Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Phillips Fidelio X2 / X3


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, delfin150 napisał:

@Lemonsky Już druga osoba sugeruje mi samą miedź do tych słuchawek. Jestem ciekaw z czego sklecony jest ten oryginalny kabel, nigdzie nie mogę się tego doczytać.

Oryginalny jest zapewne jest z miedzi, ale bardziej jest kwestia ile jest tej miedzi - jak są cienkie żyłki to słabsza jest dynamika, bas z gorszym wykopem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Perul napisał:

Oryginalny jest zapewne jest z miedzi, ale bardziej jest kwestia ile jest tej miedzi - jak są cienkie żyłki to słabsza jest dynamika, bas z gorszym wykopem itp.

 

No właśnie takich szczegółów chciałem się dowiedzieć na headfi, ale nic nie znalazłem. Bo producent raczej tego nie napisze, po co się pogrążać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Lemonsky said:

Miedź 5N. AWG 22,5 na jedną żyłę, żyły skręcone razem.

jakieś źródło ?

jakoś nie chce mi się wierzyć bo za lekki

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, ale jak to z kablami bywa nie chcę się dzielić pochodzeniem. Tak samo jak Fatso, Jimi czy Perul. Żyła ma 0,6 mm średnicy, więc na podstawie tabel AWG na Wikipedii wychodzi taka wartość. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
11 godzin temu, sslaw napisał:

Miał ktoś  styczność  z dacem Aune  X1 Pro w połączeniu z Fidelio X2,  bo zastanawiam się nad kupnem, chcę nim zastąpić Aim 808 w moim Pc

Jeśli już Aune X1 to raczej S nie pro. Aune X1S to następca, piąta generacja. Przede wszystkim lepszy DAC. X1S - ESS9018k2m,  X1pro - PCM1793.

Poczytaj http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-daca-wzmacniacza-aune-x1s/

Świetna recenzja.

Odezwij się do @wdwdr, miał zdaje się jedno i drugie. Ja ze swojej strony mogę polecić Aune X1S. I jako DAC. I jako AMP. Fajny kombajn:) Teraz go testuję w połączeniu z CD CA Azur. Moja płytoteka zagrała na nowo:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, Aro91 napisał:

Panowie mam właśnie Sennki HD555 i je testuje, czy ktoś pamięta jak wypadają HD555/HD595 w porównaniu do X2?

Najbardziej mnie ciekawi różnica w ilości niskich tonów, naturalności wokali, separacji źródeł, holografii.

Pozdrawiam o/

 

Sam przesiadłem się z HD555 na X2 i we wszystkim jest lepiej :) Separacja, holografia dużo lepsza niż w 555 tam często wszystko było zbite, ściśnięte. Bas W X2  dużooo lepszy, bardziej mięsisty , schodzi niżej i jest bardziej zróżnicowany. No ogólnie to dla mnie inna klasa słuchawek. Aktualnie mam je podłączone do AIm808 a wiem że to nie idealne połączenie czyli mogą jeszcze więcej i lepiej :) 

Edytowane przez sslaw
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

https://muzostajnia.wordpress.com/2016/10/06/hd600-zwyczajnie-niezwyczajne/
 

4 godziny temu, chico99 napisał:

Mam pytanie, jak wypadają X2 w zestawieniu z HD600. Czy ktoś słuchał jednych i drugich i może coś o tym napisać? Znajomemu robię przysługę, prosił mnie o radę które słuchawki wybrać, a ja niestety nie znam tych modeli.


Tutaj zależy wszystko od preferencji i ceny. HD600 są najbardziej audiofilskie. X2 mają wysoką jakość i kurdę... grają dobrze ze wszystkiego (prawie), ale jednak są dość czułe na jakość i charakter źródła, z dużym nastawieniem na to drugie. Mają jednak w którymś miejscu dołek na  średnicy i choć przy użytkowaniu wyłącznie ich to aż tak bardzo nie przeszkadza to przesiadając się wtem i nazad na H600 czuć zwężenie tego pasma. Nie można ich jakość tak całkowicie porównać bo to inne granie jest. Audiofile pewnie wyżej ocenią HD600 pod warunkiem, że na źródle ich zagrają odpowiednio głośno i nie słuchają cięższej muzy.

Do stawki można dorzucić pod względem klasy dźwięku K712 pro też wyborne słuchawki. Odmiany DT990 ogólnie oceniam słabiej, chociaż z odpowiednim źródłem, też grają zaskakująco dobrze. Tak jak mówię, wszystko zależy od różnych czynników.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MrBrainwash napisał:

Tutaj zależy wszystko od preferencji i ceny.

@MrBrainwash dzięki za linka:) Nie trafiłem na te zestawienie z HD650. Te senki akurat mam, co daje mi jak jakąś perspektywę. Jak poczytałem to się sam zastanawiam nad HD600;)

To do ceny to jest w zasadzie podobna HD600 około 1100,00, X2 około 900,00.

Preferencje: spokojna muzyka akustyczna, gitary akustyczne, kawałki oparte na wokalacg, progressive rock, folk, country, jazz, elektroniczna, pop, blues.

Wspomniałeś o K712, je też akurat mam. Może jakieś odniesienie, tych słuchawek, do HD600 i X2?

I jaszcze jedno odnośnie X2, ponoć pierwsza wersja ciekawiej gra.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

I jaszcze jedno odnośnie X2, ponoć pierwsza wersja ciekawiej gra.  


Bardziej oryginalne brzmienie - tak. Żałuję, że sprzedałem, lub nie kupiłem ponownie jakiejś używki z okazji. To nie znaczy, że są lepsze lub gorsze od X2 - są inne, trochę mniej dopracowane w poszczególnych pasmach, grające bardziej w szerz, przebijające się podkolorowanie średnicy i góry (podobnie jak to ma miejsce w K712, tylko inaczej). Można było im to było jednak wybaczyć za tą charakterystyczność i odmienność. 

 

Cytuj

Wspomniałeś o K712, je też akurat mam. Może jakieś odniesienie, tych słuchawek, do HD600 i X2?


Jabłka vs pomarańcze ;) HD600 trzeba posłuchać - nie ważne czy się je kupi czy nie. Mają takie smaczki, że stają się referencją dla całej reszty. Obecnie jednak przekonują mnie K712 za scenę i balans tonalny. Trochę się rozpisałem w klubie AKG w kwestii K712 vs X2 ale mój odbiór tych słuchawek zależy od różnych czynników. X2 trzymam, bo wiem, że w tym segmencie ciężko o otwarte wygodne, łatwo pędzone słuchawki z wydatnym basem, no i oczywiście z zachowanym poziomem jakości. Po za tym kupiłem je trochę drożej niż teraz można je mieć, ale dalej w odpowiedniej cenie do ich klasy grania, za te 660-700zł być może ponownie bym je kupił. ;) K712 pro bardzo mi podeszły. HD600 na mnie zrobiły wrażenie, ale jakoś nie mam potrzeby ich mieć, chociaż warto je mieć. :) X2 dopiero z czasem zacząłem doceniać (nie miałem odpowiedniego źródła do nich).

 

Cytuj

Preferencje: spokojna muzyka akustyczna, gitary akustyczne, kawałki oparte na wokalacg, progressive rock, folk, country, jazz, elektroniczna, pop, blues.


X2 najlepiej wypadną w elektronice bo mają bas. czarne tło, dynamikę, 3D. AKG i senki w całej reszcie, tylko zależy czy lubić bardziej neutralne i spokojne brzmienie, czy lekko ocieplone z lekką pikanterią. Czy lubisz mieć wszystkie niuansiki prezentacji i węższą scenę, czy może większą scenę z bardziej koherentnym przekazem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chico99 napisał:

... Preferencje: spokojna muzyka akustyczna, gitary akustyczne, kawałki oparte na wokalacg, progressive rock, folk, country, jazz, elektroniczna, pop, blues...

Jak takie preferencje, to imo HD600 będą nie do pobicia :) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LuQi napisał:

@chico99 Fidelio X2 masz w niższej cenie niż podałeś w wersji X2/00 z Amazona hiszpańskiego za 159 EUR lub w wersji X2HR/00 za 192 USD z Joybuy. W obu przypadkach wychodzi niespełna 700zł przy dzisiejszych kursach.

Natomiast HD650 z Massdropa za 200 dolarów. Wiem, że grają inaczej niż HD600, ale w tej cenie warto się zainteresować.  Skoro już przy tej stronce jesteśmy. Pojawiają się też tam Jubilee za 160 dolarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash , @Perul wielkie dzięki za info. Jednak chyba X2:). Przeważyła kwestia napędzenia H600. Znajomy dla którego kupuję słuchawki, może mieć z tym problem. Jak jemu nie zagrają X2 to ja je wezmę i dołączę do swojej kolekcji:).

Muszę też gdzieś dorwać i posłuchać HD600. Zaciekawiliście mnie. Sądziłem, że to raczej nie moje granie, ale ...

@LuQi dzięki za cynka:) to pozwala zawsze zaoszczędzić sporo grosza. Pytanie dot. oznaczeń wersji X2, na co powinienem zwrócić uwagę? X2/00, X2HD/00?

I jeszcze jedno, czy jest coś co powinienem wiedzieć kupując na Joybuy- u? Czy jest tam standard tak jak np. na aliexpress, czy jest coś na co trzeba uważać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chico99 Fidelio X2/00 to stara rewizja, a X2HR to nowa więc wybierz którą chcesz. Ze starą rewizją zdarzały się problemy z balansem pomiędzy prawym i lewym kanałem, ale to chyba w jakiś pierwszych egzemplarzach. Sam miałem niedawno X2/00 i kanały grały równo. To tak do informacji.

 

Chyba do zakupów na Joybuy to kiedyś miałem okazję coś tam kupić. W zasadzie niczym się to nie różniło od chociażby Alliexpres. Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to to, że towar czasami leci z Chin bezpośrednio do PL, a czasami przez jakiś kraj pośredniczący w EU więc jest ryzyko, że mogą zostać naliczone opłaty celne, choć nie jest to regułą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, LuQi napisał:

@chico99 Fidelio X2/00 to stara rewizja, a X2HR to nowa więc wybierz którą chcesz. Ze starą rewizją zdarzały się problemy z balansem pomiędzy prawym i lewym kanałem, ale to chyba w jakiś pierwszych egzemplarzach. Sam miałem niedawno X2/00 i kanały grały równo. To tak do informacji.

 

Chyba do zakupów na Joybuy to kiedyś miałem okazję coś tam kupić. W zasadzie niczym się to nie różniło od chociażby Alliexpres. Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to to, że towar czasami leci z Chin bezpośrednio do PL, a czasami przez jakiś kraj pośredniczący w EU więc jest ryzyko, że mogą zostać naliczone opłaty celne, choć nie jest to regułą.

thx:) Klimaty z cłem i vat znam. Miałem okazję płacić i to nie raz ? Jak ovatują i oclą X2, produkt pow.150 euro, to wyjdzie drożej niż w polskiej dystrybucji. No ale jest opcja z Hiszpanii. Wtedy jest bez opłat:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash Masz doświadczenie w omawianych modelach dlatego zapytam się, co sądzisz o takim przypadku gdy słucham 50% elektroniki i 50% ostrzejszej muzyki rockowej, co w tym wypadku byś bardziej wybrał X2 a może K712/DT990?

Sprawa z Źródłem mniej istotna, bo raczej każde z tych modeli bym podłączył do czegoś lepszego niż combo zasilane z portu usb :P

Wiem że bas w X2 kusi, ale czy one mają tak dobrą szybkość i rytmikę co inne modele ?

Pozdrawiam ;)


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku, charakterem przy takich wymaganiach najbardziej pasują X2 i DT990 pro. 

 

Cytuj

 Wiem że bas w X2 kusi, ale czy one mają tak dobrą szybkość i rytmi co inne modele ?

 

Wydaje mi się, że tak, ale nie jestem pewny, czy tak samo rozumiemy te terminy i czy tak samo odbierzemy te słuchawki. Ostatnio korzystałem sporo z X2 i trochę z Dt990 słuchając takiego 'a perfekt circle' albumu "eat the elephant". Nie mialem powodu do narzekania. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wtrącić swoje trzy grosze odnośnie X2, ponieważ występuje znacząca różnica pomiędzy wersja pierwszą X2 (brązowy pałąk), a drugą (czarny pałąk, model X2/00 i HR). Pierwsza gra bardzo podobnie do HD600, czyli ciepło, gęsto, nieco ciemno i przyjmnie, natomiast v2 jest chudsza, szybsza, średnica neutralna i potrafiąca zakłuć. Ogólnie byłem w szoku i rozczarowałem się, bo słuchawki jak dla mnie straciły swój urok i w pewnym sensie uniwersalność. :(

Dnia 29.04.2018 o 08:06, LuQi napisał:

@chico99 Fidelio X2/00 to stara rewizja, a X2HR to nowa więc wybierz którą chcesz. Ze starą rewizją zdarzały się problemy z balansem pomiędzy prawym i lewym kanałem, ale to chyba w jakiś pierwszych egzemplarzach. Sam miałem niedawno X2/00 i kanały grały równo. To tak do informacji.

X2/00 i HR, to są nowe rewizje, starą odróżnia brązowy pałąk i bardziej nasycone brzmienie.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, neonlight napisał:

Chciałbym wtrącić swoje trzy grosze odnośnie X2, ponieważ występuje znacząca różnica pomiędzy wersja pierwszą X2 (brązowy pałąk), a drugą (czarny pałąk, model X2/00 i HR). Pierwsza gra bardzo podobnie do HD600, czyli ciepło, gęsto, nieco ciemno i przyjmnie, natomiast v2 jest chudsza, szybsza, średnica neutralna i potrafiąca zakłuć. Ogólnie byłem w szoku i rozczarowałem się, bo słuchawki jak dla mnie straciły swój urok i w pewnym sensie uniwersalność. :(

X2/00 i HR, to są nowe rewizje, starą odróżnia brązowy pałąk i bardziej nasycone brzmienie.

 

Absolutnie nie jest tak jak piszesz. Fidelio z brązowym pałąkiem i srebrnymi pierścieniami do mocowania muszli to model X1. Natomiast tak jak już pisałem, X2/00 to pierwsza rewizja Fidelio X2, a X2 HR to ich nowa rewizja.

 

X2-01.jpg

X2-002.jpg

X2-003.jpg

 

 

Edytowane przez LuQi
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności