Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Phillips Fidelio X2 / X3


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie musiałeś od razu odpowiadać. :) Daj znać, jak już je osłuchasz. 

Sam swego czasu miałem chrapkę na nie, wahałem się między nimi a K712 Pro - wybór padł na te drugie i nie żałuję. Dostępność też zrobiła swoje, bo stosunkowo trudno było dostać nówki (teraz zresztą też). Philips może szykuje X3. ;) 

W X2 pasowałyby mi pewnie głębokie muszle (przynajmniej takie się wydają), bo w AKG kawałek ucha mi się odciska po jakimś czasie użytkowania (co zniwelowałyby też grubsze/mniej ugniatające się pady, bo w K612 Pro nic takiego się nie dzieje). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, manuelvetro napisał:

Kolejna porcja wrażeń, x2 słuchane nawet tylko z touch 6 - dla mnie to są słuchawki z tak wielkim ładunkiem klimatu, czaru i emocji - i wciąż poprawnie grające technicznie - że są po prostu - po swojemu może - doskonałe. Nie zmieniłbym w nich nic. No i nie miałem jeszcze lepiej grających z niczego (touch 6) słuchawek. Nie spotkałem takich, choć miałem ich dziesiątki dziesiątek.

 

Słuchasz ich na fabrycznym kabelku czy zaaplikowałeś im coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Caution napisał:

@manuelvetro
Fatso pisał "Discard Your Fears Riverside, organy mocno wycofane, trzeba się ich specjalnie doszukiwać. Brak mi spójności brzmienia."
Sprawdzisz to?

 

Kilka pieczeni na jednym ogniu upiekę zatem:

 

@Palpatinepytał mnie na PW, jak z DFB grają , @qjin o porównanie sceny z k701 , @LuQi o kabel.

 

Zapuscilem zatem Discard your fears Riverside z iPada mini2 via DFB . Graly kolejno k701 FAW, x2 stock, dt1990pro Audeos 7n, x2 stock, k701 FAW. 

 

Organy są nagrane (za) cicho, zlewają się z głośniejszymi organami (2.27 )  W dt1990pro słychać wszystko pięknie, niemniej separacja tego motywu organów powtarzająca sie cały utwór cyklicznie, w refrenie? (discard your fears od 2.27 jest imho skopana. Zatem jeśli chodzi o separację organów cicho nagranych i w momencie 2.27 będących tak mocno w tle, że aż zlewających się z innymi, pierwszoplanowymi to 1990 > k701 FAW > x2

 

Czyli @Fatso miał rację, trzeba w x2 się wsłuchiwać w te organy. Miedzy k701 FAW a x2 różnica nie jest duża, tez się trzeba wsłuchiwać, ino kapke mniej.

 

Wielkość sceny: k701 > x2 > 1990 , różnice miedzy poszczególnymi zawodnikami nie są duże. 

 

DFB a iPad min 2 - x2 ten utwór zagrały równiej z iPada. Ewidentne w x2 DFB podbiła bas i górę. Słuchać to było bardzo mocno w tym utworze. Ergo nie jest to dobry pomysł, choć słuchało się przyjemnie, ale tego basu było już naprawdę dużo.

 

aktualnie słucham tego utworu z pionka i x2, pionek dodaje góry (względem iPada mini2 ) natomiast dół tak jak @jd1210 przypuszczał temperuje i definiuje bas x2. Szczegółowość w całym paśmie tez nieco zyskuje, teraz te organy m.in. słyszę wyraźniej niż z DFB i z iPada mini2, gdzieś na poziomie k701 z DFB, pi razy drzwi. Z pionka k701 FAW zagrają lepiej - jak x2 - niż z DFB. Nie chce mi się porównywać, wiem.

 

wnioski:

1. Fatso miał rację, niemniej

2. Organy są nagrane za cicho, ze słaba separacją od  2.27

3. Nie polecam DFB do x2, bo gra v-ką, polecam do nich jabłka, są równiejsze :P przynajmniej mini 2 , choć z touch6 słucha mi się jednak przednio (gorzej niż z pionka, ale ziemniak nigdy nie będzie truflą ;) )

4. Scena k701 większa (trochę)

5. Kabel x2 stockowy, a 1990 maja 7n od Audeosa z tych samych drutów 7n, co moje k701 od Forzy - ale tu rekabling był obustronny, co czyni różnicę, wiem, bo wcześniej miałem na tym samym przewodzie od Forzy w tych samych słuchawkach jednostronny :P ) 

6. Na koniec odniosę się do porównania poprzez subiektywne odniesienie stockowych k701 do dt1990pro Audeos do stockowych x2. Otóż stockowych k701 nie mogłem słuchać po dt1990pr, bo były  technicznie wyraźnie gorsze i zmulone, stad konieczność rekablu. Stockowych x2 - choć są technicznie wyraźnie gorsze (w podobnym stopniu co stockowe k701) od 1990 Audeos, słucham z przyjemnością. K701 stock mialy kocyk, były zmulone nadto. I x2 względem 1990 mają misia. 

Ale ten miś musi zostać, bo szwargoli  do mnie in Deutsch meine name ist Sennheiser.

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

O , taki kabel zanabylem pare dni temu od @bigmaras http://allegro.pl/vention-kabel-audio-ofc-99-99-1-5m-pilot-mik-i6756787539.html z pilotem i hulam teraz z taczki 6 wakacyjnie :P pilot działa, kabel działa, gra ładnie, na oko podobnie jak z oryginalnego 3metrowca, nie chce mi się porównywać, wygoda plus 10 dla kabla od @bigmaras , cena oczywiście także.

@LuQi natomiast wcześniejsze opisy dotyczyły  kabla oryginalnego. Ja się lubię bawić w kabelki, 7n w szczególności cenię, ale w przypadku x2 nie mam potrzeby, ten z pilotem od biga jest w porzo do ziemniaka, smakują mi fidelio i z ziemniaka, tak głównie słucham z hamaka 

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że pytasz o kabel od vmoda. On jest fajny wizualnie i praktycznie, a dźwiękowo jest lepiej niż stock od philipsa. Ciężko opisywać takie zmiany, ale powiedziałbym, że jest mocnieszy dół, bardziej czarne tło, bardziej słyszalna holografia (aspekt przestrzenny dźwięku), w tym głębia. Pod tymi względami kabelek od vmoda jest " bardziej" niż kabel stockowy i na cordialu i neutrikach.

 

A tego z linku Manuela nie znam, ale mi się spodobał wizualnie.:)

 

Kable V-moda można kupić na necie, oddzielnie. Na pewno na stronie producenta, ale czy gdzieś jeszcze to nie wiem. Wykorzystuje je i zachwala również Zeos na YT (jeśli nie idzie w balans).

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

9qa03Ip.jpg

 

Małe porównano z K550 - moze kogoś zainteresuje. 

 

Posłuchałem trochę X2 na zmianę z K550, by mieć nieco jasniejszy (hehe) obraz jak one grają. Póki co - tylko z telefonu (Hujałej P8), pliki audio w formacie .flac/.wav. 

 

Tak więc: jeśli chodzi o poziom głośniości to w przypadko X2 preferuję o +1 względem K550. Gdy je zmieniam, K550 wydaja mi się na tym ustawieniu za głośne, stąd chęć obniżenia poziomu głośności.
Początkowo różnica w rozmiarach sceny wydawała mi się minimalna, jesli już to z przewagą dla X2, ale to na granicy placeba. Teraz wyraźnie słyszę, że scena w X2 jest większa. Nie jakoś znacznie, ale jest i to słychać.
Kolejna kwestia to holografia, X2 są wyraźnie precyzyjniejsze.

W pierwszych sekundach Hit the Road Jack (w tym wypadku Acid Drinkers) są bębenki :D. Słysze je taką falą góra-dół przechodzącą z prawej strony na lewą z wyrażnym rozciągnięciem się po tej lewej stronie, dalej leci środek. I tak w K550 ta fala wydawała się być... płaska. Słyszałem te bębenki od prawej do lewej dopiero z wybiciem się po tej lewej stronie.

Dźwięk tych bębenków w K550 wydaje się być taki rozmyty, jakby mu dać blura +10 w gimpie :D.

W Advanced Research Micka Gordona (OST z nowego Dooma), gdzieś koło 3:20 słychać coś a la wybuch, przyjmijmy, że to fala uderzeniowa. I tak w X2 wydaje się ona rozchodzić za moimi plecami do przodu, rozszerzając się maksymalnie na mojej wysokości. W K550 to rezejście się fali jest ze srodka głowy w szerz - pozbawione głębi.  

K550 wydają mi się posiadać więcej tego nisko schodzącego basu. Te "uderzenia" w soundtracku z Dooma miały jeszcze mocniejszy wydźwięk, co przy mniejszej scenie i minimalnie większej głośności (kilkukrotnie zdarzyło mi się zapomnieć ściszyć o ten jeden) było mało przyjemne.

 

prQJ398.jpg

 

Odsłuchów z K550 ciąg dalszy. Pierwsze co słyszę po zmianie słuchawek to nie mniejsza scena, a rozmycie dźwięku. To tak jakby ktoś zaczął mazać starym mopem po świeżo namalowanym obrazie. Najlepiej słyszę to w... ost Dooma :P, u Philtera czy Volor Flex.

Metallica nie ma żadnej dobrze nagranej płyty. Wszystko jest papką niezależnie czy to na K550 czy X2. Szkoda!

Pod jednym względem K550 wypadają lepiej - damski wokal. Szczególnie, gdy jest spokojny jak w Philter - Ghost. Jej głos jej bliżej, wydaje się mnie otaczać, daje takie poczucie intymności. W X2 jest on dalej i se po prostu gra... i tyle.

Góra w X2 wydaje mi się lekko upośledzona. Czuć, że coś jest nie tak. W najbliższym czasie zamawiam  XDP-100R, który mam nadzieje, że ją nieco wyciągnie.

Kolejna kwestia. Zauważyłem to wcześniej, ale warto wspomnieć. K550 muszą być idealnie nałożone na głowę. Jeśli coś jest krzywo to jeden z driverów wydaje się dominować nad drugimi.

EDIT: Jako, że opisywanie dżwięku przychodzi mi jeszcze ciężko - możecie polecić mi na PW jakieś fajne utwory, w których różnice w górze będą łatwe do wychwycenia. Jeśli kogoś oczywiście interesuje porównanie z K550 (innych słuchawek nie mam).

Edytowane przez wdwdr
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Palpatine napisał:

X2 na francuskim amazonie za 139 ojro

https://www.amazon.fr/Philips-X2-Audio-Confortable-Ergonomique/dp/B00MRUPSHQ?tag=pepperpl03-21

Chyba tym razem się nie powstrzymam ?

 

Dolicz podatek lokalny, szip i dopytaj o gwarancje aby niespodzianek w przyszłości nie było.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Palpatine napisał:

X2 na francuskim amazonie za 139 ojro

https://www.amazon.fr/Philips-X2-Audio-Confortable-Ergonomique/dp/B00MRUPSHQ?tag=pepperpl03-21

Chyba tym razem się nie powstrzymam ?

139 EUR bez podatków, transportów itp, to obecnie prawie 600zł, a za 650zł masz tutaj prawie nowe http://allegro.pl/sluchawki-philips-fidelio-x2-i6922847549.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Palpatine napisał:

O jakich podatkach mówicie?

 

A fakt, jedynie transport trzeba doliczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Perul napisał:

A fakt, jedynie transport trzeba doliczyć.

Przesyłka 6 ojro więc pozostaje kwestia, o której wspomniał @bigmaras czyli gwarancja. Inna sprawa, że nie jestem w stanie się dowiedzieć kto jest producentem: Woox czy Gibson.

Wychodzi 641 zł.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, Noah napisał:

Zauwazylem, ze sa dwie wersje  X2/00 i X2HR, wie ktos czym to sie rozni?

Temat rzeka. W 2014r. Woox sprzedał prawa do produkcji słuchawek Gibsonowi. Z tymi drugimi bardzo często są problemy z QC. Szczególnie z różną głośnością kanałów, klejone i gorszej jakości pady oraz opaska. Więcej poniżej:

https://www.head-fi.org/threads/philips-fidelio-x2.723025/page-570#post_12201762

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Palpatine napisał:

O jakich podatkach mówicie?

 

 

Dodaj do koszyka i suma za słuchawki już jest z automatu o parę euro cena większa. 150x4,4=660zł niewiele mniej niż w PL nowe, z gwarancją na miejscu. W PL produkcja Gibson.

 

image.png

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bigmaras napisał:

 

Dodaj do koszyka i suma za słuchawki już jest z automatu o parę euro cena większa. 150x4,4=660zł niewiele mniej niż w PL nowe, z gwarancją na miejscu. W PL produkcja Gibson.

Masz rację. Skóra nie warta wyprawki. Szczególnie, że wszystko nowe co jest na rynku to na 99% Gibson. A tutaj trzeba mieć możliwość gwarancji/zwrotu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności