Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki w cenie do 100 zł (clip+, iPhone 3GS)


PROTEUS76

Pytanie

Proszę o pomoc w wyborze słuchawek. Obecnie używam słuchawek AKG K309 i w połączeniu ze źródłem dźwięku w postaci iPhone 3GS wydają mi się całkiem fajne. Po podłączeniu do clipa+ efekt jest odrobinkę gorszy. Niemniej to najlepsze małe słuchawki jakie do tej pory zdarzyło mi się kupić. Mam też nauszne słuchawki Panasonic RP-DJS200-K które kiedyś dostałem w prezencie ale ich brzmienie pozostawia wiele do życzenia. Chciałbym w zasadzie kupić dwie pary słuchawek. Coś małego dyskretnego o dobrym brzmieniu do słuchania w trasie, oraz słuchawki nauszne aby delektować się muzyką w warunkach domowych. Każda z par nie droższa niż max 100 zł (im lepszy stosunek ceny do jakości tym lepiej).K309 kupiłem za niecałe 30 zł :). Słucham muzyki różnej trochę elektroniki np. Daft Punk, Royksoop przez alternatywę Myslovitz, Artur Rojek, Czesław śpiewa po metal symfoniczny np. Nightwish. Zdarza mi się posłuchać takich zespołów jak Metallica, Rammstein.

Ostatecznie może doradzicie jakiś zestaw źródło + słuchawki w kwocie do 300 zł.

Edytowane przez PROTEUS76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Na twoim miejscu przesunął bym budżet odrbinę i dołożył do nausznych trochę a odją od doków. Z dokanałowych ja mam mee m9 classic, z których jestem mega zadowolony. Chyba najlepszy stosunek jakości do ceny, kupisz je za około 50zł. Na forum w testach słuchawek jest szczegółowy test naszego forumowego kolegi. Z nausznych to zapewne w tym budżecie polecane wielokrotnie superluxy, ale już musisz zerknąć do kilkudziesięciu innych tematów dotyczących nausznych do 150zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bierz Rocking Residance rr260 rebrandy Maxell Retro Dj.Do 50 zł nie mają konkurencji i można modować:)

 

Wysłane z Huawei P6 przy użyciu Topatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To jeśli masz w sumie 200 zł na 2 pary słuchawek i chcesz jedne doki i drugie nauszne (wokółuszne), to według mnie najbardziej zadowolony będziesz z doków Mee M9 od kolegi @BigMaras. 49zł +ship, w swojej cenie wielekrotnie rekomendowane i chyba bezkonkurencyjne (sam posiadam M9P z pilotem i mikrofonem i jestem bardzo zadowolony, ale jeśli mikrofon Ci nei potrzebny, to według mnie już z M9 Classic będziesz zadowolony.)

 

Dzięki temu zostaje Ci około 140zł na słuchawki 'domowe' (po odliczeniu jakichś +/- 60 zł na M9 z przesyłką) i tutaj chyba najlepszym wyborem będą któreś z Superluxów. Które? To już ciężko doradzić, bo podałeś tylko jakiej muzyki słuchasz, a nie jaki dźwięk lubisz(możliwie neutralne brzmienie? więcej bass'u?), nie podałeś też informacji jakiej konstrukcji słuchawek szukasz (otwarte, półotwarte, zamknięte?). Poszukaj informacji o Superluxach na forum, pisane było o nich bardzo dużo. Ewentualnie jakieś Takstary, ale to albo z komisu, albo musiałbyś parę złotych dorzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm....lubię raczej neutralne brzmienie, naturalne z basem który pojawia się tylko tam gdzie powinien być. Dźwięk powinien mieć swoją dynamikę z odpowiednią szczegółowością. Muzyki słucham najczęściej bez korektora. Bardzo odpowiada mi brzmienie tych K309 w połączeniu z IPhone. Choć mam wrażenie ze brakuje im właśnie szczegółowości brzmienia. Lubię dźwięki reprodukowane przez że moja Yamahę Pianocraft. Tam niskie dźwięki są chyba bardziej twarde, a wysokie tony trochę uwypuklone.

Edytowane przez PROTEUS76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli chodzi o doki w tej cenie i o zbliżonej do neutralnej charakterystyce to Brainwavz delta, albo jak kolega wyżej wspomniał mee m9. Delty wg recenzji łagodniejsze i ze słabszym basem od m9, tych 2gich nie słuchałem, ale coś mnie kusi żeby je sobie wziąć:)

Jeśli chodzi o nauszne proponuje żebyś poczytał o superluxach 668b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak jak kolega wyżej pisze, m9 classic są bardziej bass'owe - nie wiem, czy nie będzie dla Ciebie tego bass'u trochę za dużo; ewentualnie wybierz coś ze stajni Brainwavz (ktoś do naszego komisu też jakieś cuda wrzucał, nówki -20% ceny czy coś takiego, więc sprawdź komis), chociaż ja właśnie tych nie słuchałem, a M9 tak :) Ja słuchawek dokanałowych bardzo nie lubię, ale do M9 nie mam zastrzeżeń, grają bardzo przyzwoicie i jakość wykonania też w tej cenie wybitna. Kiedyś jeszcze w podobnej cenie polecano Phillipsy SHE3590, ale chodzą głosy, że nowa "partia" to już zupełnie nie te same słuchawki i że grają o wiele gorzej.

 

Jeśli chodzi o nausze to tak jak wcześniej pisałem coś z Superluxów. Jeśli lubisz w miarę neutralne brzmienie z dobrym bassem (tam gdzie być powinien) to same na usta cisną się HD668b. Zachęcam do lektury, na forum mnóstwo szczegółowych informacji na ich temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli miałbyś decydować pomiędzy deltami a m9 classic to zdecydowanie wybór powinien paść na m9 classic. Sam posiadam i wszystkim polecam ten model a miałem w rękach również bw delta. Delty jak weźmiesz w ręce to od razy rzuca się w oczy tandetne wykonanie i jakość dźwięku też mnie nie powaliła. Zresztą masz w podsumowaniu recki na zakupku porównanie tych modeli:

http://zakupek.pl/test/sluchawki/recenzja-meelectronics-m9-classic/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak najbezpieczniej, kolega z forum @BigMaras ma je na allegro w bardzo dobrej cenie : click ( i jeśli się nie mylę to jest ich polskim dystrubutorem, więc i gwarancję na nie dostaniesz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo ciekawe propozycje. Przejrzalem recenzje i słuchawki prezentują się bardzo zachęcająco. Gdybym nie zajrzał na forum pewnie nie udało by mi się trafic na te modele.

Jaka jest altermatywa do M9 w postaci słuchawek dousznych. Nigdy nie używałem przez dłuższy czas dokanalówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z nausznych polecam superluxy spokojnie zmieścisz się w 100zł, iPhone spokojnie je napędzi. Jak chcesz wydać trochę więcej to takstary, znacznie lepsze wykończenie.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności