Skocz do zawartości

Problematyczny restore


lukensz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący problem. Taczka 4g zakupiona na allegro uległa awarii (gniazdo 30-pin jest rozrobione) uniemożliwia ona prawie całkowicie ładowanie i komunikację z PC. Chciałbym oddać grajka do jakieś naprawy ale mam następujący problem, nie jestem w stanie zrobić restore (problem z komunikacją PC) ani wymazać ustawień (sprzedający nie podał kodu, a obecnie nie odpisuje na maile).

Nie chce wysłać Ipod'a z zapisanymi wszystkimi danymi co jest logiczne.

Jakby coś to jest JB.

Ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do przywrócenia wszystkiego do ustawień fabrycznych/wykasowania danych potrzebny jest kod blokady telefonu/odtwarzacza, tj. kod jaki "wklepujesz", gdy chcesz go odblokować do pulpitu głównego :D

 

 

Przede wszystkim, jeśli masz zrobiony JB, to nie przywrócisz go do ustawień fabrycznych z poziomu telefonu/odtwarzacza bo po tej czynności zwiśnie jak jabłku. Przy JB skuteczne Restore można zrobić wyłącznie po kablu, ewentualnie po kablu z trybu DFU (awaryjnego). Jeśli masz niedziałające gniazdo do kabla to tyłek zbity. Bo nic nie zrobisz.

 

A tak w ogóle, to jak Ci się udało w takim razie zrobić JB przy niedziałającym kablu? Poza tym z opisu wynika, że masz założony kod po iCloudzie, A jeśli tak, to nawet jak zrobisz jakimś cudem tego restore, na przykład z DFU, to go nie aktywujesz ponownie, nie znając tego kodu.

 

Generalnie, jak byś się nie obrócił, to wygląda na to, że zawsze będzie d..pa z tyłu.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. dać gniazdo do naprawy

2. wyłączyć taczkę

3. połączyć kablem z komputerem trzymając wciśnięty przycisk home, aż do pojawienia się kabla na ekranie taczki

4. postępować zgodnie z instrukcjami (odtworzenie taczki z kompa z iTunes lub przywrócenie ustawień fabrycznych)

 

punkty 2,3,4 dziś udało mi się dziś z sukcesem wykonać - dzięki zdalnej pomocy Rymcymcym, dzięki ! :) Chciałem się pozbyć nieswojego jailbreak'a na taczce4 64GB z powodów lęków przed cyberprzestępcami ;) a było to możliwe tylko w w.w sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności