Skocz do zawartości

Zdechł iriver x20 i akg 404 :/ - Odtwarzacz + słuchawki do 800zł


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj mi zdechł Iriver x20(+ cała baza mp3 jaką miałem na nim), który praktycznie żył że mną od 2007. Oczywiście szukam czegoś nowego. Po krótce moje wymagania:

- solidny, mocny, wytrzymie upadki na ziemie/posadzke,

- bardzo dobra jakość muzyki(chociaż jak czytałem x20 szpetnie niby grał :/ ) słucham ogólnie electro/trance i czasami różnych gatunków jak mi się coś sposoba,

- nie potrzebuje dużego wyświetlacza, nie będę na nim oglądał filmów,

Czytałem na forum pochlebne opinie o Fiio x1, ale nie wiem czy spełnia te kryteria co do wytrzymałości.

 

Co do słuchawek, nie znam się, miałem akg 404 ale wtyk ciągle mi się rozwalał. Naprawianie i lutowanie mi się już znudziło, raz mi gra lewa słuchawka raz nie. Coś tej same klasy lub lepsze chciałbym.

 

A i jeszcze mam jedno pytanie na koniec, o co chodzi z tymi wzmacniaczami, co druga osoba co szuka playera tak samo szuka wzmacniacza do niego? Te nowe odtwarzacze grają za cicho czy to jakiś problem na linii słuchawki - player?

Edytowane przez lewozmywak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy częstych kolizjach z podłożem bałbym się o cokolwiek większego i droższego niż Sansa Clip+ czy Clip Sport, dbaj trochę o sprzęt :P
A tak serio całkiem, X1 fajny, tylko wybredny co do słuchawek, najlepiej zrobisz, jak najpierw kupisz odtwarzacz, a potem pojeździsz trochę posprawdzać, które słuchawki Ci z nim pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On do dobrego zestawu potrzebuje słuchawek z fajną, rozciągniętą górą, bo sam z siebie ma jej mało i może z wieloma słuchawkami w tym zakresie cenowym najzwyczajniej "mulić" brzmieć kluchowato. Jednak z nowymi wersjami oprogramowania to się poprawia powoli.

Najlepiej kup X1, a potem sprawdź jak się sprawdza z innymi słuchawkami. Do elektroniki to pierwsze na myśl przychodzą mi Creative Aurvana Live! w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra to inaczej, jakie słuchawki polecilibyście mi oprócz Creative Aurvana Live! Zwiększyłem sobie budżet do 300 zł na słuchawki. Z racji z tego że czytałem że jest "wybredny" chciałbym mieć rozeznanie co warto byłoby po testować jak da rade w sklepie mp3store w Katowicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z ta wybrednoscia.

Mam X1 i odsluchiwalem na nim min:

 

Denony (4topy), Focale obydwa gorne, mase AT, Kossy, Soniaki, Ultrasone od 900-15G, Senki od 650tek i mase innych, slowem ze 30-40 par nausznikow.

 

Jedna uwaga TO JEST SPRZET PRZENOSNY!

Wiec przestance pierdziulic do czego sie nada badz nie, ot przyzwoity grajek na podroz/miasto/spacer/fotel.

 

Z kazdymi sluchawkami gra, a roznice robi tylko wylacznie zastosowanie go do konkretnego zadania, wtedy trzeba myslec o rodzaju sluchawek (zamkniete otwarte itd) co do tego nie zgrywania sie, to nie przesadzajmy, bo hi endu np na miescie i tak nie bedzie.

 

pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi zmulone i leniwe granie, to tak, X1 nie jest wybredny w doborze słuchawek.

 

Ze swojej strony bym napisał, że Xduoo X2 się nada, o połowę mniejszy, mniej wymagający od Fiio jeśli chodzi o dobór słuchawek, prosta (choć uboga) obsługa, mocna obudowa. Mam tylko wątpliwości co do wyświetlacza - prawdopodobnie beznadziejna widoczność w słońcu (przy obecnej pogodzie nie jestem w stanie tego sprawdzić) i pewnie szybko będzie się rysował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kazdy lubi szkole hiperjasnych AKG czy Grado.

 

Zawsze i bez wyjatku trzeba isc i odsluchac SAMEMU, dlatego tez takie pitu pitu, ze cos gra cieplo/zimno czy muli/jest wartkie, kompletnie z dupy jest.

 

pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności