Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Jakie słuchawki wokółuszne otwarte od 150 do 300zł?


Szpaksonus

Pytanie

Witam


Jestem nowy na forum i chciałbym prosić o pomoc przy wyborze słuchawek.

Przemieliłem już różne tematy z tego forum jak i innych ale to spowodowało większy mętlik w głowie niż miałem przed :blink: .

A więc - do tej pory użytkowałem słuchawek SONY MDR-X200 a więc szału ni ma, na szczęście mi się rozleciały :D .


- na słuchawki mam przeznaczone ok 250zł +-50zł(oczywiście czym taniej tym lepiej dla mojego portfela :) )


- podłączone będą do kompa i karty dźwiękowej Creative Sound Blaster X-Fi mX Xtreme Gamer

CHARAKTERYSTYKA

Próbkowanie [bit]24

Częstotliwość próbkowania [kHz] 96

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]10

Maksymalne pasmo przenoszenia [kHz]46

Stosunek sygnału od szumu [dB] 109

Zniekształcenia harmoniczne [%] 0.004

Inne

Minimalne pasmo przenoszenia przy częstotliwości próbkowania 192 kHz: 10 Hz Maksymalne pasmo przenoszenia przy częstotliwości próbkowania 192 kHz: 88 kHz Konwersja cyfrowego sygnału stereofonicznego przy częstotliwości próbkowania 192kHz

- w przyszłości może zainwestuję i kupię AIM SC808 ale to odległa przyszłość


- szukam słuchawek wokółusznych otwartych lub półotwartych, ale jeżeli trafią się zamknięte przebijające je jakością to też zaakceptuję


- słucham rocka, blusa, popu, dance, reggae, trochę klasycznej, lubię fortepian, gitary wszelakie, saksy i smyczki ogólnie we wszystkim znajdę coś ciekawego :)


- gdzie słucham? głównie w pokoju ok 5m na 4m gdzie jest cicho i przytulnie ^_^


- czego oczekuję? Szerokiej sceny, głębi, najlepiej żeby dźwięk był taki jak na żywo, no może kapkę więcej basów, które potrafią zejść nisko i są dobrze kontrolowane ale nie przykrywają tonów średnich które powinny zachować kolorystykę. Lubię detale i subtelności w instrumentach więc słuchawki powinny potrafić to oddać.


- w planach jest też recabling słuchawek (o ile będą tego wymagały ale to już bardziej odległy w czasie temat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Z tej puli oddaję swój głos na Hi-2050. Mam od jakiegoś czasu i mi osobiście przypadły do gustu, po przesłuchaniu innych. Są wygodne. Z Twojej karty pownieneś je napędzić mimo 60ohm. Bas jakiś jest(podobno można jeszcze poprawić zejście modem Perula), ale nie jest to poziom słuchawek zamkniętych :) Detali sporo. Wydaje mi się, że powinieneś odpuścić TS-671, jeżeli nie planujesz zakupu jakiegoś wzmacniacza.

Edytowane przez ticalion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

bardziej szczegółowe od HI2050 są jednak HD 668B i mają więksżą scenę, separację , HI2050 pokazują dopiero na co je stać przy wmzacniaczu. HD668B łatwiej napędzić, jak do karty z pc to 668B. Natomiast wygoda to jednak HI 2050

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bierz 668b, rozegnij pałąk i po sprawie. Cisną trochę, ale ja ke na npc zostawiam nałożone na pudełko i jest już lepiej - trochę się rozgięły. Bardzo ciężko o lepsze granie do 200zł, a do 300 nadap trudno :)

Będzie szczegół, będzie podbity bas i góra. Dla mnie absolutna rewelacja i podatne na equalizer - nie brzmią jakoś nienaturalnie po majstrowaniu przy suwakach, co się np. mi przydażyło z hd6000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HI2050 grają jak ktoś napisał z lekkim kocykiem na dzwięku, z integry nic specjalnego, dopiero wzmacniacz potrafi je ożywić. Te AT miałem tylko chwilę na uszach jak dal mnie coś w podobie 668B i szczęki tak nie miażdżą.

recka tego

http://forum.mp3store.pl/topic/103095-audio-technica-ath-tad400-spostrzeenia-odnonie-suchawek/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności