Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC Vintage VS Nowe Konstrukcje


Rekomendowane odpowiedzi

To dlatego pewnie jakoś grają te PCM56, bo w DATach nie przeginali z drogą na skróty w kwestii aplikacji. Ale to generalnie nie tyle "grają PCM56" co normalna aplikacja "po bożemu" zrobiona. A której obecnie ze świecą szukać. A jak już jest, to cena za sprzęt, nie bardzo chce się zmieścić na monitorze panoramicznym.

 

A z innych sprzętów Vintage, to jeszcze miałbym ochotę na Marantza DD92. Wiem, wiem, to tylko DAC7, czy jak kto woli TDA1547. Czyli nie ten kultowy. Ale i tam bym chciał go mieć, zachowanego w dobrym stanie. Nawet zapłaciłbym z chęcią po te 30zł za kilogram :) A ważył z 15 kilo jak nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w pierwotnej aplikacji, bez moich przeróbek ten DAT wręcz grał za bardzo dynamicznie .
Dopiero po pasywnej konwersji na rezystorze dźwięk zrobił się miękki i analogowy ;)
Ogólnie pomiędzy filtrem cyfrowym a przetwornikiem fabrycznie był jeszcze jakiś układ cyfrowy który dzielił sygnał na czworo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te AZ6801 trafiają się na aukcjach, miały swoje wady nie można pukać w obudowę i biurko bo przeskakiwały itd.

ale dźwięk pierwsza klasa, gdyby nie potek to bym go do dziś używał. Mój egzemplarz śmigał tylko

nie dało się regulować głośności bez wymiany potencjometru. Musze go odkopać i sprawdzić jak zadziała

jako stacjonarny CD, bo chyba miał wyjście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam CD Mrantza 5000 z TDA1549, nieźle mi się zgrywa z HP100. Jutro go sprawdzę z ZENkiem UNO i DT990.

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja, aplikacja i jeszcze raz aplikacja . U mnie było wszystko fajnie, do czasu aż podpiąłem filtr obcinający śmieci z wysokich częstotliwości .
W sumie nadal jest dobrze, ale słyszę braki na wokalach - dodatkowo sporo mi się ocieplił dźwięk .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barthuss

 

 

No właśnie... ciekaw jestem generalnie takiego właśnie ES9018 w dobrej aplikacji z odpowiednią analogówką. Ćwiczyłem już troszkę różnych rozwiązań. Miałem próby z AK4396 (trafa na wyjściu, super-zasilana analogówka j-fet) nie dały takiego rezultatu jakiego oczekiwałem a jest to bardzo fajna i nie wiem czemu mniej popularna kostka niż Sabre. Kiedyś jeszcze muszę dorwać może AD1865 w jakiejś fajnej aplikacji. Mam teraz WM8741 w aplikacji Audio-GD (NFB 17.2) i gra nieźle naprawdę ale mój stary cd denon na pcm56 jest dużo lepszy subiektywnie ;)

 

 

Barthuss - w kwestii AK4396 mówisz o Behringerze którego ja teraz mam? Jeśli tak, to tam była kostka oryginalna czyli AK4393 zdaje się, dopiero ja zamieniłem na 4396 - jest lepiej.

 

 

 

Ten projekt jest OK i cieszę się że jesteś zadowolony, właściwie w tej cenie to behr jest nie do pobicia, a i analogówka w Twoim jest nie od parady. Jakie zmiany poszły po zmianie na AK4396 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barthuss - po zmianie kostki pojawiło się jakby więcej kultury i finezji w brzmieniu, ale charakter w zasadzie ten sam. Aczkolwiek też chciałbym w końcu posłuchać czegoś wypasionego na sabre. Jak na razie największy sentyment mam jednak do CD, mojej byłej CDX-1050 po modach, teraz natomiast przerabiam temat CD opartych na dacach Sony wg przepisu Almagry z AH - klasowo jest wypas, sporo lepiej niż behringer, ale brakuje mi trochę na razie masy na dole, poza tym taki Kenwood DP-1000 to ekstraklasa, choć na tapecie jest jeszcze Onkyo, który fabrycznie gra lepiej niż stockowy Ken, więc pewnie będzie jeszcze lepiej po modach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SlawekR a co powiesz na temat PCM1704UK, miałeś z nim doczynienia ?

 

Może być, chociaż to już nie ten sam multibit co choćby PCM63K. Raczej bliżej mu do współczesnych PCM1792/94. Dźwięk detaliczny i rozdzielczy, ale nie ma już tego specyficznego wypełnienia znanego z rasowych wielobitowców. Ale na tle obecnych kostek klasy popularnej i tak jest ok. I raczej wymaga sparowania z sekcją analogową, która mu trochę pomoże w kwestii barwy i wypełnienia. Stopień lampowy byłby ok. Coś jak w Lite DAC 60, którego miałem swojego czasu. To była jedna z fajniejszych aplikacji PCM1704 jaką słyszałem.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barthuss

Te na Wolfsonach Audio-GD też mi się nie podobały w zasadzie nigdy :D. Więc poniekąd się nie dziwię.

 

Mi ten wolfson nawet pasuje w miarę, stosunek jakości do ceny też właściwie jest bardzo dobry - ale wrażenie obcowania z żywą muzyką to ja mam na swoim starym CD i LP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Slawek, jak fan Sabre - co myślisz o tym, ma szanse zagrać? Dual (po co?) ES9018, podwójne trafo, XMOS, pilot, komplet wejść i wyjść. Ja tam się nie znam, ale wygląda bogato.

 

http://www.shenzhenaudio.com/ysdz-da-03-fpga-dsd-dac-amanero-comho384-dual-es9018-xmos-usb-dac-mytek-stereo-192-dsd.html

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawek, jak fan Sabre - co myślisz o tym, ma szanse zagrać? Dual (po co?) ES9018, podwójne trafo, XMOS, pilot, komplet wejść i wyjść. Ja tam się nie znam, ale wygląda bogato.

 

http://www.shenzhenaudio.com/ysdz-da-03-fpga-dsd-dac-amanero-comho384-dual-es9018-xmos-usb-dac-mytek-stereo-192-dsd.html

Wygląda na papierze i zdjęciach cudeńko :)

Decydowałbys się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawek, jak fan Sabre - co myślisz o tym, ma szanse zagrać? Dual (po co?) ES9018, podwójne trafo, XMOS, pilot, komplet wejść i wyjść. Ja tam się nie znam, ale wygląda bogato.

 

http://www.shenzhenaudio.com/ysdz-da-03-fpga-dsd-dac-amanero-comho384-dual-es9018-xmos-usb-dac-mytek-stereo-192-dsd.html

Już niedługo mam nadzieję odpowiedzieć na to pytanie :)

Choć wydaje mi się, że decyzja poleci raczej w to:

http://www.shenzhenaudio.com/l-k-s-audio-mh-da003-es9018-2-dual-channel-decoder-amanero-usb-dsd-dac-crystek.html

 

Dyskretniaki mają tą wadę, że albo pasuje brzmienie analoga, albo nie. W przypadku podstawkowców da się spor zamieszać.

Edytowane przez Fatso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawek, jak fan Sabre - co myślisz o tym, ma szanse zagrać? Dual (po co?) ES9018, podwójne trafo, XMOS, pilot, komplet wejść i wyjść. Ja tam się nie znam, ale wygląda bogato.

 

http://www.shenzhenaudio.com/ysdz-da-03-fpga-dsd-dac-amanero-comho384-dual-es9018-xmos-usb-dac-mytek-stereo-192-dsd.html

 

Trudno coś powiedzieć. Generalnie staram się nie słuchać zdjęciami sprzętu :) Jeśli kiedyś jakimś cudem wpadnie mi coś takie w ręce, to nie omieszkam podzielić się wrażeniami. Ale póki co uchylę się od odpowiedzi, bo nie mam do niej żadnych rzetelnych podstaw.

Zauważyłem, że na wyjściu RCA jest 3V a XLR jest aż 6V.

Co to daje w stosunku do standardowych 2V i 4V?

 

Że jak podłączysz koło siebie 2 urządzenia, gdzie jedno z nich będzie mieć standardowe napięcia na wyjściu, a drugie wyższe od standardowych i jeśli jednocześnie nie skorygujesz poziomów, to urządzenie o wyższym napięciu wyjściowym wyda Ci się lepsze brzmieniowo. I generalnie po to się to robi w sprzętach, które nie mają grać roli przedwzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności