Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Customowe doki


Lyver

Rekomendowane odpowiedzi

Owszem, ale kolega tutaj nie ma na myśli typowej customowej obudowy tylko taką od doków, którą tak naprawdę można zrobić ze wszystkiego byle by się dało to obrobić. Obudowę owa zakończyć tulejką taką, żeby coś z ustandaryzowanych tipsów dało i się założyć i tadaam. Przynajmniej ja to tak rozumiem, chociaż szczerze mówiąc tyle z tym roboty, że hhohoho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jak najmniejsze doki i załaduj całość w to :D :

Próbowałeś zrobić coś podobnego?

Gdzie można coś takiego kupić?

 

http://www.head-fi.org/t/466222/diy-guide-making-your-own-custom-iem-sleeves-tips-56k-get-outta-here

Znalazłem coś takiego. Bardzo ciekawe. Chyba spróbuję to zrobić ale muszę dobrać jakieś słuchawki pod to.

Edytowane przez szach00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko, bo zasypiam na klawiaturze. Zapędziłem się trochę za mocno i skończyłem ostatecznie na czytaniu o rozwiązywaniu problemów z crossing-overem przetworników armaturowych o szerokim zakresie pasma w IEMach. Ale do rzeczy.

Jak do tej pory ustaliłem sobie ogólny zarys obudowy. Będzie to zapewne odlew z żywicy epoksydowej(mam problem z rozwiązaniem kwestii formy do odlewu: gips zbyt kruchy i nie wiem jak z precyzją, sylikon modelarski jest drogi i bez komory próżniowej prącie może z tego wyjść), dwuczęściowy. Następnie narzędziem wiercąco-kręcącym, powszechnie zwanym miniszlifierką poczynię wyżłobienie w odlewie, by powstały komory. Tulejka na tips będzie prawdopodobnie przeszczepem, tak jak i "odgiętka", ale już teraz poszukuję komponentów do lepszego rozwiązania.

Teraz sprawa kabla. Mimo, iż zapewne będzie to kolejny przeszczep, temat tak mnie wciągnął, iż zamierzam się tym pobawić. Od razu wskoczę na głęboką wodę na płasko, z 10 metrów i spróbuję zrobić kabel pod IEMy.

Jak na razie to nic nie mówię, bo niczego nie jestem pewien, postaram się usystematyzować w następnym tygodniu(między innymi konsultacje z ludźmi, którzy wiedzą).

Ponawiam również swą prośbę o pomoc merytoryczną w formie linków do artykułów, wykładów, etc. Głównie interesuje mnie wygłuszanie, przenoszenie wibracji przez materiały, kierunkowanie membrany w obudowie oraz robienie form i odlewów(j. Polski, Niemiecki, Angielski). w tej chwili zagłębiam się w przecudny temat na head-fi o tworzeniu własnych IEMów. Mam do ogarnięcia jeszcze dwa wykłado-dyskusje po Angielsku - co prawda chyba głównie o armaturach, aczkolwiek żywię nadzieję, iż odsłoni mi to chociaż rąbek tajemnicy o akustyce. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś zrobić coś podobnego?

Gdzie można coś takiego kupić?

Nie próbowałem. Kiedyś widziałem kilka tych filmików na youtubie i mi się przypomniało przy okazji tego tematu. Na amazonie jest spory wybór, w Polsce nie widziałem tego. http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss_1?url=search-alias%3Daps&field-keywords=custom+earplug

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko, bo zasypiam na klawiaturze. Zapędziłem się trochę za mocno i skończyłem ostatecznie na czytaniu o rozwiązywaniu problemów z crossing-overem przetworników armaturowych o szerokim zakresie pasma w IEMach. Ale do rzeczy.

Jak do tej pory ustaliłem sobie ogólny zarys obudowy. Będzie to zapewne odlew z żywicy epoksydowej(mam problem z rozwiązaniem kwestii formy do odlewu: gips zbyt kruchy i nie wiem jak z precyzją, sylikon modelarski jest drogi i bez komory próżniowej prącie może z tego wyjść), dwuczęściowy. Następnie narzędziem wiercąco-kręcącym, powszechnie zwanym miniszlifierką poczynię wyżłobienie w odlewie, by powstały komory. Tulejka na tips będzie prawdopodobnie przeszczepem, tak jak i "odgiętka", ale już teraz poszukuję komponentów do lepszego rozwiązania.

Teraz sprawa kabla. Mimo, iż zapewne będzie to kolejny przeszczep, temat tak mnie wciągnął, iż zamierzam się tym pobawić. Od razu wskoczę na głęboką wodę na płasko, z 10 metrów i spróbuję zrobić kabel pod IEMy.

Jak na razie to nic nie mówię, bo niczego nie jestem pewien, postaram się usystematyzować w następnym tygodniu(między innymi konsultacje z ludźmi, którzy wiedzą).

Ponawiam również swą prośbę o pomoc merytoryczną w formie linków do artykułów, wykładów, etc. Głównie interesuje mnie wygłuszanie, przenoszenie wibracji przez materiały, kierunkowanie membrany w obudowie oraz robienie form i odlewów(j. Polski, Niemiecki, Angielski). w tej chwili zagłębiam się w przecudny temat na head-fi o tworzeniu własnych IEMów. Mam do ogarnięcia jeszcze dwa wykłado-dyskusje po Angielsku - co prawda chyba głównie o armaturach, aczkolwiek żywię nadzieję, iż odsłoni mi to chociaż rąbek tajemnicy o akustyce. Pozdrawiam.

Pisałeś o 200pln, a sam kabel i przetworniki wyjdą za 300, doliczając pozostałe koszty myślę, że w 500 powinieneś się zmieścić,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez weekend zajmowałem się kabelkami i uczyłem się od nowa lutować. Poczyniłem na szybko jeden sznureczek z kabla głośnikowego 0.22mm, gra przyzwoicie, więc postaram się teraz skupić na przymierzaniu się do zrobienia pierwszej formy na obudowę. Pozdrawiam i jak zawsze - wszystkie odnośniki i podpowiedzi mile widziane.

DSCF0637.JPG

DSCF0638.JPG

DSCF0639.JPG

DSCF0641.JPG

Edytowane przez Lyver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności