może kilka innych ) swoich customów w celu porównania? Podejrzewam, że prawa słuchawka jest trochę za gruba i za wysoki jest ten dzyndzelek obok kanału.

 

attachicon.gifIMG_0117.JPGattachicon.gifIMG_0118.JPGattachicon.gifIMG_0119.JPGattachicon.gifIMG_0120.JPG

 

Witam w klubie i mam nadzieję, że w nim zostanę :)

 

Garnitur szyty na miare uwiera mnie w kroku. Możecie wkleić zdjęcia swoich garniturów? :D

 

Jak Cie ucho boli znaczy że źle wykonana słuchawka albo wycisk ucha i do poprawki trzeba.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję spokojnie poćwiczyć wkładanie. Jak pamiętam był przypadek gdy ktoś narzekał na dźwięk słuchawek a okazało się, że słuchawki nie były do końca wsadzone w ucho:) Różnie więc bywa. Ja jak za pierwszym razem dostałem słuchawki silikonowe to myślałem że zejdę - wkładanie to była masakra; siliko musi nabrać poślizgu i wtedy powinno być ok.

Edytowane przez shakur1996
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up, tak jak shakur pisze

ja przy silikonowych tipsach nie miałem problemu, ale przy akrylu w LEA pierwsze parę razy miałem też dyskomfort, aż dzwoniłem do Emila, ale po dosłownie 2-3 dniach używania było już ok, ucho musi się też trochę "wyrobić" i powinno być gitara

Edytowane przez ma_x_ym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wieczór jeszcze spróbuję. Zdjęcia chciałem tylko dlatego żeby zobaczyć czy różnice pomiędzy prawym, a lewym uchem tej samej osoby mogą być tak duże ( w szczególności to podwyższenie obok kanału). Nie chodziło mi przecież o to, że każdy będzie miał dokładnie taki sam kształt :P. Faktycznie musze spróbować z poślizgiem :). Tylko za pierwszym razem mi się udało, czyli zdolny jestem :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie jak w akrylach ? bo mam dwie watpliwosci:

1. robilem refit prawej sluchawki - wycisk byl glebszy wiec sluchawka jest "dluzsza" ze 3 milimetry.

2. fit w obu sluchawkach jest ok (w tej dluzszej moze nieco lepiej i lepije tlumi) ale przy wkladaniu tej dluzszej mam uczucie jakbym dotykal jakiejs kostki - chwilowy dyskomfort. Jak juz wloze to jest ok - tylko jak probuje dociskac to pod jednym czy dwoma katami czuje dotyk o ta "kostke". Poza tym podczas noszenia jest ok - przy ruchach rzuchwa tez.

 

Czy to jest ok? czy moze nie powinna sluchawka tak daleko dochodzic i moze to byc niekorzystne dla ucha?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję spokojnie poćwiczyć wkładanie. Jak pamiętam był przypadek gdy ktoś narzekał na dźwięk słuchawek a okazało się, że słuchawki nie były do końca wsadzone w ucho:) Różnie więc bywa. Ja jak za pierwszym razem dostałem słuchawki silikonowe to myślałem że zejdę - wkładanie to była masakra; siliko musi nabrać poślizgu i wtedy powinno być ok.

 

Dzięki wielkie! Pomogłeś jak tylko umiałeś :). Najwidoczniej silikon musi dostać poślizgu, którego u mnie brakowało. Słuchawki już siedzą w uszach i jest świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności