Skocz do zawartości

Phillips Fidelio X2 / X3


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Imho - wszystko co "dodaje" więcej niż mniej do dźwięku,  w szczególności V-kuje do X2 nie nada się, bo podreśli to, co i tak w X2 jest podkreślone.

DFB na przykład - o rozrywkowym charakterze, Reda nie znam, DFB z x2 już jest za rozrywkowo, czytaj mniej uniwersalnie, znaczy słabo czasem - linia basu na przykład wypada już nieco karykaturalnie...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Caution napisał:

X1S nie wpływa na barwę słuchawek to co mogę napisać?

Chyba już nic ;)

A na poważnie...jak kontrola basu, czy X1S nie zamula go i nie robi się misiowaty, jak średnica...słuchawki grają delikatną Vką, czy średnica jest dobrze słyszalna (X1S ją przybliża czy oddala) co z wysokimi czy słuchawki na nim sybilują (czy słychać syczenie głosek ś,ć,ź itp. Jak ze sceną, czy poszerza czy pogłębia. Ot takie podstawy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X2 z X1S - świetne połączenie. Bardzo neutralny DAC nie wpływający na brzmienie słuchawek, które grają swoją manierą. Bas schodzący nisko, świetnie kontrolowany, średnica delikatnie odsunięta od słuchacza (pół kroku), góra idzie dość wysoko, ale nie ma absolutnie żadnej asybilacji. Hektary dobrze poukładanej sceny plus świetna holografia. Bardzo dynamiczne granie z ogromnym ładunkiem emocji i "fun'u". Czystość, neutralność bez grama kocyka.

Jak pisał wcześniej @manuelvetro z Dragonfly Black niesłuchalne. Basu od groma aż przesłanie średnicę i jest wolniejszy niż na X1S. 

Jak kogoś nie stać na NH albo przeszkadzały mu pogłosy lub bas zachodzący na średnicę to warto sięgnąć po X2. Niestety góra w NH wciąż niedoścignięta. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regres o stopień w dół to odpowiednie określenie.

Bas jeśli chodzi o faktury lepszy jest w NHC ale za to w X2 jest znacznie szybszy bardziej punktowy mniej rozlewający się; średnica piękna, analogowa "wręcz" kremowa w NHC, w X2 bardziej naturalna. W obu parach słuchawek lekko wycofana. Wysokie to majstersztyk w NHC, pomimo że bardziej przygaszona nie idąca tak bardzo do góry jak w X2 to jednak bardziej szczegółowa. Scena i holografia na plus w X2, jednak NHC grają bardziej dookoła głowy (3D) to tutaj mamy słuchanie bardziej na boki.

Trzeba też pamiętać, że wielu w NHC/Owlach nie pasuje pogłosowowość, delikatny kocyk i przełamanie basu ze średnicą, tutaj w X2 tego nie ma.

Jeszcze jedno...można się czepiać kabli AQ, ale ten kabel od X2 to zupełna katastrofa. Ciężki, długi na 3m i skręcający się niemiłosiernie.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, Caution napisał:

A jakbyś miał dostać prezent na urodziny AGNH lub X2 to które byś wolał całościowo jeżeli chodzi o dźwięk?

Dzisiaj wybrałbym X2 pod dwoma warunkami:

1. Stać Nas tylko na jedną parę słuchawek. X2 to typowe allroundery. Zagrają dobrze wszystko. Świetnie sobie poradzą w rocku, metalu, rapie, muzyce filmowej. Oglądanie filmów to czysta przyjemność. Świetnie sprawdzą się w grach, ja akurat lubię od czasu do czasu pograć. NH lepiej sprawdzą się w bluesie, muzyce klasyczne, jazzie itp. 

2. X2 są mniej wymagające jeśli chodzi o źródło i nie specjalnie się skalują. Wystarczy dobry DAC. Jak ktoś się postara to może mieć komplet za 1000 zł. NH z kolei to wg mnie minimum Dragonfly Red, ale to entry level. Im wyższa jakość DAC i AMP tym więcej pokażą. Tutaj nie ma limitów, trzeba zadbać o synergie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tanatos72 napisał:

Mam i ja i muszę się zgodzić. Dobrze grają z Axona7, Xperii Z2 i z M-Daca. Jedyny minus to trochę sztywnawy przewód.

Ja zamówiłem kabelek od naszego forumowego kolegi @bigmaras , jutro powinien dojść to dam znać jak się sprawuje.

http://allegro.pl/vention-kabel-audio-hifi-4n-ofc-srebro-150cm-i6706378445.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Caution napisał:

Koniecznie daj znać, ale szczerze wątpię, żeby były jakieś zmiany dźwiękowe, jedynie wygodniejszy do zastosowań mobilnych.

O dźwiękowych nawet nie marzę, ale chodzi o wygodę. Ten firmowy nie nadaje się nawet do stacjonarnych odsłuchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności