Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC ( ze wzmacniaczem ) do Brainwavz HM5


Raczo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Niedawno pytałem o FiiO E10k jednak ten temat jest trochę inny. Ostatnio zarobiłem trochę grosza, więc postanowiłem zakupić oprócz DAC'a, także słuchawki. Wybór na razie padł na HM5 i teraz pytanie, który DAC zagra z nimi najlepiej. Dodatkowo będzie podpięty też pod Creative T40 ( kupione za niecałe 200zł więc się nie nabijajcie :P ). W oko wpadły mi E10k i Audiotrak Prodigy Cube. Chyba, że macie lepsze propozycje na zestaw do 800zł? Słucham wszystkiego od instrumentalnej, jazzu, popu, rocka, dance... wszystko co wpadnie w ucho. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz porównanie E10 z zaproponowanym Audioengine D1: http://www.head-fi.org/t/651201/fiio-e10-olympus-vs-audioengine-d1

Weż tylko pod uwagę, że chłopaki porównują pierwszą wersję E10 a nie Olympusa 2 - według większości recenzji Olympus 2 jest lepszy od pierwszej wersji.

Sam używałem i w sumie używam Olympusa 2 i w połączeniu z HM5 nie ma na co narzekać - bardzo ładnie daje sobie radę, a w razie czego, gdybyś miał mało basu możesz go sobie podbić przełącznikiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz kombinować z jakimś wzmakiem microforum albo klonem czeogś + dac oddzielnie o2, lub inny wynalazek w stylu U2 sabre, tylko po co?

Fiio gra na przyzwoitym poziomie... Za tę cenę nic tylko brać.

Edytowane przez badyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O SMSL M2 też pomyślałem ale widzę, że kolega mnie ubiegł. Sam mam zamiar zamawiać M2 ale niekoniecznie pod HM5, poprostu z ciekawości więc jakbyś chciał Raczo, to mogę wziąć jedną sztukę dla ciebie - daj znać na PW, jutro(w sumie już dzisiaj) pewnie zamówię.

 

tication - i jak wrażenia z użytkowania M2? Masz jakieś porównanie z E10K?

 

p.s.

Trzeba brać poprawkę, że ten recenzent jest lekkim fanbyem SMSL... tak przynajmniej czytałem na head-fi, zdaje się że nawet sam recenzet to powiedział w którymś filmiku.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz kombinować z jakimś wzmakiem microforum albo klonem czeogś + dac oddzielnie o2, lub inny wynalazek w stylu U2 sabre, tylko po co?

Fiio gra na przyzwoitym poziomie... Za tę cenę nic tylko brać.

Nie bądź śmieszny. Gdzie Rzym a gdzie Krym...

 

Wysłane z mojego GT-I8160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O SMSL M2 też pomyślałem ale widzę, że kolega mnie ubiegł. Sam mam zamiar zamawiać M2 ale niekoniecznie pod HM5, poprostu z ciekawości więc jakbyś chciał Raczo, to mogę wziąć jedną sztukę dla ciebie - daj znać na PW, jutro(w sumie już dzisiaj) pewnie zamówię.

 

tication - i jak wrażenia z użytkowania M2? Masz jakieś porównanie z E10K?

 

p.s.

Trzeba brać poprawkę, że ten recenzent jest lekkim fanbyem SMSL... tak przynajmniej czytałem na head-fi, zdaje się że nawet sam recenzet to powiedział w którymś filmiku.

Tak on sam przyznał w recenzji M2, że jest fanboyem SMSL ale E10K w porównaniu do M2 był mniej muzykalny i z węższą sceną oraz gorszym basem(bez "pstryczka" było za mało a z pstryczkiem za dużo). Sam niestety niestety nie miałem okazji porównać M2 do E10K. Jednak kilka osób tutaj na forum, które go porównywały do E07k stwierdziły, że gra lepiej. Podczas przeglądania Internetu też przeczytałem kilka opinii, że trafia do ludzi bardziej niż E10K.

 

Myślę, że w swojej cenie to jest naprawdę niezły sprzęt. Aktualnie mogę niestety tylko porównać do dziurki w makach i jest to podobny charakter gry - delikatnie ocieplony, z dobrze skontrolowanym basem, sceną i sporą ilością detali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ciekawe... chyba będę musiał przetestować to maleństwo bo cena niewielka a możliwości mogą się okazać zaskakujące.

Jedno co mi się w tej konstrukcji nie podoba, to położenie gniazd - line outa mogli dać z tyłu razem z gniazdem micro usb, bo tak trochę pokracznie to wyszło.

No i szkoda, że w PL ciężko to ustrojstwo dostać - pozostaje ebay.

 

Jeżeli chodzi o porównanie do E07K - z tego co mi pozostało w pamięci mogę stwierdzić, że E10K i E07K to zupełnie różne granie. W moim odczuciu E10K gra ciekawiej, jest jaśniejszy, nie tak zmulony jak E07K.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Lekko się podepnę
Witam, również posiadam HM5 i chciałbym się dowiedzieć czy Aune T1 czy może AIM SC808 będzie się lepiej z nim spisywał (chodzi mi głównie, żeby trochę więcej funu i basu wpadło w słuchawki) A może przeciętny E10k wystarczy, i tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O SMSL M2 też pomyślałem ale widzę, że kolega mnie ubiegł. Sam mam zamiar zamawiać M2 ale niekoniecznie pod HM5, poprostu z ciekawości więc jakbyś chciał Raczo, to mogę wziąć jedną sztukę dla ciebie - daj znać na PW, jutro(w sumie już dzisiaj) pewnie zamówię.

 

tication - i jak wrażenia z użytkowania M2? Masz jakieś porównanie z E10K?

 

p.s.

Trzeba brać poprawkę, że ten recenzent jest lekkim fanbyem SMSL... tak przynajmniej czytałem na head-fi, zdaje się że nawet sam recenzet to powiedział w którymś filmiku.

Ale SMSL M2 jest również moim zdaniem lepsze od e10k. Choć pozostaje też kwestia synergii.

W M2 jest lepsza dynamika, ale jest sporo zimniejszy. Przez co może brakować basu. Miałem E07k i SMSL M2 równocześnie przez 2 miesiące po czym sprzedałem FiiO bo w sumie go nie używałem przez ten okres ;) Miałem też e10k pożyczone, i SMSL M2 był bardziej szczegółowy i potrafi lepiej wciągnąć w muzykę.

Miałem też okazję słuchać SMSL M2 i HM5 i chyba wolał bym do tych słuchawek cieplejsze źródło równie muzykalne ;)

E10k z HM5 nie miałem okazji spróbować :P

 

P.S. Teraz miałem sprzedawać swoją sztukę SMSL M2 i jakoś nie umiem podjąć ostatecznej decyzji :P Mimo że mam dużo lepszy tor, to ten malutki dac po wyjściu liniowym z dobrym wzmacniaczem dalej mnie potrafi zaskoczyć ;)

Oprócz tego jako konwerter USB->toslink sprawia się całkiem dobrze, a kosztuje mniej niż xmos dając dodatkowo separację galwaniczną :)

Więc jeśli reszta produktów SMSL jest równie ciekawa muzycznie, to przy ich cenach nie trudno zostać ich fanbojem xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ich rebrandy od Reloopa, miałem okazję to kupiłem a teraz pewnie je sprzedać to będzie problem, chociaż mają ok. tygodnia tylko. Chyba, że masz kogoś kto by je chciał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności