Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Ultrasone


jarrro

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim wypełnienia, scenę mają HD800 szerszą. Pisałem już o tym, HD800 przy Edition

to taka kolorowa koszulka po kilku praniach. Poza tym jeszcze w prezentacji 800 grają w oddaleniu 5 bliżej,

holografia w 5 jest dużo lepsza. No i na koniec bas, w 5kach schodzi niżej i jest go więcej.

 

Porównuję do 800 na kablu FAW Noir HPC mkII i dobieranym torze pod nie, a nie HDVD800, który jest bardzo techniczny.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak HDVD800 jest techniczny, to co mam powiedzieć o swoim obecnym torze (SMSL SD1955 grzebany + prototyp DIY od brata), który ma więcej detalu, zwłaszcza w średnicy?

Na HD800 jednak trochę za bardzo górną średnicę podkreśla, do trąbek fajnie, ale niekiedy jest zbyt męcząco - HDVD800 jest "bezpieczniejszy" choć mniej żywiołowy. ZENon (względem prototypu) ma mniej wyższej średnicy i podciągnięty nieco bas, powinien lepiej się zgrywać z HD800.

Co do zejścia HD800 to mnie bardzo pozytywnie zaskoczyły (sprawdzone w Daft Punk "Solar sailer"), aczkolwiek bas nie ma tej masy co w moich "drewniakach" (DT990) czy w Tonsility (Tonsil SD409 z driverami Fatality).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje hfi2400 tyloma różnymi uczuciami darzyłem, że zwariować można- od miłości ślepej do pogardy i prób sprzedaży. Na szczęście nie udało mi się ich sprzedać, bo to są bardzo dobre i wygodne słuchawki, a z racji tego patentu dźwiękowego muzyka silniej oddziałuje na słuchacza. Ktoś chciał mi za nie zapłacić ok 400 zł i nie zgodziłem się , bo to przesada. Szybciej kabel do nich zmienię, bo jest beznadziejny, a jako odskocznia od grado, denonów, czy kefów dobrze robi.

 

Pamiętam, jak je wystawiłem za 600 zł, to ktoś z forum mnie uświadamiał, że na thomanie jest taniej, zjechałem do 500 zł i nikt nie kupił . I bardzo dobrze.

Ludzie się nie znają, a każdy chciałby zapłacić jak najmniej, ale nie tędy droga. Każdy przedmiot ma swą określoną wartość, a tej sentymentalnej nie da się nawet zmierzyć, bywa , że z czasem jakieś przedmioty stają się bezcenne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po na razie krótkich testach Headonica mogę stwierdzić, że to rzeczywiście świetny wzmacniacz, który idealnie pasuje do Edition 5. Jest bardzo precyzyjny, ze świetną separacją, co jeszcze bardziej uwypukla właśnie te zalety słuchawek. Jeśli chodzi o brzmienie, to jest on na tyle przezroczysty, że za pomocą zmiany źródła/interconnectów można znaleźć zestaw, który będzie pasował do preferencji słuchacza. Teraz będę szukał DACa do zestawu, chociaż Citrone radzi sobie bardzo dobrze (przy odpowiednio dobranym IC). NFB28 poległ w tym pojedynku jako wzmacniacz, ale jako DAC może się wielu osobom podobać (z Headoniciem gra moim zdaniem dużo lepiej niż samodzielnie jako DAC/AMP) - dodaje trochę pogłosu i wyciąga wybrzmiewanie dźwięków, co przy spokojnej wokalnej muzyce dodaje trochę "czaru", ale przy bardziej skomplikowanych kawałkach wprowadza nieco chaosu. Edition 5 też pokazały się jako słuchawki bardzo podatne na źródło - ze wszystkim grają bardzo precyzyjnie i czysto, ale nie narzucają jakoś bardzo swojego własnego charakteru, co było cechą Audeze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po na razie krótkich testach Headonica mogę stwierdzić, że to rzeczywiście świetny wzmacniacz, który idealnie pasuje do Edition 5. Jest bardzo precyzyjny, ze świetną separacją, co jeszcze bardziej uwypukla właśnie te zalety słuchawek. Jeśli chodzi o brzmienie, to jest on na tyle przezroczysty, że za pomocą zmiany źródła/interconnectów można znaleźć zestaw, który będzie pasował do preferencji słuchacza. Teraz będę szukał DACa do zestawu, chociaż Citrone radzi sobie bardzo dobrze (przy odpowiednio dobranym IC). NFB28 poległ w tym pojedynku jako wzmacniacz, ale jako DAC może się wielu osobom podobać (z Headoniciem gra moim zdaniem dużo lepiej niż samodzielnie jako DAC/AMP) - dodaje trochę pogłosu i wyciąga wybrzmiewanie dźwięków, co przy spokojnej wokalnej muzyce dodaje trochę "czaru", ale przy bardziej skomplikowanych kawałkach wprowadza nieco chaosu. Edition 5 też pokazały się jako słuchawki bardzo podatne na źródło - ze wszystkim grają bardzo precyzyjnie i czysto, ale nie narzucają jakoś bardzo swojego własnego charakteru, co było cechą Audeze.

 

A nie mówiłem, że mówiłem; -)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam. W tej chwili używam Takstary PRO 80. Czytając opisy i fora przymierzam się do HFI 580 i ewentualnie HFI 780. Jakich zmian w stosunku do poprzedników mogę się spodziewać? Mam też nadzieję, że będzie to odległe od tego co prezentują sobą TS671.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

 

Waga z opakowaniem 280.00kg. :blink:

 

Bo to razem z kanapą i resztą wyposażenia. :)

 

Btw - zgłosił już to ktoś z Was do Allegro czy zakładamy, że nikt nie będzie tak naiwny, żeby zalicytować?

 

 

jak obniży do 666 to zaryzykuje

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ciekawa sprawa:

Spójrzcie na muszle tych słuchawek:

http://allegro.pl/trialux-800-stare-sluchawki-i5998354275.html

a teraz na te słuchawki:

http://www.head-fi.org/t/242363/released-yet

to jeden z pierwszych modeli Ultrasone - HFI 50. Podobne? A jakże! Przypuszczam, że na początku swej działalności (a zaczynali 25 lat temu) postanowili się skupić na czymś unikalnym, co może mieć znaczący wpływ na brzmienie, ale równocześnie wykorzystać elementy, które nie są znaczące. Stąd te same muszle co w tych trialuxach i pałąk wraz z paskiem, który leży na głowie rodem od ... Sennheisera (tak, to ten sam pałąk z którego korzystają HD250, 540 i 560).

No dobra, napisałem, że zrobili coś unikalnego. Co to takiego? To umieszczenie przetwornika nie w centrum osi muszli, jak w klasycznych słuchawkach, ale nieco poniżej, z przesunięciem do przodu, tak by oś przetwornika trafiała do środka ucha. Czyli rozwiązanie kontynuowane przez nich do chwili obecnej.

 

Za to w modelu HFI 100:

http://20cheaddatebase.web.fc2.com/ultrasone/ultrasone.html

wykorzystali pałąk od Beyerdynamików :)

Co ciekawe ten sam pałąk występował też w słuchawkach MB Quart (obecnie GM Maestro)

Edytowane przez marekhall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wpisuję się z 2900 pro. Kocham ich sposób kreowania sceny, dynamikę basu oraz szczegółowość. Ubolewam jednak nad zbyt ostrą górą. Lubię S-Logic, ponieważ poprzez przesunięcie słuchawek w osi pionowej lub poziomej, względem uszu, mogę zmienić ich brzmienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, Pro2900 to fajne słuchawki. Miałem je jako następne po PRO2500. Właściwie ta sama szkoła grania, świetna przestrzeń, przy czym 2900 wydały mi się nieco jaśniejsze.

Niestety, przegrały w starciu z Signature DJ i Edition 8 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Ciekawość wzięła górę i stałem się posiadaczem Signature DXP. Na razie się przyzwyczajam/ osłuc**ję. Wg mnie wcale nie mają takiego ogromnego, mocarnego basu :)

Wysłałem zapytanie do ultrasone w sprawie różnic DXP vs DJ i dostałem taką odpowiedź:

 

"Well you are totally right, that the materials are the main differences between the Signature DJ an Signature DXP headphones. The same is with the linear studio headphones. The leather ear pads are responsible for a more nuances in the sound characteristics, but this is really not huge. We call the Signature DXP and the Signature Studio as the little brothers. Nevertheless the tuning of Signature DXP is really awesome, so what we can definitely say is: you choose the right one."

 

Czyli generalnie jest to to samo, zmiany w brzmieniu wynikają z innych nausznic.

Pozdrawiam :)

IMG_20180627_151634.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności