Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

"Bass"


paratykus

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie jest mieć w słuchawkach dobrej jakości niskie tony, osobiście jednak gdybym miał do wyboru model z bardzo dociążonym basem ale suchą i odciążoną średnicą oraz model z takim sobie basem, nawet lekko misiowatym i nie schodzącym na sam dół ale z dobrą średnicą to wybrałbym te drugie. Dociążenie dźwięku to dla mnie coś więcej niż ten kopniak na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bas nie ma wsparcia w średnicy i płynnie w nią nie przechodzi, nie jest wiele warty.

Chociażby miał niesamowite zejście czy impakt, po prostu szybko mnie męczy.

Edytowane przez jd1210
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazde pokolenie ma swoja muzyke ktora jest niezrozumiala dla starszego pokolenia. Jak macie dziadkow to zapytajcie co mysleli o stonesach ktorych sluchali Wasi rodzice, a to przeciez dzisiaj klasyka rocka :) Dzisiaj "bass" to dla starszych osob narzedzie szatana, kiedys dokladnie tym samym byla gitara elektryczna tak ze miejmy otwarte glowy i dajmy mlodym byc mlodymi i miec swoje rzeczy.

Edytowane przez Spawn
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie się dziwią ,czemu na nas tak wpływa łatwo i najmocniej bas.

To przecież żadna tajemnica, ot mamy to w genach.

Według naukowców kolebka cywilizacji człowieka wywodzi się z Arfyki(chyba).

Jak odkryto ,pierwszym instrumentem który zbudowano był, uwaga, bęben wykonany z wysuszonego ,pustego drzewa!

Po co?...ano by dawać sygnały ,ostrzegać przez niebezpieczeństwem, mieć rytm do tańców w czasie świętowania,

gdy złapano obcego dzikusa i miano go zjeść :woot: ..itd.

Najprostszy instrument, potem wymyślono pusty kawał drzewa obity skórą wysuszoną i poszło...

Widać do dzisiaj tak mocno reagujemy na niskie sygnały, chyba ja też mam pozostałości z afrykańskich przodków

mocno zakorzenione, bo basik lubię ale oczywiście ma nie zalewać reszty pasma, być ważną podstawą brzmienia.

 

Znam ciut inna wersje, mianowicie siedząc u mamusi w brzuszku młody chyba już człowiek słyszy te niskie zakresy, tu czysta fizyka bo wszystko powyżej jest wygaszane ot tak wrażliwe są fale.

Dwa źródłem owych dźwięków jest? Mamy serce, tak tak.

 

Dla mnie osobiście to ma większy sens niż afrykańskie bębny tysiące lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście lubię jak w dźwięku dużo się dzieje, bas i bass muszą mieć towarzystwo, inaczej uschną :) . I muzyka chyba polega na tym, żeby coś się działo.

Ale jak ktoś lubi masaż żołądka: 971230d1345148017-worlds-biggest-subwoof

Czy tylko bas mamy wpisany w genach? Śpiewanie chyba też. Z resztą nie bez powodu inaczej reagujemy na głos pewnych osób ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem juź to w "Kawiarence"

"Uwielbienie dla basu może sięgać czasów prastarych. Pierwsze instrumenty dawały rytm. Bębny grały do tańca, związane były z religia , komunikacją (sygnały dźwiękowe). Teraz tez mamy muzykę taneczną, klubową, gdzie bas dominuje.

Poza tym może niskie tony, "masowanie" żołądka basem, sprawiają większą przyjemność niż ostra góra, piłowanie uszu.

 

Ale umiar jest ważny, przesada nie jest dobra. Nie lubię słuchawek gdzie bas jest przesadzony - stąd właśnie pojawiła się u mnie potrzeba modowania HD-50 (zmniejszenie ilości basu). Nie mogłem jednak również słuchać BD T90, które stokowo miały dla mnie za ostrą górę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ugz: Z resztą muzyka poważna ma dobre zdanie jeśli chodzi o stymulacje procesów poznawczych mimo, iż basu w niej niewiele. Ale też zauważyłem, że mało kto słucha muzyki poważnej sam z siebie. Chociaż jak już leci sobie w miarę cicho, to nikt nie zauważy, że coś gra. A disco polo od razu ludzie wyłapią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem słuchać muzyki barokowej, na kursie z efektywnego uczenia się. Po tym jak udowodniono mi naukowo że to właśnie ona najlepiej stymuluje szare komórki do nauki.

 

W czasie czytania i pracy uwielbiam puścić klasykę, w sumie jak mam gorszy dzień i jestem już trochę zmęczony też podsłu****e klasyki lub jazzu xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem słuchać muzyki barokowej, na kursie z efektywnego uczenia się. Po tym jak udowodniono mi naukowo że to właśnie ona najlepiej stymuluje szare komórki do nauki.

 

W czasie czytania i pracy uwielbiam puścić klasykę, w sumie jak mam gorszy dzień i jestem już trochę zmęczony też podsłu****e klasyki lub jazzu xD

 

Chyba, że ktoś do nauki musi mieć ciszę i go jakakolwiek muzyka dekoncentruje :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja zacząłem słuchać muzyki barokowej, na kursie z efektywnego uczenia się. Po tym jak udowodniono mi naukowo że to właśnie ona najlepiej stymuluje szare komórki do nauki.

 

W czasie czytania i pracy uwielbiam puścić klasykę, w sumie jak mam gorszy dzień i jestem już trochę zmęczony też podsłu****e klasyki lub jazzu xD

 

Chyba, że ktoś do nauki musi mieć ciszę i go jakakolwiek muzyka dekoncentruje :)

 

Pozdrawiam

 

 

 

Ja czasem jak muszę wytężyć mózgownicę, to faktycznie muzyka trochę przeszkadza. Ale jak już wiem co mam robić, to słuchawki na uszy i klepię klawiaturę :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja zacząłem słuchać muzyki barokowej, na kursie z efektywnego uczenia się. Po tym jak udowodniono mi naukowo że to właśnie ona najlepiej stymuluje szare komórki do nauki.

 

W czasie czytania i pracy uwielbiam puścić klasykę, w sumie jak mam gorszy dzień i jestem już trochę zmęczony też podsłu****e klasyki lub jazzu xD

 

Chyba, że ktoś do nauki musi mieć ciszę i go jakakolwiek muzyka dekoncentruje :)

 

Pozdrawiam

 

 

 

Ja czasem jak muszę wytężyć mózgownicę, to faktycznie muzyka trochę przeszkadza. Ale jak już wiem co mam robić, to słuchawki na uszy i klepię klawiaturę :) .

 

 

Wszystko zależy od preferencji człowieka. Są ludzie, którzy potrafią uczyć się tylko przy bodźcach zewnętrznych, jak grająca muzyka, inni muszą do skupienia mieć całkowitą ciszę. Mi np. nie przeszkadza hałas przy nauce, ale muzyka już tak.

 

Często rodzice popełniają błąd wychowawczy - jeśli wasze dziecko idzie się uczyć i do tego włącza sobie muzykę, to oznacza tyle, że mu to pomaga :) Jeśli pójdziecie do niego, opierdzielicie i każecie uczyć się w totalnej ciszy (bo tak się uważa, że jest to prawidłowe), to robicie dziecku krzywdę. I nie będzie wtedy bardziej skupione (bo cicho), a o dziwo nie będzie potrafiło usiedzieć 2 minut w miejscu :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież większość ludzi słucha muzyki na głośnikach telefonów albo na słuchawkach pchełkach - gdzie oni mają usłyszeć bas? Ostatnio konfigurowałem bratu PowerAMP i powiedziałem, że jego słuchawki mają problem z basem (jakieś tanie nauszne Philipsy). On na to, że gadam bzdury bo bas mają "superowy".

Okazało się że wg. niego "bas" to przyciszanie muzyki gdy wchodzą niskie tony. Podłączyłem mu słuchawki do wzmacniacza i pokazałem, co jest prawdziwym basem.

Telefony mają bardzo małą moc na wyjściu, więc porządniejsze słuchawki nie zabrzmią na nich dobrze - albo basu nie będzie, albo będzie przesłaniał całe pasmo (brak kontroli). A używanie mp3 to przecież siara, bo teraz muzyki słucha się ze Spotify i Youtube.

 

Inna sprawa, że (tak jak ktoś napisał) muzykę masteruje się pod liche głośniczki, teraz wszystko musi być "slim" i "eko" (ciśnienie mi podnoszą te określenia) więc producenci, by jakoś to brzmiało muszą podkręcać głośność masakrując dynamikę - myślę że to jest główna przyczyna tej zbrodni na muzyce, bo producenci raczej maja słuch i wiedzą, że na porządnym HiFi to nie zabrzmi - tylko kto ma dzisiaj porządne HiFi? Nie mówię o wzmacniaczach, bo one zawsze były w kategorii sprzętu którym przeciętny Kowalski się nie interesował, ale ludzie nie mają nawet wieży w domu. Czasami jak jestem w Saturnie i innym MediaMarkt to stwierdzam, że gdybym miał kupić coś nowego to musiałbym wywalić na ladę najmniej 1000zł, bo poniżej tej kwoty wszystko jest zbyt liche - albo małe wieżyczki albo wielkie zestawy "party center" czyli plastik-fantastik.

Przecież za 300 zł można mieć Aiwę/Technicsa/Sony która mocą i brzmieniem przewyższa powyższe o lata świetlne... Ale "stare to się pewnie zaraz popsuje, a nowe się błyszczy i ma gwarancję, blutufa, wajfi i udostępnia statusy na fejsbuczku" :lol:

 

Ech, chyba sobie coś odpalę na wzmacniaczu, który nie jest ani slim, ani tym bardziej eko ale za to brzmi... A dałem za niego ćwierć tego, ile kosztują te nowe błyskotki.

 

W kwestii muzyki - niestety mój ojciec słucha disco polo, które mnie odrzuca samo z siebie przez taką samą linię melodyczną w co drugim kawałku i puste teksty o niczym... Nie byłem muzycznie wychowywany przez nikogo, musiałem przejść przez okres fascynacji naprawdę beznadziejną muzyką, by słuchać świadomie tego, czego teraz słucham.

Słucham rapu, ale tego ambitniejszego (klasyki z lat 80 i 90, z polskich np. Trzeci Wymiar, O.S.T.R., Grammatik, Paktofonika, ), soulu (Lauryn Hill, Alicia Keys, Nneka, Aloe Blacc), rocka (The Cranberries, Linkin Park, Phil Collins, Guns'n'Roses, Bon Jovi, Toto), oraz trip-hopu, ale raczej w miksach niż konkretnych wykonawców. Uwielbiam wyciągać ciekawe sample z rapowych kawałków (chociażby "Dream On" poznałem dzięki "Sing For The Moment" Eminema), wczuwam się w muzykę, indentyfikuję się z tekstami, z wykonawcami.

Dlatego uważam, że słucha się muzyki, nie sprzętu ale muzyka na dobrym sprzęcie nie zabrzmi - a wcale nie trzeba wydawać grubych tysięcy, jak zaznaczyłem wcześniej wystarczy kilkaset złotych - ludzie kupują za tyle smartfony.

 

Dobra, rozpisałem się, ale akurat lubię pisać w tym temacie :D

 

PS Nie wiem, jak można słuchać muzyki w tle - gdy tylko słyszę ulubioną muzykę to przenoszę na nią całą uwagę, a nielubianej nie umiałbym słuchać :)

Edytowane przez Urban Shadow
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Nie wiem, jak można słuchać muzyki w tle - gdy tylko słyszę ulubioną muzykę to przenoszę na nią całą uwagę, a nielubianej nie umiałbym słuchać :)

 

Słucham tak od lat, więc jest to wykonalne. Muzyka nadaje rytm wykonywanym czynnościom, tempa, szybkości, wreszcie: wpływa na ogólny nastrój lub pomaga wyszumieć nadmierne emocje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednemu tu kurka basu zawsze brakuje, drugiemu za to góra za mocno w uszy kłuje, trzeci na zbyt cofnięty środek zamarudzi a mnie wiecie co, takie pitolenie już nudzi... Muzyki swej szukaj każdy jak potrafisz, czas minie, szukaj dobrze, w końcu na nią trafisz...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności