Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

HiFiMAN HE-1000 i EF-1000


Mercury

Rekomendowane odpowiedzi

Wagowa to raczej nie bo komfort jest super, ten trójkąt świetnie pasuje ....

Jest inaczej, scena jest nieznacznie mniejsza ale separacja lepsza, nic się nie zlewa, każdy instrument 

ma swoje miejsce, precyzyjne, dużo lepsza prezentacja planów i separacja, jak to opisać ... jak śpiewa chórek

to słyszysz głosy obok siebie a nie głosy dochodzące z jednego miejsca, słychać sporo więcej jeżeli chodzi o scenę.

Detal, przestrzeń, powietrze, tu właśnie jest inaczej, gęsto ale wszystko słychać, ale nie ma rysowania styropianem po szybie. 

Co dziwne detal nie wymaga ostrości, no i ta prezentacja nic nie gra za linią.

Jedynie nie potrafię jeszcze określić basu, może to jeszcze wygrzewanie... dziwne bo nawet na no-sa jest ok a czasami

trochę traci kontrolę. No i nigdy nie powiedział bym żę HEki są jasne;)a jednak.....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No dla mnie HE1000 były za gładkie i miękkie w swoim przekazie,nawet na jasnych i ostrych lampach.

Wystarczy porównać na jakimś utworze Lombardu , dobre dynamiki lepiej pokażą agresję przekazu

głosu M.Ostrowskiej od słuchawek HE1000.

Przy słuchaniu Lombardu musi być dreszcz na plecach,jak nie ma to lipa...he,he.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, nie agresję w słuchawkach,tylko żeby umiały ją pokazać w danym utworze jak trzeba, znowuż w Bossa Novie żeby nas pieściły wokalem przy uchu. To jest dla mnie ideał słuchawek, jak jest ostra muzyka niech tak przekażą, jak jest gładko niech tak zagrają...

Wiem takie cuda to Orfeusz...

T1 v2 jak na razie dla mnie najbliżej tego są...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.06.2017 o 08:03, Compton napisał:

No ale nie każdy chce mieć w przekazie agresję.

A jak chce, to lepiej i taniej będzie nabyć HE-6.

Jeśli uznać rozpychanie się w autobusie za agresję, to tak, HE-6 są agresywne - bo to taki styl - atakowanie masą, a nie szybkością. Ja chcę mieć w przekazie wszystko, a co konkretnie kiedy, bo nie wszystko naraz, to zależnie od nagrania.

 

Dnia 6.06.2017 o 09:25, nsk napisał:

Wydać tyle kasy i modować to parodia dla mnie, a z modami to jest tak, że coś się zyska, coś utraci. Dla jednego może być lepiej, a prawda taka, że będzie inaczej po modach.

Oczywiście, np. samochód z podrasowanym silnikiem szybciej się rozpędza, ale potem dłużej hamuje. Zawsze coś za coś. <_< Niestety nie jestem w stanie dojść, co utraciłem modując T90 albo DT880. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, majkel napisał:

Jeśli uznać rozpychanie się w autobusie za agresję, to tak, HE-6 są agresywne - bo to taki styl - atakowanie masą, a nie szybkością. Ja chcę mieć w przekazie wszystko, a co konkretnie kiedy, bo nie wszystko naraz, to zależnie od nagrania.

I dlatego za to atakowanie masą wolę Sennheisery ponad AKG :D Ładnie ujęte!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, majkel napisał:

Jeśli uznać rozpychanie się w autobusie za agresję, to tak, HE-6 są agresywne - bo to taki styl - atakowanie masą, a nie szybkością. Ja chcę mieć w przekazie wszystko, a co konkretnie kiedy, bo nie wszystko naraz, to zależnie od nagrania.

 

Mógłbyś trochę rozpisać co dokładnie masz na myśli? To w żadnym razie nie jest jakiś atak, czy podważanie tego co napisałeś, po prostu nie jestem pewien czy dobrze rozumiem pojęcia. 

Słuchałem HE-6 tylko dwa razy w życiu, na bardzo konkretnym torze i jakoś miałem wrażenie (szczególnie w porównaniu do HE-500 ), że jest dokładnie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Firegon napisał:

 

Mógłbyś trochę rozpisać co dokładnie masz na myśli? To w żadnym razie nie jest jakiś atak, czy podważanie tego co napisałeś, po prostu nie jestem pewien czy dobrze rozumiem pojęcia. 

Słuchałem HE-6 tylko dwa razy w życiu, na bardzo konkretnym torze i jakoś miałem wrażenie (szczególnie w porównaniu do HE-500 ), że jest dokładnie odwrotnie.

T90 rysują szybciej i cieńszą kreską - ot i cała tajemnica majkelowego wpisu:P

Wysokie rejestry heszóstek są wyraziste, ale przy t90 brak im rozdzielczości i zróżnicowania; z resztą i przy staxach wysokie częstotliwości hifimanów nie są zbyt wyrafinowane;), a bas choć spory i umięśniony, to raczej nienachalnej urody.

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he6 z odpowiednim wzmakiem ani nie są wolne ani nie mają problemów żeby pokazać mięsień na dole i szpadę na górze, to nadal jedne z najlepszych orto, niestety bardzo wymagających odnośnie sprzętu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak @mykupyku pisze, do he6 trzeba dobrać odpowiedni wzmacniacz i resztę toru, wtedy jak to napisał pokażą mięsień na dole i szpadę na górze". Gdyby nie właśnie te rzeczy to może bym je już miał dawno, a później bym przeszedł na sr507 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja napisalem coś innego? Mięsień jest, że ho ho, szpada też i nawet kole, jeno tępo trochę i mało celnie, jednostajnie (jeśli je porównać do wirtuoza fechtunku - signaczerów).

Aaa...no i oczywiście żeby je POPRAWNIE WYSTEROWAĆ:woot: to tak minimum sto wat do cichych odsłuchów, jasna sprawa, wszystko musi być odpowiednie, łącznie z licznikiem energii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy 350 mW żeby je dobrze wysterować i kilka osób to nawet może potwierdzić, że tyle wystarczy :D.

Tak dlatego ja napisałem że i tak bym je zmienił na SR właśnie z powodu fechtunku oraz szybkiego i dobrze wyrzeźbionego mięśnia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności