Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Wymiana słuchawek, mikrofonu oraz karty dźwiękowej.


Dyzson

Pytanie

Witam wszystkim.

 

Zacznę od tego, że mój obecnie sprzęt to:

Słuchawki: Superlux HD 681

Karta: ASUS Xonar D1

Mikrofon: Reloop sPodcaster

 

Zakupiłem całość jakość mniej więcej rok temu, jednak zaczęło męczyć mnie używanie mikrofonu pojemnościowego. Ma naprawdę świetną jakość, jednak w domu jest dość głośno, a mój komputer chodzi jak mały czołg. Mikrofon zbiera strasznie dźwięki z otoczenia (w tym psy) oraz szumy pochodzące z komputera. Pomaga odszumianie LIVE w programie REAPER, jednak jest to strasznie męczące na dłuższą metę.

 

Postanowiłem sprzedać Xonar'a oraz Reloop'a (Superlux'ów raczej się nie uda) i kupić jakaś kartę dźwiękową na USB oraz Headset.

Wydaje mi się, że da radę sprzedać oba za 300 zł i jestem w stanie dołożyć drugie tyle.

Mój budżet wynosi więc około 600 zł. Jednak wylałbym wydać mniej. (Jestem gotów kupić używaną kartę. Cuba widywałem po trochę ponad 200 zł więc myślę, że do 300 zł znajdzie się jakiś dobry Headset)

 

Karta Dźwiękowa:

Wpadł mi w oko Audiotrak Prodigy Cube. Karta wygląda ładnie, czytałem o niej trochę i wydaje się sensownym wyborem. Jak będzie ona wypadać na tle Xonara D1?

Głównie rozchodzi się o to, czy wartą wymieniać Xonara na Cuba? (Nie chce wydawać pieniędzy na kartę, która zagra tak samo jak moja poprzednia)

 

Ps. Da radę podłączyć ONKYO TX-SV454 pod tą kartę "na stałe"? (Na stałe, to znaczy bez wypinania słuchawek. Obecnie sprzęt jest podpięty do Xonar'a 1 czinczem jako CD, a słuchawki do Amplituner'a)

 

Jeśli chodzi o Headset:

Wiem, że większość jest o kant blatu rozbić i do niczego się nie nadaje, a w szczególności te gamingowe. Chciałem mimo to zapytać o wasze opinię na temat słuchawek Kingston HyperX Cloud. Czytałem o nich naprawdę dobre recenzje, wyglądają fajnie i słyszałem, że są zbudowanie na bazie TAKSTAR PRO80. Ile jest w tym prawdy?

Wszystko mikrofony typu klips do niczego się nie nadają. Przed zakupem sPodcaster'a miałem 2. W jednym urwałem kabel po tygodniu, drugi był nawet okej pod względem wykonania ale jakość dźwięku była beznadziejna.

 

Z chęcią poczytam wasze propozycje. Nie mam jakichś specjalnym wymagań dźwiękowych. (Tym bardziej, że szukam Headset'u. Jednak byłoby miło, gdyby słuchawki grały trochę cieplej od obecnych i były równie szczegółowe) Brzmienie tego zestawu mi odpowiada, gdyby nie problem mikrofonu. Głównie gram w gry typu Counter-Strike (tu dźwięk jest dosyć ważny) oraz słucham Rock'a/Rock'a alternatywnego.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Erk0d9J.png

Edytowane przez Dyzson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Cube ma dużo lepsze pozycjonowanie, lepszą przestrzeń, gra żywiej i detaliczniej od Xonara. Miałem tego Xonara i też zmieniłem na Cube, dźwięk strzelił do góry pod względem jakości bardzo zauważalnie.

 

Pod cube masz wybór, masz 2 wyjścia słuchawkowe i jedne chinche (2x oczywiscie), przełączasz między słuchawkowymi a chinchem więc tu problemu nie ma.

 

HyperX Cloud są dobre, możesz z miejsca brać. Z Cube akurat wydasz ~600zł na całość

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do słuchawek polecam bayery gamingowe. Po senkach znaczny skok w jakości dźwięku. Mikrofon słabszy niż w pc350 ale ogólnie nadal jest bdb.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności