Skocz do zawartości

Sansa Sport nie czyta FLAC'ów


frankmaguire

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem Sanse Sport dla córki pod choinkę.

dla siebie mam Sanse Clip Plus.

mój bez problemu odtwarza pliki FLAC, za to nowy Sport opisuje je jako nie obsługiwalne.

pisałem do serwisu sansa.

odpisano mi, zebym zaktualizowal oprogramowanie, co uczynilem.

bez skutku.

pliki dalej nie odczytywane.

co robic?

czy moze sformatowac odtwarzacz?

czy mozna to zrobic bez skutkow ubocznych?

dodam, ze te FLAC'ki sa 16 bitowe (graja na Plusie!) i wgrane na dysk wewnetrzny.

rozumiem, ze rokboksa wgrac na Sport'a nie można.

 

proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałbym jeszcze ręcznej aktualizacji pliku hex, a potem ewentualnie wrócić do 1.17.

 

http://kb.sandisk.com/app/answers/detail/a_id/15598/kw/flac/session/L3RpbWUvMTQyMDU2NzA4Ni9zaWQvSDR6Y3pOYm0=

 

Poza tym z tymi plikami też może być różnie. Warto też sprawdzić inne w FLAC.

Miałem tak kiedyś ze zwykłymi mp3 na iriverze. Niektóre zwyczajnie nie działały, choć powinny.

Edytowane przez Stary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hehe. sami wyciągnijcie wniosek dotyczący sansy sport:

oddałem niesprawny odtwarzacz do sklepu.

wymieniono go na nowy i.. TADAM!!!

 

... brawo. zgadłeś, kolego. nie działa.

nie czyta flac'ków

 

więc ide wymienic go na sanse clip plus, który gra mi juz od dwóch lat bez kłopotu.

 

śmierć sansie sport!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Odkopię temat, ale może się komus przyda na przyszłośc, gdyż miałem podobny problem i trafiając na ten wątek nie dostałem odpowiedzi. W moim przypadku problem z czytaniem flac polegał na rozszerzeniu pliku *.flac. Wystarczyło zmienic na *.fla i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odkopię temat, ale może się komus przyda na przyszłośc, gdyż miałem podobny problem i trafiając na ten wątek nie dostałem odpowiedzi. W moim przypadku problem z czytaniem flac polegał na rozszerzeniu pliku *.flac. Wystarczyło zmienic na *.fla i po kłopocie.

U mnie zmiana na Fla też powoduje że odtwarzacz odtwarza flac. Jednak mam jeden folder w głównym katalogu we "czystym" flac ( nie zmienianym rozszerzeniem) I ten album odtwarza bez problemu. Czy format fla nie obcina trochę na jakości. Jak zrobić by ne trzeba było konwertować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ta zmiana rozszerzenia ( nie poprawnie się wyraziłem) powoduje moim zdaniem spadek jakości. Są pewne programy do przekonwertowania z flac na fla może lepsze rozwiązanie.


ciekawe jak wspomniałem jeden katalog z płyta odtwarza się w fomacie flac. Kiedy kopiuje jeden z otworów i przenoszę do innego folderu to juz tam nie odtwarza go jako nie obsługiwany format plku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale większej bzdury nie słyszałem. To jakbyś powiedział, że po zmianie okładki, treść książki się pogorszyła. Rozszerzenie nie wpływa na dźwięk.

Prędzej konwersja coś skopie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Msza racje chyba po modzie słuchawek coś przedobrzyłem. Najwidoczniej coś mi się lasuje, robię przerwę i już nie kombinuje. Dzięki za klarowną odpowiedz swoją drogą zmina rozszerzenia na fla jest szybka do wykonania w notatniku wklejamy:

@echo off
cls
ren *.flac *.fla
cls

zapisujemy jako plik z rozszerzeniem .bat

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności