Skocz do zawartości

Kolejka jak do mięsnego – czyli AKG K7XX


grubbby

Rekomendowane odpowiedzi

Wzmaki, DACi… tego typu cudaki zdarzało mi się recenzować na Muzostajni. Trochę to dziwne, jako że to słuchawki mają największy wpływ na to co słyszymy i to od nich zawsze powinno się rozpoczynać kompletowanie swojego wymarzonego zestawu. Nie mogę napisać, że postanowiłem to zmienić bo byłaby to nieprawda. Nie była to moja decyzja, a szczęśliwy zbieg okoliczności. Plułem sobie w brodę, że przegapiłem zakup limitowanej serii słuchawek AKG K7XX. W przyzwoitej cenie miały być Q701/K701 pozbawionym wad. No ale stało się…

 

Zapraszam do lektury:

https://muzostajnia.wordpress.com/2015/01/22/kolejka-jak-do-miesnego-czyli-akg-k7xx/

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maciux - tez mi sie tak wydaje :) Choc coraz czesciej u Ciebie czytam dobre zdania o ciemniejszych, masywniejszych i "glebszych" brzmieniach...

moze sie starzejesz i sie gust zmienia? :D:P


Chude, ciapowate, matowe - same negatywy w tej recenzji :P

chude to o K612... nie pisałem nigdzie ze k7xx chude :P

ale faktycznie... troche sie na nich zawiodlem. Moze oczekiwania mialem zbyt duze?

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre słuchawki mogą być gęstsze i ciemniejsze, dalej nie dla mnie to, ale gust mi się ostatnio rzeczywiście zmienia :) Z neutralnego grania na bardziej naturalne, łagodniejsze, wypełnione - chwilowo we wzmakach i źródełkach.

 

W sumie brakowało takich otwartych AKGów jak K7XX, ale to była raczej limitowana, jednorazowa sprzedaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ma byc ponownie na massdropie (chyba 4000 sztuk ?), ale tylko na rynek amerykanski :/

Tez mi sie wydaje ze to wlasnie uzupelnienie floty dla AKG. Ale ciezko mi byloby sie zdecydowac czy Q701 czy K7XX. Poza tym tylko sie utwierdzilem ze jesli chodzi o preferencje to mi po prostu lezy stara szkola beyera... a ze imo tez technicznie lepszy to tylko sie cieszyc :D

 

edit: blad - ta druga emisja 4000 sztuk tez sie juz skonczyla. Ale widze jest glosowanie na kolejna wiec kto wie...

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chude, ciapowate, matowe - same negatywy w tej recenzji :P

Jest i mnóstwo pozytywów - poza tym, jest kwestia gustów, ja mam na przykład odmienny od Grubbego o 180 stopni... popełniłem długi komentarz w muzo na ten temat - i porónawczy , bo tak się składa, że wszystkie trzy pary dość dobrze znam, a dwie z nich mam :)

Co do pozytywów - to to, co ja już pisałem wcześniej w MUZO - a Grubbby potwierdził - mix k701 z hd650 -

A rzecz upraszczająć - dla mnie te słuchawki są wybitne - we wszystkim prócz szybkiego i gęstego metalu

Grubby przyznaj się - czy te słuchawki miały wady w odsłuchach (nie - porównawczych, nastawionych na wyłapywanie (mikro)różnic) tylko w odsłuchach głębokich, materiału nie metalowego?

Muzykalne, relaksujące, dobre technicznie (lepsze niż hd650 w tym aspekcie), z ogromną sceną (co w recce Grubby lekko ukrył, ale jest) niesamowicie wygodne.

 

A grubbby jest po prostu wybitnym niezależnym recenzentem piszącym prawdę i tylko prawdę - dajcie mu cokolwiek do testowania - wady znajdzie :D

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również przychylam się bardziej ku opinii Manuela, dla mnie to ciekawy mariaż muzykalności z lekką analitycznością. :) Może nie wybitne technicznie ale za to ogólnie to bardzo przyjemne słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda - glebokie odsluchy bez porownan (dwa chyba dni sluchalem tylko na nich) daly mi tylko jeden/dwa powody do narzekan - ta dziwna scena i niezbyt dobra separacja imo.

Reszta wyszla dopiero po porownaniach AB.

W swojej cenie to sa sluchawki bardzo fajne, a technicznie rowniez dobre w tym segmencie. Ale da sie z tym lepiej.

A ze przyjemne to na pewno! Dla mnie sa jak napisalem w podsumowaniu lepsze niz k612.

 

HD650 moge porownac tylko z pamieci i notatek - i tu jednak mi wychodzi ze dla relaksu, przez bardziej zywa barwe wybieram Sennki. Ale znow zobaczcie ze jest ty spora roznica cenowa na niekorzysc sennkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chude, ciapowate, matowe - same negatywy w tej recenzji :P

Jest i mnóstwo pozytywów - poza tym, jest kwestia gustów, ja mam na przykład odmienny od Grubbego o 180 stopni... popełniłem długi komentarz w muzo na ten temat - i porónawczy , bo tak się składa, że wszystkie trzy pary dość dobrze znam, a dwie z nich mam :)

Recenzja mi się podoba, same konkrety i porównania do podobnych modeli - ale grubby tak zjechał te słuchawki, że aż mi ich szkoda :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No grubbby, zmasakrowałeś je:) Cieszę się że zrezygnowałem z zamówienia... Czy K612 potrzebują dużo prądu? Zastanawiam się nad podłączeniem ich do HM-802...

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie k7XX sa lepsze niż hd650 - jak Karmazyn napisał , są bardziej analityczne. Mniej niż q, bo mają wiekszą masę, ale dzieki temu idą w kierunku szkoły senn. Grubby tez prawdę pisze, ze hd650 sa bardziej kolorowe. Dla mnie po prostu k7XX to " akg hd650" - mniej analityczne od akg , bardziej od senn, bardziej muzykalne od akg, mniej od senn. Poprawne technicznie, IMHO duzo bardziej niż hd650, ale nie tak szybkie i precyzyjne jak k612/q701 - bo cięższe, z większym basem, bardziej mięsistę, z wiekszą ilością fun i powera.

IMHO - o to słuchawki , limitowane, do Europy wiecej nie pójdzie, ludzie będą się zabijać, bo to mariaż senn z akg, udany.

Nie da sie jednako czołgu zrobić z przyśpieszeniem porsche 911, przesadzająć.

Coś za coś, bas i muzykalność i mięcho za szybkość i prcyzję.

Czy dt 990 600 ohm to sie udało? Tak, ale tylko tym Grubbego po świetnym rekablu.

612 na klonie z sanskritem na tomanku łoją w kwestii rozdzielczości, separacji i czystości stockowym dt990 600 ohm jak chcą, odwrotnie jak te rekablowane Grubego.

A tor wystarczający do wysterowania dt990 600 ohm, bo nie gorzej je pędzi jak FCL II xlr dt 990 600 ohm xlr, mam dobre odniesienie :)

 

Ergo: Gruby se zrobił słuchawki, ktore złoją dupę wszystkim dynamicznym stockom, z paroma wyjątkami za parę k. :)

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

all999, K612 nie są bardzo trudne, ale łatwe też nie. Zdarzały mi się stacjonarne klocki, gdzie w cichych realizacjach z wysoki DR dojeżdżałem do maksa skali i było tak se. Lubią moc, wypełniają się i grają bardziej przestrzennie. Nie wiem jak z mocą tego HM-802, ale dla wielu Q701 już potrzebują większej pary i z DAPów nie grają, więc K612 tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Manu pelna zgoda. To sa po prostu skutki kompromisow. A kwestie barwy i kreacji sceny to juz preferencje.

Wiec jedyne wady jakie moim zdaniem nie wynikaja z preferencji to separacja, mikrodynamika, slabsze planowanie wglab i dosc monotonna gora.

Reszta jak punktowosc / szerokosc instrumentow, polokrag sceniczny, odebrana przeze mnie matowosc to juz rzeczy co wynikaja z preferencji.

ja wole czytelne punktowe zrodla. A ktos inny moze powiedziec ze brakuje mu przy takiej koncepcji "naturalnych poglosow" itd itp

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bassport zamknięty w standardzie. W sumie to można się pozbyć gąbek spod padów, jak komuś góra za ciemna. No i kabelkiem można powalczyć, niestety nie mam innego do AKG już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności