Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Która z tych kart dźwiękowych byłaby najlepsza? Inne pr


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zacząłem się zastanawiać, że może czas na przesiadkę ze zintegrowanej Realtek ALC662 na coś, co pozwoli mi usłyszeć tę "wielką" różnicę pomiędzy plikami flac, a mp3. Tylko chciałbym sprawić sobie coś "budżetowego". Myślę, że te dwie stówy wystarczą (tak, wiem że nie, ale nie mam zwyczajnie środków na coś górnolotnego). Preferowałbym kartę zewnętrzną, gdyż niedługo będę musiał zostawić PC'ta w domu i wyjechać na studia z laptopem, a te, jak wiadomo, nie grzeszą jakością dźwięku.

 

Znalazłem następujące pozcje:

- Creative Sound Blaster X-Fi GO Pro (130 zł),

- ASUS Xonar U3 (149 zł),

- AUDIOTRAK MAYA U5 (174 zł),

- HiFiMAN HM-101 (199 zł),

- Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro (199 zł).

 

A jako że jestem w tym temacie zielony bardziej, niż trawa w Islandii - postanowiłem zapytać forumowiczów. Jeśli to pomoże, to moje słuchawki to BSP M4U1 (jak stoi obok). Sprzęt ma służyć, oczywiście, do słuchania muzyki przez słuchawki (głównie filmowej, czasem indie rock'a i newschool'owego rapu).

 

Jeżeli ktoś ma sugestie, jak do tego czy taka zmiana źródła w ogóle pomoże, czy nie - proszę śmiało pisać. :)

I jeśli właśnie zdenerwowałem któregoś moderatora ilością akapitów, odgrzewanym tematem czy łączeniem dwóch tematów w jeden - z góry przepraszam. :P

 

---------

 

EDIT 09.02.15r.: sprawę rozwiązał zakup Fiio E10 Olympus (starsza wersja DACa poleconego przez uzytkownika Play). Jeśli ktokolwiek przypadkiem się tu przypałętał w celu znalezienia czegoś taniego dla siebie, to mogę ten sprzęt śmiało polecić. Gra czyściutko, bez żadnych szumów. Plusem jest też opcjonalne podbicie basów.

Moderatora prosiłbym o zamknięcie tematu (z tego co widzę, nie mogę tego zrobić sam).

Edytowane przez SpriteYagami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz usłyszeć WIELKĄ różnicę to nie w takiej kwocie. Lepiej przeznacz to na dołożenie do dobrych słuchawek - to one robią największą robotę w wypracowaniu efektu końcowego.

 

Czasem karty za 200 pln wcale nie biją integry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twoimi obecnymi słuchawkami to wygląda mnie więcej tak, jak chciałbyś w maluchu porównywać opony do f1 - którą lepiej będę zbierał zakręty? :)

Słuchawki są najważniejszym elementem zestawu. I Twoje raczej tej różnicy nie pokażą. Ba! Ja mam akg k551 i dac fiio e07k (nie jest to może coś co tyłek urywa, ale przynajmniej słuchawki są conajmniej przyzwoite) - różnice są SUBTELNE i do wychwycenia na piosenkach, które bardzo dobrze znam. Jeśli puścisz mi numer, którego nie znam w obu formatach, to może w 60-65 przypadkach na 100 wskażę prawidłowo (a i to nie wiem czy nie przesadziłem). A teraz zauważ ile mój sprzęt jest droższy od tego co planujesz wydać :)

Słowem - skup się na muzyce, a nie na technikaliach, bo stracisz frajdę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już się bałem, że tracę słuch po przeczytaniu wypowiedzi w internetach o tym, jak to mp3 wszystko psuje, jak integra psuje dźwięk i o "FLAC master race". :P

Tak czy inaczej, kartę i tak mam zamiar kupić (laptop na studia), więc sugestie do tego co podałem czy inne propozycje byłyby mile widziane. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz usłyszeć WIELKĄ różnicę to nie w takiej kwocie. Lepiej przeznacz to na dołożenie do dobrych słuchawek - to one robią największą robotę w wypracowaniu efektu końcowego.

 

Czasem karty za 200 pln wcale nie biją integry...

 

e no, chłop ma słuchawy z kategorii premium portable, więc IMO nie ma co tu dokładać do lepszych

 

jak dla mnie to weź dozbieraj parę groszy i kup Fiio E10k

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Play

Niby słyszałem, ze Fiio byłaby bardziej opłacalna, ale 100 zeta to nie jest jednak "parę groszy". Chyba, żebym poszukał w zagranicznych, ale wątpię, by tam było taniej.

Tak w porównaniu maya u5 (bo na to się na razie zdecydowałem) vs. fiio e10k to jakie są minusy dla audiotraka?

Edytowane przez SpriteYagami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności