Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Phillips Fidelio X2 / X3


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś tak mam szczęście do wykopywania nowych Filipsów, wklejam parę fotek.

Póki co informacji w zasadzie brak, cena po przeliczeniu z fotki poniżej to ok 1000$ ale nie wydaje mi się, żeby to było MSRP. Prawdopodobnie będą w tej samej cenie, czyli coś koło 300€. Pady chyba nadal mocowane na stałe. Waga 530g.

 

http://www.head-fi.org/t/723025/philips-fidelio-x2

 

http://www.ep-schroeder-werdohl.de/philips-x2-00-fidelio?utm_campaign=website&utm_source=sendgrid.com&utm_medium=email

 

900x900px-LL-92c55d7e_IMG_20140725_132640.jpegnaissance-des-produits-audio-philips-lingenierie-est-basee-a-louvain-belgique072116072116_452161.jpg900x900px-LL-04ce2d25_1d34b8d403.jpeg

 

Jak Philips zastosuje na X taką magię jaką zastosował w L2 to może być fajnie.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to przekręt i to przemalowane X1 ;)

 

Nawet jeśli faktycznie 530g to nie powinno być źle (może to błąd jest), np. podobnie ciężkie HE500 są wygodne wg wielu osób, a X1 zapewniają bardzo wygodną konstrukcję, więc więcej o 100g w stosunku do X1, nie powinno znacznie wpłynąć na komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga z opakowaniem X1 to 1,4kg ;) Więc raczej nie.

 


Jeżeli poprawią scene, i będzie się je dało kupić do 1000zł, to będzie killer.
Być może 1000zł, być może więcej (300euro), ale nawet w takiej cenie mają szansę być świetne. Zależy czy je polepszyli czy skopali ;)
UPDATE: wagę z opakowaniem wziąłem z amazona, ale przed chwilą gdzie indziej widziałem, to było podane jeszcze więcej kg i to w sumie możliwe, bo zapakowane są dość solidnie.
Edytowane przez oblivion
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę rzeczy mi przyszło do głowy, bo poczytaniu o nich. Wciąż pady niewymienne raczej, a co gorsza wciąż kabel do muszli podłącza się zwykłym jackiem - powinni zrobić obustronnie jakimiś lepszymi wtykami (bo X1 przy nieuważaniu, niektórym się gniazdo popsuło). Jeśli czepiać się jeszcze niuansów to na zdjęciu numer 2 widać, że wykończenie pałąka nie jest idealne, podobnie jak w X1. Wydaje się więc, że jedyne czym się zajęli to tuning brzmienia.

Które są ładniejsze to kwestia gustu, X2 wg mnie stylistykę mają za bardzo na jedno kopyto, praktycznie całe czarne. Lepsze były choćby srebrne z czarnymi pierścieniami - wyglądałyby bardziej klasowo, a przy tym różniły się bardziej od X1.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka nr 1 wygląda na ewidentny fake, co do 2 to nie jestem pewien, wygląda ok.

Dla mnie ta fotka to też fake. Trochę nienaturalna prerspektywa.

Nie mniej jednak news przełomowy.

X1 zrobiły u nas karierę.

Sam je miałem i z sentymentem je wspominam.

Już czas na nastepcę.

Miejmy nadzieję, że X2 są real. :)

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel wymienny jest raczej tak samo jak w X1. Pady wymienne to dalej raczej nie są, ale one są bardzo wytrzymałe na sporo czasu, może nawet na 10lat ;) Na headfi, niektórzy już wymienili pady w X1 (ze względu na testy brzmień, a nie ich zniszczenie :P ), więc aż takie problematyczne to nie jest i pasują pady od m.in. jakiś beyerów.

 

Aha ja pisałem wcześniej, że zajęli się prawdopodobnie jedynie zmianą brzmienia, ale może tutaj gafę zrobiłem, bo może być tak, że się tylko wyglądem i nazwą różnią (no i może ceną) :P Osobiście się obawiam, że X2 to będzie za mocne przesunięcie brzmienia w górę pasma i stracą swoją magię, czyli skrzyżowanie dobrej jakości brzmienia z solidnym dołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na te zdjęcia to wydają się ciut większe od X1. Też jestem ciekaw ich brzmienia.

X1 póki co mam i nie zanosi się, żebym chciał zmieniać - bardzo dobrze trafiają w mój gust :)

Scenę wg mnie mają bardzo dobrą - pewnie to kwestia kabla (nie słucham na fabrycznym) i toru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nieco zdjęć http://www.post76.com/x2/forum.php?mod=viewthread&tid=195793&highlight=X2 Widać, że jacek tym razem ma 3,5mm.

 

Na headfi już ważone były, więc waga jest taka sama jak w X1, a nie o 100gram większa jak podawał jakiś sklep. Parametry takie same jak X1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglądają równie dojrzale jak X1.

denerwujące tylko są te napisy:

1) "high definition" (tak, żebym się nie pomylił jeśli wolę słuchawki "low definition") obecny już na X1 i teraz powielony na X2 i

2) jeszcze dodatkowo "50 MM high power neodymium magnet" (nie 49, nie 51 - tylko 50 mm, tak, dzisiaj mam ochotę posłuchać słuchawek z 50 mm przetwornikiem neodymowym!). Japończycy to uwielbiają http://youtu.be/7eDz1EkIB0Q(Philips teraz jest przeca japoński), mnie to drażni w sprzęcie z "aspiracjami"...

 

Fajnie, że "Filip" posłuchał głosu ludu i

a) wyposażył słuchawki w wymienne pady,

B) zakończył fabryczny kabel małym jackiem (próbowałeś/aś podłączyć kabel z dużym jackiem, poprzez monsturalną przejścówkę do smartphone`a?) - mam nadzieję, że impedancja kabla została sprowadzona do normalnego poziomu...

 

ciekawe, jak X2 testują w porównaniu do X1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności