Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jaki odtwarzacz kasetowy do harma/kardon HK 3390


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Chciałbym prosić czy ktoś mógłby mi polecić jakiś odtwarzacz kasetowy pod wzmacniacz w tytule.
Ojciec ma zestaw z tym wzmacniaczem(odtwarzacz płyt cd ,winyli już jest) i ostatnio rozmawialiśmy że ma bardzo duża kolekcje kaset, a nie ma na czym słuchać ich w tym momencie. Uznałem że prezent na święta jak znalazł będzie.
Tylko nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę przy wyborze kaseciaka (uznaje że jak w każdym odtwarzaczu, kaseciak, kaseciakowi nierówny wyprowadźcie mnie z błędu jak tak nie jest ;P).
Zależy mi żeby to nieźle grało i fajnie by pasowało pod kolor reszty (wzmacniacz jest z grafitowej stali i czarnych plastików).

 

Mój limit to 300-400 zł max.

Dzięki z góry za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka kasetowców, ale najlepszym w mojej kolekcji wydaje się SONY TC-K750ES. Jest to taki wstęp do magnetofonowego hajendu :) Dobre są AKAI GX-65, GX-75 i GX-95 ale to przekroczy Twój budżet. Do wielkiej Trójcy dołożył bym Pionka CT 757. Oczywiście to wszystko w granicy Twojego budżetu, bo są lepsze , ale to ok 1000 zł. Dogadaj się ze sprzedającym 750 ES (ostatni link), bo widzę, że warto :)

 

 

http://allegro.pl/pioneer-ct-757-super-stan-i4904157954.html

 

http://allegro.pl/sony-tc-k-730-es-high-end-okazja-i4894563926.html

 

http://allegro.pl/sony-tc-k750es-piekny-i4913334871.html

Edytowane przez FunGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up.

 

Codziennie...magia kręcących się szpulek i długie paski ledowych wskaźników robi swoje.

Poza tym nie wyobrażam sobie słuchać muzy lat 80' z kompa, DAC'a i całej tej IT otoczki :)

 

I pewnie zdziwię Cię, ale moje magnetofony są dobrane tak jak Wasze słuchawki.

Yamaha gra szorstkim, analitycznym dźwiękiem, a Sony to baaardzo funowy charakter. Więc różnej muzy słucham na różnych magnetofonach :P

Edytowane przez FunGD
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o to mi chodzi. Kasety to cala moja mlodosc. Nie wyobrazalem sobie wtedy bez nich zycia. Ale jak po 15latach chcialem ich ostatnio posluchac, to praktycznie sie nie dalo, jeden wielki szum, wciaganie tasmy, no i wiele kaset juz po prostu chyba ze starosci przeciagalo dzwiek. A nie byly to tanie kasety, w podstawowce czy liceum ostro na nie zachrzanialem, zeby sobie kupic. Wiekszosc z hologramami oczywiscie. Dlatego sprzedalem to wszystko w czort i muzyki slucham z nieszumiacych, gladziudkich plikow cyfrowych. Niby muzyka ta sama, ale to juz nie to samo. Stad moje zdziwienie, czy Twoje kasety nadal po kilkudziesieciu latach sa dobrej jakosci, skoro daja sie sluchac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up...

 

Różne magnetofony różnie współgrają z nośnikami. Ich systemy były regulowane pod rózne typy nośników. Yamaha świetnie się zgrywa z maxell'em, Sony stojone były pod ich kasety UX typ I i II. Żaden z powyższych nie chce współgrać z BASF'em. Więc Twoje problemy mogą wynikać nawet z takiej niekompatybilności. A co do jakości, to powiem Ci, że wiele płyt CD słabo zrealizowanych odzyskuje skrzydła po przegraniu na dobrze wysterowanej i dobrze dobranej do repertuaru i magnetofonu kasecie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie...takich nie słucham, bo ich rozrzut jakościowy był olbrzymi...praktycznie kręcenie skosu głowicy co drugą kasetę, czego nie toleruję i nie robię. Uzupełniając jeszcze poprzedniego posta, to muszę powiedzieć, że też miałem w swoim życiu zachwyt wchodzącą technologią CD, a potem samodzielne nagrywanie płytek z pirackich zródeł..Niestety tak szybko jak wpadłem w sieć, tak szybko się z niej wyplątałem. Od początku brakowało mi jakości, dynamiki i ogólnie tego funu z kaset. Może to był problem mojego żródła, które w tamtych czasach było pewnie słabe. Poza tym płyta CD kupowana za złotówkę, nie miała żadnej wartości...ot, coś się zdobyło i nagrało, a potem jak znudziło to znalazło się pod szafą, albo w śmietniku. Wkładając taśmę do magnetu, mam poczucie że mam w ręku coś pięknego, coś nad czym inżynierowie długo pracowali, nad jakością i designem...tego nie miałem w przypadku CD..ale nie róbmy off- topa :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności