Skocz do zawartości

Sony NW-ZX2


Mercury

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się,że te Soniaki zawsze były do dokanałówek. AK120 u mnie wyrabia sie nawet na Beyerach T70 250 omów. I jest to fajne granie. Słabiej radził sobie tylko na AKG Q701. Mimo to jak dotąd stary Superkałach trzyma klasę.

 

@mitrek - fajna kolekcja DAPów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZX1 lepsze jeżeli chodzi o wymiary, w sam raz na rower czy do biegania. Natomiast jeżeli chodzi o moc i jakość dźwięku to ZX2 zostawia ZX1 w tyle i to wyczuwalnie.

A jak pozycjonowałbyś, pod względem jakosci dźwięku i mocy, a nie funkcjonalności, wszystkie trzy playery, z kałachem włącznie ?

I jeśli pokusiłbyś o podanie kilku przykładów dobrej synergii ze słuchawkami, które posiadasz/słuchałeś, to byłaby bardzo przydatna informacja dla nas wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do AK 120 w zestawie dostałem Piatony i wiedziałem, że są za słabe, przymulone strasznie, tak więc szukałem czegoś lepszego, z wyborów były Sheneister Momentum, fajne ale to nie to, potem był Denon AH-D7100, tu już było bardzo fajnie, ale dane było mi jeszcze posłuchać Bowersów P7 i to było to. Dla mnie bardzo zgrane z AK 120, pewnie Ultrasone 5 zagrałoby jeszcze lepiej, ale mnie w zupełności wystarczyło, może za jakieś 5 lat jak kupię mocniejszy model AK to pokusze się o jakieś lepsze słuchawki nauszne, Bowersy wystarczają na razie.

 

Co do Soniaków to tylko na razie można mówić o słuchaniu na AKR01 (lepszych dokanałówek nie miałem możliwości przesłuchać), na nauszne bez wzmacniacza nie nadają się żadne. Dlatego teraz robię rozpoznanie, bardziej opierając się na recenzjach i myślę o K10 (ale cena odstrasza), bo zbiera pochlebne recenzje, może Roxanne.

 

Co do jakości dzwięku to ZX1 najsłabszy ale nie wiele, pod względem AK 120 (ale tylko na Bowersach, bo na AKR01 ZX1 i AK120 grają niemal identycznie) i dużo lepszy ZX2 za świetną separację dźwięku, dzięki czemu nie czujemy się przytłoczeni dźwiękiem, pomimo mocy. Nawet na tak przeciętnych słuchawkach jak AKR01, podoba mi się granie.

 

Nie jestem audiofilem, więc raczej wybredny nie jestem, słuchawki dobieram az do momentu kiedy wiem, ze mi to w zupełności wystarczy, teraz do ZX2 szukam słuchawek, ale chyba tylko na zasadzie, że sprzęt takiej klasy, nie powinien grać na słuchawkach o klasę, czy dwie niższej.

 

Reasumując co do DAP to chyba ZX2 spowoduje, że przez najbliższe parę lat nie kupie nic nowego, bo nie warto, chyba ze AK z lepszą baterią i pełnym androidem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Kupiłeś gdzieś za granicą?

Kiedy go będziesz miał?

Piszesz że chcesz ZX2 "znów" - możesz napisać dlaczego sprzedałeś i dlaczego znów kupujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ponownie wersję japońska. Będę miał na początku tygodnia pewnie. Jest już w Europie. Właśnie nie wiem czemu sprzedałem.... Niby ma ta górę lekko wycofana i scena mogła by być troszkę lepsza ale żaden inny dap całościowo nawet się nie zbliża do zx2 w mojej opinii. Android, świetna bateria, genialne wykonanie i soft, cudowne organiczne granie.

 

Sent from my PRO 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchałeś DX100? Też gra organicznie.

Mam go w tej chwili i jeszcze nie słyszałem czegoś co gra lepiej (testowałem m.in. ZX1, Mojo, HM-901, Teaca P90 i różne "kanapki")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie właśnie ale nie ukrywam że chętnie kiedyś bym posłuchał. Jednak wielkość, bateria i starym android lekko studzą mój zapał do tego grajka.

 

Sent from my PRO 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, DX100 jest ciut większy ale da się go nosić w kieszeni. Kombinuję też jakiś futerał na pasek.

Co do starego Androida: jest ciut powolny, ale da się wytrzymać, Spotify i inne playery chodzą, Tidal nie.

Bateria: tak, trzeba ładować codziennie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Futerał na pasek ? Zajdż do sklepu fotograficznego. Ja kupiłem kiedyś futerał do kanapki iPod 5g plus iBasso D10 za 5 zł. Wyprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Futerał na pasek ? Zajdż do sklepu fotograficznego. Ja kupiłem kiedyś futerał do kanapki iPod 5g plus iBasso D10 za 5 zł. Wyprzedaż.

 

a może jakiś stylowy "chlebaczek" ze składnicy harcerskiej? ;) ja miałem z paseczkiem przez ramię z grubej bawełny w kolorze khaki i myślałem, że jestem komandosem! :)

 

DX100 to sprzęt dla koneserów - gra, ale to już historia... czekamy na DX200

Edytowane przez mykupyku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dla mnie jeszcze nie historia, bo nic nie gra lepiej, a DX200 jeszcze nie ma.

Historia będzie jak DX200 wyjdzie i będzie grał lepiej, a to są 2 duże niewiadome (kiedy i jak zagra).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dla mnie jeszcze nie historia, bo nic nie gra lepiej, a DX200 jeszcze nie ma.

Historia będzie jak DX200 wyjdzie i będzie grał lepiej, a to są 2 duże niewiadome (kiedy i jak zagra).

 

Mi by wystarczyło żeby grał jak DX100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo mam etui w domu to wiem co piszę... Etui za 5 zł do paska było od aparatów Canon (małych). Torbą transportową dla nausznych portable plus player, Router WiFi i drobiazgi jest u mnie fotograficzna Lowepro. Rozmiar raczej średni .

 

DX200 ? Może nie dorównać legendzie DX100. Tendencja dziś to duża kasa, zła obsługa a dźwięk przeciętny lub ...normalny.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...
1 hour ago, jamwodzu said:

Miszczowie, jak poznać wersję eu, i czy ktoś wie jak odczarować soft z wersji eu

Softu nie odczarujesz bo to w hardware jest modyfikacja. Mniej prądu na wyjściu. Wersja EU ma chyba właściwy znaczek na opakowaniu lub info o regionie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ktoś, coś wie o następcy ZX2? Chodzi mi głównie o wspieranie spotify/tidal offline, ewentualnie zamiast tego działanie po USB z telefonem.
A tak w ogóle spotify offline działa jeszcze na ZX2?

A i gdzie najlepiej i najtaniej kupować odtwarzacze sony bez blokady mocy?

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności