Skocz do zawartości

Crystal Cable Portable for Astell&Kern PEF16


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

No i doczekaliśmy się. W koło marki Astell&Kern, zupełnie jak na wałbrzyskiej specjalnej strefie ekonomicznej, jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać nowe potęgi. Jak wiemy iriver, aby zerwać z dotychczasowym wizerunkiem firmy dla biedaków, powołał do życia markę Astell&Kern, która ma kojarzyć się z dobrobytem i luksusem. Po tą marką najpierw wyprodukował kilka odtwarzaczy, poczynając od świetnych AK100 i AK120 na niedorzecznie drogim AK240, póki co kończąc. Myliłby się jednak ten, kto myśli, że wystarczy im rola producenta DAPów dla upiornie bogatych miłośników empeczy. Najpierw kooperacja z Beyerdynamic, a teraz, jako że plebejskie kable są niewłaściwe do podłączania, mamy kolejną już kooperację, tym razem z Crystal Cables.

 

 

 

http://audioivoodoo.blogspot.com/2015/01/cena-szczescia-crystal-cable-portable.html

IMG_20150112_094857.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatso, nie dostrzegłeś miszczostwa tego kabla bo nie podpiąłeś najdroższych słuchawek z serii AK (wiem że podpinałeś rebrandy Beyerów no ale to za mało, to nie są najdroższe słuchawki serii AK) jak również nie spiąłeś go z najdroższym DAPem z serii AK (wiem że podpinałeś AK120II no ale to za mało, to nie jest najdroższy DAP z serii AK). Dopiero przy takiej konfiguracji usłyszałbyś dziesiąty cud świata.

Edytowane przez shakur1996
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L8 od FiiO rzeczywiście ma na sobie taki kocyk, misia (jest jakby ciepły) i to w sumie wyraźnie słyszalne przy porównaniach z jakimiś 7N. Dobre na początek, jakby ktoś chciał doświadczyć wpływu kabli. Żeby było bardziej ekstremalnie to można sobie porównać z posrebrzanym przewodem, jak na kable różnica duża :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kabelek chyba przede wszystkim świadczy o tym, jakie mniemanie o nas - słuchających muzyki - mają producenci sprzętu.


Chciałoby się powiedzieć : ch... wam w d... ! bo tylko na to zasługują, ale przecież nie wypada ..



Co zatem wypada ? Wypada przejrzeć na oczy :



niech żyje DIY !



Dzięki za artykuł.


( za Twoje sprzęty również, bo biją tych zdzierców zdrowo po d... swoim stosunkiem jakość-cena)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko potwierdza moje zdanie o tej firmie... masakra. Ale lenistwo spowodowane stosowaniem zwyklych "marketowych" wtykow to dla mnie absolutna zenada. Z reszta w polaczeniu z niewiedza o stosowanym kablu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra! Ja rozumiem chęć zarobku, ale gdzie szacunek dla klienta? Kawałek kabelka no ok - nawet nie najgorszy, ale to jak to wykończyli to żart!

Forza zrobiłby to lepiej. Wystarczyło kawałek termokurczki plus lepsze jacki do tego jakiś oplot, a tak mamy "głupi klient wszystko kupi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie Wulkan ma odpowiedni sprzęt do stestowania, ale ja nic nie sugeruję ;)

musiałby wpierw dokupić wzmacniacz portable dedykejtyt for ak plajers, ale to już wkrótce, bo ak pracuje nad takowym; ma być specjalnie dostrojony do odtwarzaczy AK oraz do słuchawek AK. Cena? Dajcie spokój, to ostatni i kluczowy element w tej układance, a w takich przypadkach cena nie zna roli,

zwłaszcza dla jeleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Kabelek każdy może skręcić. Pytanie o sam kabel i waurunkach w jakich się go robi.

 

Wspomniał ktoś o Forza. Pewnie kabelki ma spoko cenowo biorąc pod uwagę droższe kable konkurencji. W koncu Polska to tania siła robocza wiec skręcenie jest tańsze no i za markę tyle nie weźmie. Ale pewnie jakością samego kabla nie nie jest w stanie przebić topowych produ centów - chodzi o technologie.

On kupuje gotowe kable z Azji. Furutech czy Crystal Cable to producenci kabli i patentów na pewne technologie w ich tworzeniu oraz produkcji.

 

Zresztą zachęcam do posłuchania kabla Crystal Cable PEF16. Dźwięk mega naturalny. Dla porównania słuchalem kabelek dwukrotnie droższy pochodzący z Taiwanu wykorzystujące również kable japońskiego producenta (niewiele dłuższy). PEF16 zdecydowanie lepszy - przy najmniej dal mnie. Ja stawiam na naturlaność.

Oczywiście testowny z AK100 i wzmacniaczem oBravo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - mam teraz Manuelowe Szczury SRH1440 z kablem stockowym, Fatsowym i Forcowym i nie bardzo łapię się na te kable.

Jak muzyka mi się nie podoba, to słuchawki grają kupowato bez względu czym podpinam. A jak mi się podoba, to za bardzo (?) się skupiam na muzyce i różnice kablowe uznaję za pomijalne (czasami słyszalne, ale z punktu słuchacza pomijalne).

 

I tak w temacie takich Crystal Cable sobie myślę - jak bardzo bym musiał nie lubić muzyki/być nią znudzonym, żeby wywalać tak duże pieniądze na prawie nic nie dający kawałek przewodu.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ktoś kupi te kable. Spoko Maroko ;) . Nie mówię,że ktoś z nas. Ale ktoś taki będzie.

 

Zresztą wiecie co - komuś może wydac się drogi "srebrny" kabel z ebaya do Momentum. Pod 200 zł prawda ? To dużo jak na kabel słuchawkowy w naszych warunkach, kiedy Momki nabyłeś w przedziale 0d 500 - 800 zł (używki). Nie chodzi o to,że to zły kabel. Ale dla mnie , przy moich zarobkach jest drogi, co nie oznacza,że nie mogę go kupić. Ale widzę go jako drogi.

 

A tak poza tym - dla kogo ten kabel ? Przecież zarówno AK120, jak i AK 120 II i 100 II radzą sobie z tymi słuchawkami co mają sobie radzić. A Ak240 podobnie jeszcze lepiej. To po co im zewnętrzny wzmacniacz ? Dla AK100 ? No ale kabel kosztujący tyle co pół używki AK100...

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mp3store finansowany jest przez placówkę rosyjskiego wywiadu w Kambodży" - raczej w Warszawie !

 

lajk dla Forzy (bo już nie mam normalnych) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mp3store finansowany jest przez placówkę rosyjskiego wywiadu w Kambodży" - raczej w Warszawie !

 

lajk dla Forzy (bo już nie mam normalnych) !

Ja dam, bo mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności