Skocz do zawartości

Phillips Fidelio X2 / X3


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 26.10.2017 o 23:43, Aro91 napisał:

X2 na lepszym kablu bardzo chwalone ale chyba i tak gorsze technicznie niż K712 na stock kablu ?

To samo chyba się tyczy polecanych mi DT990ED

 

Absolutnie dt990ED to inny kierunek bardziej konkurent k701 k712 niż x2.

X1 X2 to jest fun i jeśli już to konkurencją jest dt990pro.

 

Ogólnie kurde bas mają taki ze chodzi za mną, ale co pomyślę o wysokich tonach od razu mi przechodzi.

 

To jak jest z tymi x2 vs x2HR ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam co pisałem pod wątkiem Pionka. Fotki gratis :P hyhy
 

Przyszła nowa zabawka :D. Jestem po pierwszych paru godzinach odsłuchów. Dotychczas X2 słuchałem z telefonu, więc jakis doświadczony w sferze audio to nie jestem... Różnica pomiędzy XDP-100R a telefonem nie jest jakaś druzgocąca. Poza samą barwą brzmieniową wyraźną różnicę słychać w holografi. Wcześniej dźwięk wydobywajacy sie z tych słuchawek był zbitą papką. Teraz zdecydowanie łatwiej jest mi wyodrębnić poszczególne instrumenty, czy też zwizualizowac sobie samą scenę. Jeśli chodzi o jej rozmiary, to na chwilę obecną zmian nie dostrzegam... myślę, że jak się dokładniej z grajkiem zapoznam - różnice będą bardziej namacalne. Tyczy się to również detalu. Myślę, że jeszcze parę dni i te wszystkie różnice się wyostrzą i będę mógł precyzyjniej je określić.

Ogólnie to wrażenia są bardzo pozytywne. Obsługa z racji znanego wszystkim systemu jest bezproblemowa. 

AOAZIFo.jpg

BzlRnm5.jpg

Edytowane przez wdwdr
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, wdwdr napisał:

Wrzucam co pisałem pod wątkiem Pionka. Fotki gratis :P hyhy
 

Przyszła nowa zabawka :D. Jestem po pierwszych paru godzinach odsłuchów. Dotychczas X2 słuchałem z telefonu, więc jakis doświadczony w sferze audio to nie jestem... Różnica pomiędzy XDP-100R a telefonem nie jest jakaś druzgocąca...

To normalne przy przesiadce z czegoś słabszego, na lepsze. Jak się już do tego lepszego przyzwyczaisz, wtedy powrót do słabszego jest bolesny ;) .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2017 o 13:27, Gorionn napisał:

 

Kosmetyczne różnice w żaden sposób nieusprawiedliwiające dwukrotnie wyższej ceny. 

Na ebayu brytyjskim są nowe X2HR po 190 GBP i z tego co widzę - od dobrych sprzedawców. Nie wiem na ile są one autentyczne, ale cena nie wygląda więc na dwukrotnie wyższą od X2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kilka dni temu znalazłem X2HR'ki w dobrej cenie w Anglii i dzisiaj rano do mnie dotarły. Korzystam z nich od kilku godzin i mam mieszane uczucia.

 

Nie jestem audiofilem i nie operuję tymi wszystkimi profesjonalnymi określeniami, więc napiszę to po swojemu.

 

Bass jest wszędzie i jest fajny, lecz po dłuższym czasie staje się trochę męczący. Wokal w 90% przypadkach jest jakby wytłumiony i taki trochę stojący z tyłu. Przy niektórych piosenkach jak jest lekkie wyciszenie, to czasami słyszę takie jakby 'strzały' ze słuchawek. Są delikatne, ale jednak zauważanle.

 

Komfort jest super. Są o wiele wygodniejsze od moich Sennheiserów Game One. Niestety są też cięższe i po kilku godzinach (pisząc to ciągle siedzę w Philipsach) boli mnie już szyja (od ciężaru) oraz głowa (dość mocno ściskają, lecz akurat to chyba się rozejdzie).

 

Budowa jest prima sort. Czuć, że są solidne i to mi się podoba, gdyż wyżej wspomniane Sennheisery są tak plastikowe, że aż mnie boli od samego patrzenia na nie.

 

Z graniem bezpośrednio ze smartphona nie ma najmniejszych problemów - łatwo je napędzić.

 

Tak czy inaczej, bujam się z własnymi odczuciami. Ostatecznie chyba jednak je zwrócę. Po tych kilku godzinach przyzwyczaiłem się do bassu i uważam, że jest świetny. Nie mogę jednak przeboleć tego, że za słabo słyszę sam wokal. Nie mam jednak pomysłu na alternatywy, które dobrze współpracowałyby z moim telefonem. Nie chcę bawić się w ampy itp. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchawki grają w kształcie litery U.

To oznacza sporo bssu i wysokich tonów i lekko schowaną średnicą. Taku mają styl, w niektórych gatunkach sprawdza się to lepiej w innych gorzej plus jwestua preferencji. Pisaliśmy o ich charakterystyce w tym temacie wielokrotnie wiec nie powinno być zaskoczenia.

Natomiast jeśli slyszysz jakieś strzały to słuchawki nadają się do zwrotu. No i inna kwestia, że ich poprostu szkoda parowac z samym telefonem bo nie pokażą nawet połowy potencjału mimo, ze zagrają głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiony absolutnie nie jestem. Po prostu nigdy nie miałem tego typu słuchawek i nie spodziewałem się aż takich efektów :)

 

Wczoraj na koniec jeszcze podjąłem je pod mój wzmacniacz Yamahy do kolumn i faktycznie grały inaczej, wręcz lepiej i wyraźniej. 

 

Tak czy inaczej, obecnie są w fajnej cenie HD6xx na massdropie i zastanawiam się nad wymianą. Problem w tym, że te Philipsy coś mają w sobie dziwnego, bo jakoś ciężko byłoby mi się z nimi rozstać, nawet po tym jednym dniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, macieqq said:

Zdziwiony absolutnie nie jestem. Po prostu nigdy nie miałem tego typu słuchawek i nie spodziewałem się aż takich efektów :)

 

Wczoraj na koniec jeszcze podjąłem je pod mój wzmacniacz Yamahy do kolumn i faktycznie grały inaczej, wręcz lepiej i wyraźniej. 

 

Tak czy inaczej, obecnie są w fajnej cenie HD6xx na massdropie i zastanawiam się nad wymianą. Problem w tym, że te Philipsy coś mają w sobie dziwnego, bo jakoś ciężko byłoby mi się z nimi rozstać, nawet po tym jednym dniu...

grają jak duży system kolumnowy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności