Skocz do zawartości

Test słuchawek HiFiMAN HE-400i


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Maciux czy znasz słuchawki o charakterystyce brzmieniowej Hifiman HE400i, ale o spektakularnej scenie, wyraźnym lokowaniu źródeł pozornych i wyraźnie zaznaczonych planach?

 

 

PS. Dzięki za reckę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po dzisiejszym odsłuchu, potwierdzam wrażenia z Maciuxa. I to nie są słuchawki dla mnie w sumie. Góry mi brakło trochę (moźe to wpływ słuchania T70) .. Tej dźwięczności w EL muzyce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Przeklejam z innego watku aby tam nie ciagnoc offtopa:

 

 


Kolejny fakt, który z HE-500 mi nie pasuje to taki, że mimo wycofania z produkcji, nikt nie próbuje nawet dać lepszych cen na ten model, nadal są droższe od HE-400i od których w mojej ocenie są gorsze, mniej wygodne i gorzej wykonane :)

 

HE-400i w domu wiec jak masz racje na pewno sie zmieni moja sygnaturka :P

 

sygnaturka sie nie zmieni. wprawdzie dopiero z 2h odsluchow ale wiem juz dwie rzeczy:

- wokal pelniejszy, barwniejszy w he400i. Ida one w strone ostatniej audiofilskiej mody wypuklenia srednicy, ciepla, nasyconego wokalu blisko sluchacza, a stawianie reszty dalej.

- technicznie he500 to jednak wlasnie ta jedna poleczka wyzej. Rozdzielczosc, szybkosc, holografia, separacja instrumentow jest tu po prostu lepsze.

 

Dla mnie tez he500 sa ciekawsze, dynamiczniejsze. he400i sa po prostu nudniejsze dla mnie. poza nasyconym wokalem to reszta jest odchudzona w tym porownaniu i bardziej szara. Scena plaska, bardziej zageszczona - wokal pokazany blisko twarzy, reszta za nim ale juz dosc plasko. Tez mi nieco brakuje szerokosci i powietrza miedzy instrumentami. Sztucznie i nudno to dla mnie brzmi. Powtarzam W TYM POROWNANIU. Bo bezwzglednie calkiem fajne sluchawki. Moj kabel z domieszka srebra je otwiera scenicznie, dodaje rozdzielczosci i zejscia, masy na dole.

NA pewno sa fajniejsze i lepsze niz stare he-400, ktroryh zdzierzyc nie moglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobrze,że wokali nie słucham ;) .

Po poczytaniu forum człowiek ma burdel w głowie - jedne pisze,że 500 są nudne i denne, drugi odwrotnie. To wskazuje na fakt,że własny odsluch jest bardzo istotny przed zakupem. Chyba,że można zwrócić sprzęt.

 

 

Poczekam może jeszcze na HE400s i zdecyduję czy i jak wchodzić w HiFImany. W T90 chyba nie wejdę, za bliskie są T70. Choć w sumie dobre. Grubby co prawda je zrównał z podłogą ale stockowe jak zaznaczył. Dla mnie brzmiały całkiem fajnie i nawet nie piłowały górą.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeklejam z innego watku aby tam nie ciagnoc offtopa:

 

 

Kolejny fakt, który z HE-500 mi nie pasuje to taki, że mimo wycofania z produkcji, nikt nie próbuje nawet dać lepszych cen na ten model, nadal są droższe od HE-400i od których w mojej ocenie są gorsze, mniej wygodne i gorzej wykonane :)

 

HE-400i w domu wiec jak masz racje na pewno sie zmieni moja sygnaturka :P

 

sygnaturka sie nie zmieni. wprawdzie dopiero z 2h odsluchow ale wiem juz dwie rzeczy:

- wokal pelniejszy, barwniejszy w he400i. Ida one w strone ostatniej audiofilskiej mody wypuklenia srednicy, ciepla, nasyconego wokalu blisko sluchacza, a stawianie reszty dalej.

- technicznie he500 to jednak wlasnie ta jedna poleczka wyzej. Rozdzielczosc, szybkosc, holografia, separacja instrumentow jest tu po prostu lepsze.

 

Dla mnie tez he500 sa ciekawsze, dynamiczniejsze. he400i sa po prostu nudniejsze dla mnie. poza nasyconym wokalem to reszta jest odchudzona w tym porownaniu i bardziej szara. Scena plaska, bardziej zageszczona - wokal pokazany blisko twarzy, reszta za nim ale juz dosc plasko. Tez mi nieco brakuje szerokosci i powietrza miedzy instrumentami. Sztucznie i nudno to dla mnie brzmi. Powtarzam W TYM POROWNANIU. Bo bezwzglednie calkiem fajne sluchawki. Moj kabel z domieszka srebra je otwiera scenicznie, dodaje rozdzielczosci i zejscia, masy na dole.

NA pewno sa fajniejsze i lepsze niz stare he-400, ktroryh zdzierzyc nie moglem.

 

Zaś mamy inne odczucia :)

Bo wg. mnie średnica w tych słuchawkach nie gra pierwszego planu, basu jest w sam raz, nie jest ukierunkowany w żadną stronę, ale ma niezły impakt, schodzi wystarczająco nisko i nie jest przesadnie monotonny.

Wysokie tony, choć lekko dzwonią to są ogólnie do przyjęcia, całkiem dobrze komponują się z resztą.

Separacja też jest przyzwoita choć przestrzeń nie jest wielka to się może wydawać, że cierpi na tym separacja, ale ja nie miałem z tego tytułu żadnych problemów.

 

Grubby ale mam do Ciebie sprawę, z tego co słyszałem to HE-500 z padami od HE-400i (ogólnie tymi hybrydowymi) sporo zyskują, możesz to sprawdzić?

Generalnie następuje "null" na 10KHz i HE-500 nie mają już problemu z dzwonieniem na tej częstotliwości oraz poprawia się im przestrzenność i bas.

 

Jakbyś miał chwilę to daj znać, bo pady pasują na 100% a ja być może dałbym szansę takim HE-500 (mimo, że ich nie lubię) to ta informacja z padami jest w teorii bardzo korzystna.

 

Przy okazji.

Jak ściągniesz pady to zobaczy czy obejma pod nimi jest przykręcona prawidłowo bo u mnie nie była i to psuło słyszalnie dźwięk.

Zarówno na prawym i na lewym kanale obejma była źle dokręcona, szczególnie widoczne to było przy konektorze.

Edytowane przez mikolaj612
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawa z tym dzwonieniem jest tez na welurach hm5 i to na nich slucham na codzien. Dociazaja brzmienie, nasycaja, lagodza gore.

Ale przestrzeni ciut zabieraja.

 

Zobacze jutro te pady od he400i jak chwile znajde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nie, dostałem już z przebiegiem. Generalnie zawsze lepiej dać pograć słuchawkom - nie jestem fanem katowania słuchawek setki godzin, ale zawsze na początku brzmią świeżo, co słychać. Nie przejmowałbym się tym specjalnie, po prostu słuchał, ale krytycznie ocenił dopiero po jakimś czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopię troszkę temat.

Dostałem wczoraj HE400i, tak teraz sobie patrzę i widzę, że wszędzie w reckach te słuchawki wejścia kabelka mają nakręcone, moje natomiast posiadają gniazda na micro jack 2,5mm.  Czy jest coś o czym nie wiem, czy to "chińskie"  podróbki chińskich HE400i ?

:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

Jeszcze zapytam, jakim najlepiej kabelkiem je potraktować coś z FAW, czy polecieć po taniości z audeos? 

Nie mogę znaleźć nigdzie tak zgrabnych wtyczek 2,5mm do nauszników jak te oryginalne.

Edytowane przez sirJax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te może nie są tak zgrabne i delikatne jak oryginalne, ale bardzo dobrze się spisywały z HE-400i kiedy je miałem. Mają odsadzenie na samym jacku, co idealnie pasowało do zagłębienia w muszlach, w których znajdują się gniazda.

 

http://allegro.pl/wtyk-ranko-acoustics-jack-2-5mm-3-pola-24k-zloto-i7073434427.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności